НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Bogat-Beden » 05 Апр 2021, 9:51

Пичове, да знаете, че от email office/delovodstvo@milenbazinski.com пристигат доста достоверно изглеждащи мейли за заведено дело по ГПК за просрочени задължения! Трийте и не отваряйте файла, знам, че е много балъшко, аз съм изтрил над 100 такива мейли и са доста лесни принципно за разпознаване, но тия изглеждат много леджит.. Звънях в кантората и някаква невъзпитана *** направо си ми затвори..
Инак отговарят на тоя същия!! адрес и то супер арогантно...
Дали не са нагли ...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от blacksapphire » 21 Май 2021, 15:14

Но пък до края на годината работим за себе си вече. :mrgreen: :mhihi:




Националната агенция по приходите (НАП) публикува списък на фирмите с отписани задължения в колосални размери. Всяко от дружествата е дължало над 50 млн. лева на хазната.

На върха е Унитренд АД, която е с отписани задължения за 509 272 363 лева. :mhihi:

https://offnews.bg/obshtestvo/nap-pusna ... 52036.html

МФ: 15,8 млрд. лв. публични средства са дадени на няколко фирми през 2020 г., 3 фирми са взели 1,4 млрд. до април

https://offnews.bg/ikonomika/mf-15-8-ml ... 52011.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от sub_eleven » 21 Май 2021, 15:37

Принципно се направиха разни подобрения и могат още да се направят за да няма такива отписани задължения. При всяка власт ги е имало.

Примерно вмениха имуществена отговорност дори на пълномощници на фирми. Но все измислят нещо ново и ново мошениците. И тъпото е, че като не могат да съберат от измамниците, започват да притесняват обикновени фирми и то за пълни глупости.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Bogat-Beden » 21 Май 2021, 17:15

sub_eleven написа:не могат да съберат от измамниците,
Добре де, как така не могат?
Някъде по веригата на измамите има слабо звено, било то финансово, било то персонално.
Ако не могат да вземат парите, затвор, десетилетия. Мен ми напомнят за 20на лева здравни осигуровки всеки месец, при големи задължения не ми се мисли, а тия стотици милиони да не могат нищо да направят?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от ildivvy » 23 Май 2021, 10:30

Ами...това си е особеност на територията, на която живеем! Шанс :dunno: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от m.dimitrov1992 » 04 Яну 2022, 23:26

Сега си извадих справка от еконт, за 21 година имам наложени платежи за 3000хил лв. Как мислите, да попълвам ли данъчна декларация или сумата е малка и няма проблем? Колко процента е данъка ? Осигуровки дължа ли освен данъка ? Артикулите са авточасти ако има значение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от TNT » 05 Яну 2022, 9:20

Вероятно са повече от 3 сделки, т.е. 15%. За 450лв ще те потърсят, че може и 500лв глоба за непопълнена декларация.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 05 Яну 2022, 12:33

Абе как за 500лв :mhihi: Че ако си продам двата комплекта гуми дакларация ли да попълвам и данък да плащам за галоши на по 4-5 години :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от TNT » 05 Яну 2022, 13:04

За 2-3 сделки няма проблем, ама ако е продал 10 части по 300лв... Та горе-долу затова плащаме данъци. За кокошка няма прошка, за милиони няма закони :wave: То може и за 5 бона никой да не ти звънне. Ще се радвам, ако новото правителство въведе някакво правило като в белите държави. До 3к или до 5к никой да не се закача и всеки да си знае кво продава и за колко. Ся рекорда, за който знам... 700лв оборот от стикери за кола по 10лв :lol: Представям си колко ресурс е изхабен да хванат големия данъчен измамник, неплатил 100лв данък :no: Както казва един съфорумец - пумиярска държава :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2022, 13:13

Нали данък се плаща на печалбата? Откъде им идва на акъла, че 3к е чиста печалба :shock: Ако няма никаква печалба какво правим?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от grkv » 05 Яну 2022, 13:28

In_Memoriam написа:Нали данък се плаща на печалбата? Откъде им идва на акъла, че 3к е чиста печалба :shock: Ако няма никаква печалба какво правим?


Така е, защото доказателствената тежест пада върху теб.
Иначе казано, те лесно ''доказват'' какъв краен приход имаш, от теб се иска да ''докажеш'' каква част от него е печалба, за да смалиш цифрата на която ще платиш данък.
Доказваш, че си купил за 2 и си продал за 3 - разход 2, приход 3, печалба едно, данък на едно.
Не доказваш нищо - приход 3, печалба 3, данък на 3.

Кофти, но системата не би могла да работи по друг начин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2022, 13:40

Интересно. В такъв случай има недоказуеми казуси. Бракувал съм си "бенвето" и го разпродавам на части по Еконт. Значи трябва колкото взема от частите да им го даря на тях?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Моджо » 05 Яну 2022, 13:44

Ми не, според мен. Показваш им бележката от Надин и няма да даваш нищо.
Данъка е само ако извършваш търговска дейност. Как ще доказваш дали е такава или не е друга работа. В общи линии пратки начесто дори и за малки суми са съмнителни.
Мечо да му мисли :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 05 Яну 2022, 13:46

Миналата година като си подавах данъчната декларация за едни други приходи мярнах някъде из приложенията че имам суми от Еконт и Спииди, бяха нещо от сорта на 3000лв от едното и към 1000лв от другото. Изобщо не съм ги декларирал и нямах проблеми, все пак трябва да има някакъв таван на тези суми. Не може тоя месец да пратя 15 неща по 20лв и да ми искат данък за тея 300лв на другата година :dunno:
Предполагам НАП гонят тези с постоянните доходи всеки месец, които надвишават някаква сума и месечно/годишно. Бях чул от някъде че месечно е към 1000лв а годишно над 10000лв , но колко е вярно незнам :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2022, 13:50

Моджо написа:Ми не, според мен. Показваш им бележката от Надин и няма да даваш нищо.
Данъка е само ако извършваш търговска дейност. Как ще доказваш дали е такава или не е друга работа. В общи линии пратки начесто дори и за малки суми са съмнителни.
Мечо да му мисли :))

Едва ли минава. В такъв случай всички моргаджии ще си показват тестета с бележки и няма да ги барат, а там се въртят сериозни суми.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook