Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 13 Мар 2023, 19:55

За бога братя, купувайте :D майтапа на страна, но това виски много, много ми хареса.. повече ми хареса от 10YO Talisker. Който харесва меко/гладко виски, препоръчвам :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от barabqga » 13 Мар 2023, 20:10

аз наскоро пробвах redbreast, хареса ми много

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 14 Мар 2023, 0:08

barabqga написа:аз наскоро пробвах redbreast, хареса ми много

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

Аз го пих преди около година помня ми беше подарък и за щастие, понеже изобщо не ми допадна. С ирландските изобщо не се спогаждаме :dunno:
Мисля да взема пак да пиина един Rarе Breed :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 14 Мар 2023, 12:24

Don_Diego написа:Имах повод да почерпя и търсех нещо дето да се хареса на максимално много хора. След бърза консултация с acho_RS, отидох да взимам Glenmorangie Quinta Ruban 14, но докато стигна склада на мейк98 вече беше свършило (има промоция), та взех Glenmorangie Nectar d'Or. Очарован съм, чисто само със студена газирана вода отстрани е направо чудесно. Много леко и пивко, много приятен аромат и сладки нотки :bchug:

:bchug: ...Да знаеш, че в (повечето) газирани води има сол и тя променя вкуса ...
c04 написа:
barabqga написа:аз наскоро пробвах redbreast, хареса ми много

Изпратено от моят moto e6 play с помощта на Tapatalk

Аз го пих преди около година помня ми беше подарък и за щастие, понеже изобщо не ми допадна. С ирландските изобщо не се спогаждаме :dunno:
Мисля да взема пак да пиина един Rarе Breed :smoke:

Изобщо не се чуди. Реър брийд е супер вкусен, макар че все трябва да се съобрази че е Cask Strength 58+%

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 14 Мар 2023, 12:51

А аз не му се чудя, пил съм го и за мен е супер приятен. Пробвах го и с капка вода и ароматите се отварят чудесно

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 21 Апр 2023, 7:35

Това ще го пробвам утре като се прибера. Взех го специално за колекцията, ще изпия 100-200 грама и го оставям. Дано поне си заслужава парите.


Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 19 Юни 2023, 15:28

Малко по темата :mhihi:

Изображение
Изображение

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 19 Юни 2023, 16:28

Айде на ментетата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 24 Авг 2023, 22:28

Друго си е в БеГе :lalala: .. с гледка към Майнинград.. Aberlour TRIPLE CASK, много добро :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Авг 2023, 9:03

peshehodetz написа:Това ще го пробвам утре като се прибера. Взех го специално за колекцията, ще изпия 100-200 грама и го оставям. Дано поне си заслужава парите.


Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Прясно отворено беше зле - само аромат , вкус захаросана ракия. Не знам ако постои дали ще се развие.
От тези колекции бих казал, че 18 годишната версия- 1230 е категорично най-вкусното и със много над останалите. Не мисля че е точно заради годините, просто са уцелили правилната бъчва.
Още по-хубаво е че се намира на MSRP, защото поради всеобщата липса на познания по скоч сингъл малц и псведо патриотизъм, някои бутилки от тези "Български " серии се продават на парадоскални цени .

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Whisky

Мнение от peshehodetz » 27 Авг 2023, 19:22

Две-три капки капки, най-множко чаена лъжичка вода го отварят и променят усещането. Иначе го отворих, пробвах и остана в колекцията.
Обаче нищо не може да се сравни с това по долу, дори и по скъпи съм взимал, но това си остава любимото ми, с кеф да си го пиеш чисто, така хубаво влиза в комбинация с хубава пура.


.Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 28 Авг 2023, 10:41

Аз лично не бях много впечатлен. Пробвах и Rare Cask Black - това е по интересно признавам, като първи опушен Макалън, но цената му пак не е много оправдана.

Имах късмет и се бях докопал и до sample от Oscuro - яко е, но също не e уау за цената си (особено новата :mhihi: ).

Сега изпаднаха на не лоша цена и съм взел по 1 бутилка от Yamazaki 12 и Springbank 10, та ми е интересно как ще са те.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 28 Авг 2023, 21:35

Rainbow написа:Аз лично не бях много впечатлен. Пробвах и Rare Cask Black - това е по интересно признавам, като първи опушен Макалън, но цената му пак не е много оправдана.

Имах късмет и се бях докопал и до sample от Oscuro - яко е, но също не e уау за цената си (особено новата :mhihi: ).

Сега изпаднаха на не лоша цена и съм взел по 1 бутилка от Yamazaki 12 и Springbank 10, та ми е интересно как ще са те.

Ямазаки 12 и Спрингбанк 10 са входящ клас малц , които доскоро бях по 80лв бутилката. Вкусът им е в този ценови клас. Ямазаки е отваряш и пиеш - леко, фино, вксуно без особен финал и послевкус - ежедневно уиски.
Спрингбанк идва малко остър и лют в началото, като последните версии от 2023 са още по-зле. Бих посъветвал след като изпиеш 200ина грама , да оставиш за няколко месеца да се развие в бутилката .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Whisky

Мнение от ivanski_2 » 04 Фев 2024, 20:48

Изображение
По-гадно уиски скоро не бях пил :D
Препоръчайте нещо подобно на Номад (в този ценови диапазон ) ( последно го пробвах и много ми допадна )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 04 Фев 2024, 21:56

Ако е в заведение не се учудвай че е гадно . Туламора не е кофти уиски , дори бих казал е много по добро от масата евтини уискита . Женките го харесват щото е по меко и не блъска на спирт като скоча .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook