Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 04 Юни 2023, 9:06

За пореден уикенд Перез се проваля звучно, което е поредно доказателство че е много далече от качествата за човек който може да се бори за шампионата. С кола която е по-бърза с повече от секунда от останалите да отпаднеш в Q2 е тотална излагация, и не е нито до настройки нито до това за кой е направена колата. Просто в бързия си тур Чеко отиде в чакъла, разруши си гумите и логично не успя да запише бърз тур в следващата обиколка. Прави ми впечатление че колата на Редбул било то на Макс или Чеко е настроена точно за 1 супер бърз тур и ако се наложи да правят следващ(без подготовка) разликата отива на +0.2 , 0.3сек.
Според мен до лятната пауза Макс ще е натрупал поне 100 точки преднина в класирането, а възможността Алонсо да удари Перез за второто място е напълно реална, както стана миналата година с Шаро :mhihi:
Днес очаквам интересно състезание предвид факта, че Ферари, АМ, Мерцедес, и Рено са със сходно представяне и ще се борят за 2рото място, отделно Перез и Шаро потеглят от задната част на колоната.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 04 Юни 2023, 9:34

По тази логика може да питаме става ли за нещо Шаро?
Като ще тръгва последен без да е наказан, нито е имал удар, а съотборника му от първа редица.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 04 Юни 2023, 9:50

Някой гледа ли изобщо тези квалификации, състезания .. айде за тренировките няма да питам :dunno: В колата на Шаро определено имаше нещо нередно, защото още след 1я бърз тур в Q1 се оплака че нещо се случва в левите завои, 2я бърз тур беше по същия начин, в интервюто след квалификацията каза че наистина ще е изненадан ако колата му е здрава и е нямала проблем.
Казвал съм го и преди - в момента Перез изпъква на преден план защото колата на Редбул е в друга лига спрямо останалите и реално борбата на Перез е само срещу Макс, в момента когато колите се поизравнят като представяне и се намесят повече хора в борбата слабостите на Перез ще лъснат на яве. Просто няма нито скоростта, нито постоянството , нито хъса на Макс за борби и победи :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 04 Юни 2023, 9:58

И като каза какво, ето мина бая време и никой нищо не е потвърдил. Ако имаше нещо, нямаше да остане тайна.

Голям скок на макларън, ама си мисля, че са заложили на сухо време, а то няма да е такова и ще потънат днес.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 04 Юни 2023, 14:59

Ето това видео много ясно илюстрира кой какво може.


https://youtu.be/E0-uZlXKB38

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 04 Юни 2023, 18:54

don_gori написа:Просто няма нито скоростта, нито постоянството , нито хъса на Макс за борби и победи :dunno:

Това не е вярно.

Ферари пак тотално се изложиха. :banghead: :banghead: Да почват колата за 2024-та, защото и този сезон вече е загубен! :bang:
Голям проблем имат с работния прозорец на гумите, защото е много стеснен. :|
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 04 Юни 2023, 19:18

На Льоклер задницата вчера не беше наред, сменяха кутия, а днес предницата била зле...
Тези са уникати, но не знам дали Льоклер не прави всичко нарочно, за да има претекст да се отърве от Ферари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 05 Юни 2023, 10:08

Очаквах повече битки между Мерцедес, АМ , Ферари и Рено :dunno: Явно и там разликите са големи, за да има такива дупки между тях.
Мерцедес успяха да подобрят състезателното си темпо и работата с гумите, което мисля че ще им бетонира 2рото място след Редбул. АМ изглеждат все още по-бързи, но износват гумите по-бързо съответно състезателното им темпо страда.
Ферари за пореден уикенд са трагични, имам чувството че с 3 комплекта еднакви гуми колата им 3 пъти ще се държи по различен начин ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 05 Юни 2023, 10:22

Ферари са в положението, в което бяха Мерцедес миналата и началото на тази година - не си познават колата и не знае кога как ще реагира + изключително малък работен прозорец.
Виждат едни данни на симулатора, на пистата се получава нещо съвсем различно и не знаят на кое да вярват, правят някакъв миш-маш и резултата е налице. Отделно и стратегическия екип е потрес :banghead:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 05 Юни 2023, 15:28

Изображение

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 17 Юни 2023, 10:09

Тея смешници от Канада пак са се осрали, този път с камерите си..

Първата тренировка е била цели 10 мин

Сесията се проведе в рамките на по-малко от 10 мин. заради проблеми в камерите за видеонаблюдение около трасето.


2008 им се смя цял свят как им се надигаха кръпките, даже Кими предложи да си извикат хора от други страни, за да им асфалтират и оправят кръпките, които всяка година правят и пак се разпадат.

Гледам, че и сега си е в кръпки покрай фибата..демек няма оправия

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 17 Юни 2023, 14:38

На кой му пука, билетите са продадени :ok:

Едно време ходех на пистата всеки четвъртък, за да вядя колите отблизо. Петък - събота - неделя, всеки ден там. Откакто вкараха 1.6Л съм ходил само един петък с хлапето. Той тогава хареса всички съпътстващи серии. И като излязоха Ф1 каза "Хайде да си ходим" ...
Скука. Писал съм го. Когато идваше колоната с 2.4л, трибуната трепереше. Представям си, какво е било при по-големите двигатели. Бил съм на 20м от работещото Ферари на Жил Вилньов. Забрави да си без тапи в ушите. Сега пърдялки и неизвестно класиране на второ и трето място. И да им дам +$400 за билет, :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 19 Юни 2023, 18:52

Докато колата на пъпката продължава да е по-добра от на другите отбори няма да има интрига за първото място. Съмнителни са ми от Ред Бул и имам чувството, че пак нещо мамят, защото на старта много рязко дърпат и това изглежда странно. Хамилтън добре стартира, но нямаше шанс да атакува Верстапен. :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 19 Юни 2023, 22:51

Ами да подават оплаквания другите отбори ако има за какво и ФИА да разследва :ok:
До тогава дори Фераритата ще слагат по няколко секунди разлика на Перез :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Юли 2023, 16:59

Поредна победа за Верстапен в едно като цяло интересно състезание :lalala:
Късата писта, трите дрс зони и многото наказания спомогнаха за доста изпреварвания.

Хамилтън скоро не беше ревал толкова много по радиото :mhihi: . Много ми хареса като се включи Тото и му каза: Знаем, че колата е зле! Мълчи и я карай каквато е :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook