Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 29 Май 2023, 8:11

Пилотите също го харесват. А и като цяло си е пилотско трасе - атестация за майсторство.

Иначе самото състезание не е особено интересно освен, ако не се случат две близки до скорост коли и пилоти на първо и второ място, както Хамилтън и Верстапен преди години.
Интригата не е в изпреварванията, а в това дали лидера няма да сгреши под натиска на преследващия. Нещо като този момент - https://www.youtube.com/watch?v=-ucGGIulmmo&t=33s

мен лично такова преследване ми е крайно интересно.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 29 Май 2023, 9:14

За пилотските умения на тази писта е ясно, но и на другите улични трасета положението е много подобно. Както растат болидите на тегло и размери обаче скоро може да няма възможност да се карат в Монако :dunno:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Май 2023, 9:19

То в целият спорт нищо не се случва. Като хванат да лансират един пилот и край. Сега ще гледаме Верстапен да направи рекорден брой титли и да измести Шумахер и Хамилтън. През това време ще се появяват някакви моментни изблици.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 31 Май 2023, 22:13

Хубавото на Монако е това, че виждаме невидими неща.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 31 Май 2023, 22:46

Перез с тая левашка постъпка си бетонира статута на неофициален номер 2 в отбора на Редбул. Тук разликите между РБ/АМ/Ферари/Мерк бяха малки и се видя кой колко може да кара. Макс колкото и да го плюят и отричат качествата му на пилот, за пореден път скрива всички в малкия си джоб :clap:
Яд ме е само за Шаро, пилота който единствен на грида мисля че може да се противопостави на Макс в момента, но за жалост попадна в най-нескопосания отбор :|
Иначе от снимките с просто око се вижда защо Редбул са с такава преднина, а Ферари се чудят от къде им е дошло .. 6тото място :mhihi: Шанса им за мощен мотор миналата година се изпари след 3тото състезание, така че можем спокойно да ги отпишем до следващото разбъркване на картите.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 01 Юни 2023, 8:48

Още един от главния техническия екип на Ред Бул напуска в посока Макларън...доста от уж главните им хора си бият шута в търсене на повече пари или ново предизвикателство. Интересно дали ще потръгнат нещата в другите отбори и да се забатачат в Ред Бул :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 01 Юни 2023, 9:33

Гледайки подовете на всички ми се струва, че в някой момент ще видим намеса от страна на техническата група към ФИА.

Доколкото аз разбирам "Духа на правилата" всякакъв "outwash" ефект е крайно нежелан. Моето разбиране беше, че дефлекторите на входа на тунелите трябва да сочат "навътре"/успоредно на централната линия.

Отборите обаче са направили от тях нови Мега-баджбордове. :dunno:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2023, 8:54

Ферари ще са с нов под, нови сайдподове и капаци на двигателя за Каталуня.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 8:58

Don_Diego написа:Още един от главния техническия екип на Ред Бул напуска в посока Макларън...доста от уж главните им хора си бият шута в търсене на повече пари или ново предизвикателство. Интересно дали ще потръгнат нещата в другите отбори и да се забатачат в Ред Бул :dunno:

Хорнер е мрънкал, как другите отбори предлагали двойни заплати на техни кадри и ги взимали..
Или как явно имало измами с ограничението на бюджетите..
Голям наглец е тоя

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2023, 9:23

Ама те като "крадяха" хора и бъркаха отчетите всичко беше точно :mhihi:

Фераритата ги имат за умряло куче...всеки нож им вади :mhihi: Сега чета, че Алпин дали заявка да финишират пред тях този уикенд :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от mr_petroff » 02 Юни 2023, 21:32

Абе мисля да сложа 50 кинта за победа на Алонсо в неделя :dunno: :kuku: Може да изкарам 5 стотака горе долу , ама по скоро ще е голяма тръпка така да гледам състезанието :D

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Юни 2023, 21:44

Като гледам как върви Ред Була в ръцете на Макс…технически проблем или катастрофа са единствения начин някой да бъде пред него :lol:

Не можах да гледам тренировките днес, но видях че Ферари са навъртяли доста обиколки във всякакви конфигурации на колите и с всички типове гуми…чака ги тежка нощ в анализиране на всичката тази информация и дано не се загубят в нея :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 9:56

mr_petroff написа:Абе мисля да сложа 50 кинта за победа на Алонсо в неделя :dunno: :kuku: Може да изкарам 5 стотака горе долу , ама по скоро ще е голяма тръпка така да гледам състезанието :D

Най-голям шанс имаше за Монако, тук надали ще има изобщо.
А и не му е от любимите писти, има само 2 победи на нея.

От друга страна го дават дъжд и днес и утре и не се знае какво тото може да се заформи с коли за сигурност и катастрофи, та може някой да победи от доста задна редица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 20:05

За мен има нещо подозрително вече при ред булите и пъпката, няма как да вади такова предимство на всяка писта.
Изключителен гнусар, дори само гласа му като чуя.

Ще видим, няма да е за сефте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 03 Юни 2023, 23:23

Това е една от най-удобните писти за Ред Бул и Макс. И не пасва на такива като Перез, особено на хлъзгавите условия днес . Австрия и Канада могат да са индикатор дали има нещо гнило, но до тогава Макс окончателно ще му е сринал психиката, та не очаквам някакъв отпор. :dunno:
Отделно изглежда, че колата пак отива в посоката на Макс, както беше и миналата година.

П.С. Днес направо ме втрещи с линиите в първи и трети сектор в обиколката в Q3. Очаквах първи сектор да му е провал и ми трябваше да изгледам повторението 5-6 пъти, за да разбера защо не е. :shock:
А в 3ти сектор както и в Монако, гумите вече работеха и тази кола с тази предница му отваря съвсем различни възможности...които той може да използва, а Перез очевидно не.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: seimo

Последни теми
Facebook