Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от shlosera » 26 Окт 2017, 17:25

Здравейте колеги понеже последните 6-7 месеца 36та не се караше заради разни проблеми не съм и плащал гражданската. Сега дойде време да я пускам отново на пътя, обаче ме наплашиха че мпсто било дерегистрирано автоматично. Писмо от застраховател не е идвало, застрахователите ми казват не знаем дали е приет тоя закон ама са готови да ми вземат парите. Въпроса ми е как да разбера като даже и застраховател не знае, ако е дерегистрирано какво трябва да направя?

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от TheDriver » 26 Окт 2017, 17:31

Аз съм изправен пред същата дилема. 36цата ще я свалям от улиците, но не искам да я бракувам, като ще си плащам данък.

Не виждам смисъл от гражданска, но и мен ме притеснява че ако не я подновя в даден момент ще съм изправен пред цялата бюрокрация за повторно регистриране пред КАТ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от bum_bum » 26 Окт 2017, 17:42

Като си платиш гражданската регистрацията се възстановява също автоматично.
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от krika » 26 Окт 2017, 17:52

Само плашат гаргите. Защо им вярвате на тия. Опитаха да накарат на сила хората, които имат повече коли, или ретро такива, да им плащат гражданските и в периода, когато не се карат.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Последна промяна krika на 26 Окт 2017, 17:56, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Club BMW » 26 Окт 2017, 17:54

" Служебно се прекратява регистрацията на пътни превозни средства, за които е получено уведомление от Гаранционния фонд по чл. 574, ал. 11 от Кодекса за застраховането, и се уведомява собственикът на пътното превозно средство. Служебно прекратена регистрация на пътно превозно средство се възстановява служебно при предоставени данни за сключена застраховка от Гаранционния фонд по реда на чл. 574, ал. 6 или по желание на собственика след представяне на валидна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от shlosera » 26 Окт 2017, 19:41

Благодаря ви за бързите отговори! А автоматичното възстановяване на регистрацията четох, че става до няколко дни така ли е? Понеже колата не ми е спешна искам да си вържа гащите, не да платя гражданската да отида на преглед и хоп да ми свалят номерата заради ден два.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Kroki » 26 Окт 2017, 21:24

Нямаш никакви проблеми, правиш ГО и след 2-3 дена за по-сигурно си ти.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Z3Ro* » 26 Окт 2017, 21:40

Аз съм направил гражданска преди вече две седмици, а като проверя в системата колата ми още е с прекратена регистрация... В понеделник ще ходя при колегите да видя какво става с тия фондове... :dunno:
Последна промяна Z3Ro* на 26 Окт 2017, 21:41, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Don_Diego » 26 Окт 2017, 21:40

В сайта на Гаранционния фонд мисля, че можеш да провериш дали имаш валидна ГО и тогава да отидеш за ГТП. Някои компании предлагат проверка и в техните сайтове
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Jordana » 27 Окт 2017, 7:38

Тия са пълни олигофрени , стана две писма получавам за бракувани вече автомобили че им изтекла ГО . Застрахователя няма как да не знае щото тая информация идва от гаранционния фонд . Темата е само за събиране на лева , боли ги патарата къде е колата и дали се кара изобщо . Докато не пуснат ТОЛ системата със електронните винетки тия писма са пожелателни в общи линии .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от ///Mechov » 28 Окт 2017, 16:26

До 14 дни срок е автоматичнито възстановяване . Ако искаш по-бързо , правиш застраховка , отиваш в КАТ , плащал 4,50лв. мисля беше и си готов. Има гише специално за това .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от shlosera » 28 Окт 2017, 20:08

Днес ходих до застрахователите направих гражданската след 20мин в сайта на гаранционен фонд си ми излезе, че мпсто си има валидна ГО. Доста си поговорих с девойките там, и те нямат никаква идея точно какво се случва и кога. При мен от март няма платена ГО нямам и писмо от фонда, имали случай на девойка при 2 месеца без ГО писмо от фонда. Нещо и тях ги въртят, защото щели да вдигат цените н застраховките на водачи с птп-та. Та в общи линии, ако сте в ситуация като моята правите ГО проверявате във сайта на гаранционен фонд и светне зелено карайте смело (така ми каза и девойката), ако не изчакайте няколко дни, и ако все още там пише че няма валидна ГО ходете в кат. Проверявайте си защото те ви взимат парите дават стикери вие мислите, че всичко е ок, но при проверка от кат или недай си боже птп се окаже, че нямате ГО (въпреки че има стикер полица и све) става страшно, актове сваляне номера и тн.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от Jordana » 28 Окт 2017, 21:05

Нещо не разбирам как става така че хем плащаш ГО получаваш стикер и валидна полица със срок на действие пък нямаш ГО заради някакво квадратче дето трябва да свети зелено ? Тия отразявания в сайтове и гаранционен фонд не виждам какво общо имат след като е платено и са издадени съответните документи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от shlosera » 28 Окт 2017, 21:12

То е платено документа е издаден ама застрахователите са свързани само с гаранционен фонд, а той е свързан с кат. Застрахователя прави застраховката, информацията стига до гаранционен фонд и той предава на кат, като кат кажат ок тоя вече не е дерегистриран има ГО, но преди това ти имаш стикер имаш полица ама реално при птп нямаш нищо, защото тогава вече кат ще пуснат "по-обстойна" проверка (обикновено само гледат стикера на стъклото). Това разбрах аз къде е истинатс незнам, но колкото е глупаво да звучи като знам каква е цялата оправия в държавата не може да ме учуди, споделих го с вас, за да не се наиграе някой, а проверката в сайта отнема 1 минута.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Въпрос относно дерегистрация на мпс без гражданска

Мнение от TheDriver » 30 Окт 2017, 10:29

В България всичко зависи от хартиения носител и както каза Jordana въпросният сайт не е никакъв в случая.

Трябва обаче да се прави разграничение между валинда полица и регистрация.

Аз съм сигурен че и преди е минавало някакво време преди нова полица да се отрази на сайта на ГФ т.е. там нищо ново няма. Получиш ли полица и стикер от истинска застрахователна компания със съответните реквизити тя следва да е напълно валиден документ.


Тънкият момент е регистрация/дерегистрация която зависи от КАТ - Както разбрахме отнема до 14 дни да се възстанови. Предполагам че някъде в общите условия на застрахователите е вписано, че докато не се възстанови служебно регистрацията застрахователното дружество може да откаже да изплати щета.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook