Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Ное 2017, 9:49

Покрай предстоящият новогодишен спам, може да си поговорим малко за култовата чуждоземна напитка.
Предлагам тук да споделяме, кой какво пие, какво последно му е харесало и съотвено - от къде е относително най-сигурно, че няма да ни пробутат менте. Целта не е да си мерим патките в стил, кой е пил уиски за 1000, 3000, 5000лв и как масовия клас е "гола вода" . Безсмислено е и да започваме батъл "уиски vs ракия". Tемата е за уиски - Шотландско, Японско, Ирландско,Тайванско и тн.

Хайде да провлача крак - от няколко седмици, се канех да си купя Glen Dronach, и реших да започна с 12 годишният - уникално питие. Макар да е 100% шери каск (Педро Хименес и Олоросо) все пак е 43 градуса и е без студен филтрация. Вкуса е изключително мек, но в същото време и парлив. Мисля, че това е едно от усикитата с най-дълъг послевкус. Горещо препоръчвам :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Whisky

Мнение от host » 26 Ное 2017, 11:31

Този човек е забавен, компетентен и мисля на доста хора интересуващи се от уиски би им било интересно да видят какво е насладата от вкуса на уискито... https://www.youtube.com/user/ralfystuff

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 26 Ное 2017, 13:01

Аз скъпо уиски не съм пил и не съм "разбирач".
Но от ширпотребата гласувам с 3 ръце за Maker's Mark Изображение.
Наскоро ми подариха Single Barrel Jack Daniel's Изображение -почти 2 пъти по-скъпо е от горепосоченото, но въобще не ми харесва толкова. Знам, че едното е виски, а другото бърбън, ама все тая за мен :lol:
А от още по-евтинките харесвам много Jim Beam Rye Изображение:yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 26 Ное 2017, 13:02

acho.rs написа: и съотвено - от къде е относително най-сигурно, че няма да ни пробутат менте.

Ей тука е ключа от бараката :ok:

Моя опит показва, че трябва да се пият по-"непознати" марки. Масовото, което се разлива, е менте от години. Дори в магазините.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 26 Ное 2017, 13:41

Аз от както опитах Dalmore Cigar Malt, не поглеждам друга марка. Дори обикновения им 12 годишен Single Malt е много по-вкусен от всичко останало

Изображение

Също така много уважавам Glenmorangie :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Whisky

Мнение от top » 26 Ное 2017, 14:43

Chivas Royal Salute 21 Years Old e моя избор за уиски, а за по "ежедневно" пиене става и 12 годишното им. Синьото джони също е класика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 26 Ное 2017, 15:16

Jack Daniels като цена и качество доста ми допада. Живея в Белгия (Брюксел) и си поръчвам от Люксембург, купувал съм и от тук, но качеството (вкуса и миризмата) няма нищо общо с люксембурското :banghead: Jameson също ми харесва както и Chivas Regal 18 years Gold Signature... та това са моите фаворити, опитвал съм и по-скъпи, но тях няма нужда да ги споменавам не винаги мога да си позволя Whiskey за 200-300 евро. :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Whisky

Мнение от Borymeckata » 26 Ное 2017, 15:39

Аз изобщо не пия концентрат и нищо не разбирам от уиски. Един колега (чието мнение уважавам) ми похвали някакво с три маймуни на бутилката, бяха го пуснали в Лидл за 40 лева бутилката:
https://whisky.bg/shop/monkey-shoulder/

Сега стои в секцията - чака да дойдат някакви гости и да го изпият... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Whisky

Мнение от DiMIcha84 » 26 Ное 2017, 15:57

Borymeckata написа:Аз изобщо не пия концентрат и нищо не разбирам от уиски. Един колега (чието мнение уважавам) ми похвали някакво с три маймуни на бутилката, бяха го пуснали в Лидл за 40 лева бутилката:
https://whisky.bg/shop/monkey-shoulder/

Сега стои в секцията - чака да дойдат някакви гости и да го изпият... :mhihi: :mhihi:


Мънкито и на мен ми харесва. Някой пробвал ли е Laphroaig че смятам да го пробвам за празниците?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 26 Ное 2017, 15:59

Ако обичаш много опушените уискита ще ти допадне. За мен е прекалено тежък
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Ное 2017, 16:05

DiMIcha84 написа:
Borymeckata написа:Аз изобщо не пия концентрат и нищо не разбирам от уиски. Един колега (чието мнение уважавам) ми похвали някакво с три маймуни на бутилката, бяха го пуснали в Лидл за 40 лева бутилката:
https://whisky.bg/shop/monkey-shoulder/

Сега стои в секцията - чака да дойдат някакви гости и да го изпият... :mhihi: :mhihi:


Мънкито и на мен ми харесва. Някой пробвал ли е Laphroaig че смятам да го пробвам за празниците?

Това е едно от най-опушените уискита, което на всичко отгоре и е "лютиво". Ако друг не на "ти" с торфа, не ти препоръчвам да започваш с него. Така, де има над 15 вида Лафройг, но масовото им - 10 годишно , е доста резливо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Whisky

Мнение от apexs » 26 Ное 2017, 16:57

От Jack Daniels - Single Barrel 100 Proof 50% Vol е страхотно .


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Whisky

Мнение от Bogat-Beden » 26 Ное 2017, 17:23

Exclusive89 написа:Chivas Regal 18 years
Пил съм такова и аз също в Белгия (Zeebruge) , доволен останах.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Whisky

Мнение от astrapower » 26 Ное 2017, 18:53

Честно казано не си падам много по уискита, но това е доста добро:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Whisky

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Ное 2017, 20:05

Аз може да се каже, че не пия. През годините съм опитвал разни там уискита и най-хубавото на което съм попадал беше синьото Джони, случайно някой ни беше подарил една огромна бутилка на стойка, която стоеше даже(не помня обема)и това имаше хубав вкус. Иначе съм опитвал от почти всичките масови Шотландски и Джака, но горе-долу веднъж на няколко години пия уиски, а 5-6 пъти в годината може да опитам някакъв алкохол като броя в това число и сайдерите. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Подариха ми някакъв Чивас регал, ама 12 годишен, не като тия гореспоменатите, който знае кога ще се пие от...някакви други хора, аз просто ще си близна. :mhihi:
Между другото Ачо, не е честно да се почват сравненията с ракия защото по спомени няма голяма разлика между Тийчърс, обикновен Грандс и някоя нашенска ракия, да не казвам, че и в нашите изби има къде по-хубави от тия масовите Шотландски...питиета. :bgflag:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook