Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 28 Дек 2020, 1:17

frizzante написа:Интересно е от какво е станало? Иначе го видях от къде липсва. Точно в единия край е. Към момента на всички степени не трепва турбината ама ще викам някой да го гледа. Трудно ли се подменя? Ще направят ли мазало в стаята или е нещо лесно за достъп?

Сменявай цялата турбина. Не се сменява трудно. Мазало не би трябвало да направят. Гледал съм как се сменява на едно Мицубиши. Дори в тубата има клипове как сменяват на някои модели. Лесно е, но хората които сменяват трябва да знаят какво правят. Турбината комплекта трябва да си върви със втулките (някои им казват лагери, но всъщност всички турбини са със втулки и то особени - вътрешната им част май беше тефлоново покритие и смазката за тях е специална - оригинално в кутията на турбината всичко си е комплект). Не знам какъв ти е модела на климатика, но си вземи нова и ще е добре да има и гаранция, та май трябва да питаш някои от фирмите дето поддържат Дайкин. Ако изключим варианта някой да е бръкнал докато работи може би тази лопатка е задрала в нещо в един момент и се е отчупила - твърде "пресно отчупено" изглежда на снимката да си мислим за "умора на материала"...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е53

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от sa_hellrot » 28 Дек 2020, 18:02

трудна работа да дадат гаранция за турбината...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от randity » 19 Яну 2021, 22:40

Момци, нуждая се от мнения. Спрял съм се на тези 2 варианта, но много се колебая. И двата имат добри показатели, но Мицубишито ме грабва с някои екстри,които при Тошибата не виждам описани. Тошибата пък е хиперинверторен висок клас на същата цена. Някой с впечатления за тези?
Ще се ползва основно за отопление на хол на двустайна панелка с хубава изолация и дограма (разбирай, че отопление рядко се използва)

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/h ... las-a.html

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 19 Яну 2021, 22:49

За охлаждане стават всички. Зимай по-тихия или този с по-голямата гаранция. В случая тУ шиба.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от randity » 19 Яну 2021, 22:52

Моджо написа:За охлаждане стават всички. Зимай по-тихия или този с по-голямата гаранция. В случая тУ шиба.

Не ми трябва толкова за охлаждане, а основно за отопление.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 19 Яну 2021, 23:02

E рядко се ползва па ся. Джордана да каже. Мицубиши-то го раздава по джелезно ма знам ли. От друга страна 60 месеца са си 60 месеца.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 20 Яну 2021, 10:59

Тушибата е дялано с брадвата дърво . Откак се помня имат 1-2 модела дето стават за работа и другото е леш ама пълен . Това е за българския пазар положението . Това мицубиши е хеви и то там е дялано , тайланд . От двете дето си харесал бих взел мицубишито . Иначе ето това е истинското мицубиши за тези пари -
https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html
Онова хевито няма нищо общо общо със мицубиши електрик , съвсем друга фирма е . Не че са кофти но тия цифри дето дават и цените им са малко измислени според мен . Щото пускат някакви хиперинвертори на 1500лв с монтаж което е абсурд при положение че при дайкин и мицубиши електрик са над 2000 . Вероятно са за азиатския пазар или някакви други неизвестни за публиката особености има с тия хевита . Тушибата си е отдавна на пазара , голяма реклама , голяма гаранция голямо нещо ..на практика са едно голямо нищо . Последната година две с тия боклуци дето масово се продават на пазара и постоянната смяна на продуктите изобщо не смея да препоръчвам така еднозначно климатици както преди години си бе известно коее читаво и кое не . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от randity » 09 Фев 2021, 17:16

В крайна сметка се спрях на Мицубишито. Тушибата като я видях на живо, наистина дизайна е пълна трагедия. За момента съм доволен (1 седмица, нали, и 15+ градуса :mhihi: ), външното и вътрешното тяло са много тихи, единствено при отваряне на лопатките отпред се чува лек звук, нещо като ел.моторчето, което ги движи.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от The_Ancient » 09 Фев 2021, 20:49

Виждам, че никой не препоръчва най-евтините климатици, а пък аз си взех по една 12-ка Ариели, Уилямс и Нео и съм доволен. За неголеми или добре изолирани средно големи помещения са напълно ОК за отопление, а са на половин цена спрямо най-обикновените "маркови" климатици. Например, Ариелито го взех преди Коледа за 400 лева от Метро. Остава да видя колко дълго ще работи, но в северна спалня 12кв. с изолация и нова дограма работи супер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 09 Фев 2021, 22:27

Ко? Не!
Това се купува само за охлаждане на квартири по морето.И те така ;)

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от randity » 10 Фев 2021, 11:45

slatanic написа:Ко? Не!
Това се купува само за охлаждане на квартири по морето.И те така ;)
Абсолютно съм съгласен. Отделно не всичко опира до парите, има и други фактори за един хубав климатик, които не са малко перо.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от The_Ancient » 10 Фев 2021, 21:21

randity написа:
slatanic написа:Ко? Не!
Това се купува само за охлаждане на квартири по морето.И те така ;)
Абсолютно съм съгласен. Отделно не всичко опира до парите, има и други фактори за един хубав климатик, които не са малко перо.

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk

Кои са тези фактори? Ясно ми е, че евтините са с по-малки топлообменници и би трябвало да са по-зле при студено време. SCOP също им е по-зле. Какво друго? Вкъщи в хола съм с Фуджицу Нокрия, в спалнята съм с куча марка и не виждам особена разлика в работата. Вероятно ако бях дал повече пари щях да плащам с 10-тина процента по-малко ток за спалнята. Не се заяждам, не разбирам от климатици, но ми е интересно извън параметрите за мощност и КПД какво друго им гледате толкова?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Моджо » 10 Фев 2021, 22:28

Тишина.
Дефрости.
Цялостен комфорт
Безпроблемна дългогодишна работа.
Примерно.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 21.04.2021
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от klimatici » 21 Апр 2021, 18:18

randity написа:Момци, нуждая се от мнения. Спрял съм се на тези 2 варианта, но много се колебая. И двата имат добри показатели, но Мицубишито ме грабва с някои екстри,които при Тошибата не виждам описани. Тошибата пък е хиперинверторен висок клас на същата цена. Някой с впечатления за тези?
Ще се ползва основно за отопление на хол на двустайна панелка с хубава изолация и дограма (разбирай, че отопление рядко се използва)

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/h ... las-a.html

https://vimax.bg/invertorni-klimatici/i ... las-a.html



Аз взех от тук:https://eclima.bg/invertorni-klimatici.html, хубавото е че ме посъветваха и ми обясниха каква е разликата между различните модели, все пак е хубаво да се консултираш с професионалист.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MrManson » 26 Юни 2021, 9:58

Банда, привет! Мернах по ТВ-то реклама на Метро за следния климатик:
ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК
SAMSUNG AR12TXHQASINEU
Енергиен клас охлаждане/отопление: A++/A
Капацитет охлаждане/отопление: 12000 Btu
Хладилен агент: R32
SEER: 6.1; SCOP: 3.9
Размери вътрешно тяло: 28.5x80.5x19.4 см
Размери външно тяло: 49.5x72x27 см
599.00 лв. с ДДС
Монтажът не е включен в цената.

Мислим да сложим в детската стая, която е около 20 квадрата. В случая гледаме бюджетен вариант, тъй като стаята не е голяма и ще се ползва основно през лятото. Някой друг лев отгоре на сметката за ток не е фатален тук и просто няма нужда от хипер-мега-гига-инверторен климатик.

Някой с мнение по въпроса за този модел?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: IRCFans

Последни теми
Facebook