Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Май 2021, 17:13

acho.rs написа:
Както винаги , се изказваш крайно неподготвен - поне имаш постоянство :mhihi:

Уискито не може да бъде под 40%, скоро това ще бъде регламентирано със закон и във Япония.
.

Това не е закон , а нови правила на японската асоциация на производители на алкохол от 1 първи април 2021 - вече е в сила . Новото изискване е също уискито да е от малц . Тоест за производители които не са членове на тази асоциация не е задължително . Освен това правилото за минимум 40% алкохол пряко кореспондира с това което написх за алкохола че не го разграждат . Традиционните японски ракии са от оризови зърна , и най вероятно това са алкохоли с ниско алкохолно съдържание . Затова и слагат това изискване за малца и 40% щото в япония най вероятно е пълно с безподобни бъркочи наричани уиски . И държат това да не се експортира и етикира като уиски . Тия са царе на всякакви бъркочи и невероятни безумия като става въпрос за напитки и алкохол .
Иначе мерси за информацията , не знаех че има ценители на японски алкохол готови да платят 600 лв за такъв . За тия 120 лв от другото джапанмейд знам какво да си купя с което няма да сбъркам и няма да има залежала бутилка за гости . Така че мерси , за такива пари ще пропусна самурайската напитка в името на нещо доказано вече . :mrgreen:
[attachment=0]highball-cocktal.jpg


Ето какъв ужас по самурайски пият в япония , това е уиски със сода лед и тропически плодове . Нещо като плодова салата с алкохола , Ачката вече е ужасен от тая напитка със сигурност - лед , вода , цитрус и малко уиски .. искам да чуя пиячи ли са самураите ? :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 11 Май 2021, 17:53

Луд умора няма.
И у нас масово се пие уиски с кола и лед, а преди само това се пиеше.
Какво е значението е как го пият, ако искат да мият кенефите с него. Важното е, че е много добро и цял свят го търси. Преди 15+ год никой не беше чувал, за пробване да не говорим тяхно уиски.
Освен уиски имат и джин и ром и пак са на много високо ниво, оп бири също.

Те и доматите с колците ги ядат там..

Добре, че пускаш нещо от извора, че да се осведомим. :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Май 2021, 18:14

Пускам ти като не пускаш , уж си редовен там . Дори не знаеш че уиски се пие топло без лед :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 11 Май 2021, 18:19

Jordana написа:Пускам ти като не пускаш , уж си редовен там . Дори не знаеш че уиски се пие топло без лед :mrgreen:

Това е в случай, че е качествено и искаш да му разбереш вкуса. Ако искаш да се напоркаш или да се охладиш е ясно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 11 Май 2021, 18:33

Jordana написа:Пускам ти като не пускаш , уж си редовен там . Дори не знаеш че уиски се пие топло без лед :mrgreen:

Колко топло?

Или искащ да кажеш на стайна температура?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Май 2021, 18:38

По самурайски , 0 градуса :mhihi: Тия са царе на бъркочите , направо не е за вярване че не замезват с риба тон и водорасли :mrgreen:
suntory.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 11 Май 2021, 18:50, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 11 Май 2021, 18:42

Добрият ром е студеният ром...Ама тука за уиски си говорим... :ok:
Я дайте нещо ново да пробвам с цена около 50лв бутилката,че вие хубаво им се лигавите на тия шишета по 100лв ама аз си пия по 2 на седмица горе долу и ми идва нанагорно някакси. :mhihi:
Пробвах и на скъпо и хубаво.Добре е.Ама как да го пробвам само... :ok:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Май 2021, 18:49

В кауфлана има перманентни промота на джак джимбим и бял кон , джимбим от 20 пари литъра вече прокарах през гърлото поне 3 литра . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 11 Май 2021, 19:13

Писал съм и друг път ама да повторя.От фана каквото съм взел е имало различен вкус спрямо метро и аванти да речем.Не казвам,че е по-добро или по-лошо,но моят личен опит ме е довел до извода,че не става.Това за не един тип уиски.Та варианта за мен основно е аванти.Ако има и други такива магазини с добри цени няма да ги върна ама трябва и да ги споделите кои са. :mrgreen:
По темата,че не помня писах ли миналият път.
Последно дето пих и бих повторил е далмор 12 вкуса е точно мой тип.
Идеално за сервиране както майка го е родила без добавки от типа на вода или лед.
Ама ми е скъпо и като за кога имам празник,че за тия пари има 4 бутилки джак. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 11 Май 2021, 19:41

acho.rs написа:
Don_Diego написа:Почват жеги вие за уиски спорите :mhihi:
Идва сезона на хубавия джин-тоник

Лимонадата не я коментираме :mhihi:
ПС: Вечер в Лещен става хладно, да си знаеш :mhihi:


Няма да обиждаш хубавото питие :dummy:
За Лешен не знам още дали ще нощувам :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 11 Май 2021, 20:09

slatanic написа:Добрият ром е студеният ром...Ама тука за уиски си говорим... :ok:
Я дайте нещо ново да пробвам с цена около 50лв бутилката,че вие хубаво им се лигавите на тия шишета по 100лв ама аз си пия по 2 на седмица горе долу и ми идва нанагорно някакси. :mhihi:
Пробвах и на скъпо и хубаво.Добре е.Ама как да го пробвам само... :ok:

Тамнавулин, Гленфарклас Херитидж, Томатин Легаси -даже падат и под 40лв - като за пролет идеални, леки малцове. За 60ина лв имаш тежки шери бомби като 12ките на Гленфарклас, Глендронах и Бен Риах. :bchug:
Има и много приятни бърбъни на около - като Уайлд Търки 101 и 4 Рози Сингъл Баерл (45%) - носят и на лед, защото са бая сладки и дървесината се усеща доста силно на вкус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 11 Май 2021, 20:28

acho.rs написа:Гленфарклас Херитидж

Това откъде ? Другите си ги записах :mhihi: Имаме сходен вкус. Каквото си препоръчал и ми е влизало в бюджет - няма грешка.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Май 2021, 21:00

Японското записа ли ? :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Whisky

Мнение от mr_petroff » 11 Май 2021, 21:11

E..си , аз си мислех че уискито е за пиене... :dunno: А то тука наука бе братче ... :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Whisky

Мнение от Anthony_J » 11 Май 2021, 21:46

Ако някой пътува към Гърция през Кулата, задължително да спре не новия free shop точно преди границата в дясно. Обикновено го закрива опашката от тирове, но оставят дупка да се вмъкнеш. Има огромно разнообразие на топ цени. Взех си Wild Turkey 101 литър за 37 лв. В София под 60 лв не съм го виждал. Има и редки малцове, японски, скоч, айриш. Просторно и приятно за разглеждане и избор, отлично аранжирано. Върна ме във времената на корекомите.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, mr_petroff

Последни теми
Facebook