Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 10 Окт 2021, 21:59

Много интересно състезание се получи според мен.
Мерцедес ако беше сухо щяха да затворят цялата решетка с обиколка, просто нямаха никаква конкуренция и се движеха колкото да спечелят състезанието с Ботас и да вземат максимален брой точки с Люис предвид наказанието.
Ред булите в нито един момент не ги доближиха :shock:

Жалко за Ферари и Льоклер - ако не беше направил грешката, при която загуби почти цялата си преднина пред Ботас може би щеше да се качи на подиума. След като смени гумите не можа да ги вкара в работен режим и доста му спадна скоростта. Сайнц направи състезанието на живота си - куп изпреварвания, добра работа с гумите, заслужено пилот на деня. От няколко старта насам Ферари бележат видим прогрес, дано се задържи тенденцията.

Не видяхме нищо от Макларън, Норис се вози сам в средата, а Дани Рикардо беше в опашката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 10 Окт 2021, 23:18

Don_Diego написа:От няколко старта насам Ферари бележат видим прогрес, дано се задържи тенденцията.

Не видяхме нищо от Макларън, Норис се вози сам в средата, а Дани Рикардо беше в опашката.


То няма много за кога да държат тенденцията, тази година си отиде, за повечето отбори. Важно е какво ще направят отборите за 2022г. Сега само битката за титлата държат интригата.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от nxn » 10 Окт 2021, 23:29

Не ми харесва битката за титлата, мерцедес последните състезания дръпнаха зерски и нямат спиране от Холандия насам, Макс ще трябва да даде всичко от себе си. Като гледам шампионата за конструкторите е ясен, но макс има шанс още.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 11 Окт 2021, 8:28

Определено има нещо в мотора на Мерцедес, но проблема е че остават твърде малко състезания за да хванат отборите нещо, да подадат конкретно запитване към ФИА, тя да разследва :mhihi: и да излезне с решение ..
Каквот такова :dunno: Да се надяваме че поне Редбул ще си вземат победите в Мексико и Бразилия, а останалото каквото сабя покаже. Вчера ми хареса че Перез се противопостави истински на Хамилън, ето колко е важен другия съотборник за шампионата. Ботас пак открадна точки от Макс и това се случва почти винаги когато Хамилтън го няма в челото, та дано Чеко се активизира и покаже добра форма последните стартове.
Колкото до двигателя на Мерцедес още миналата година имаше някаква сага с разхода на гориво, която така и не се реши, нищо не пречи тази година да са натиснали в тази посока и резултата е видим.
Следващото състезание Редбул пак трябва да минимизират щетите, защото Мерцедес са изключително бързи в САЩ не виждам с тези бързи и средно бързи завой как могат да изтърват двойната победа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Vasko_G » 11 Окт 2021, 9:34

Сега ми стана интересно следното - BMW участва ли под някаква форма в F1 и защо няма свой отбор.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от chefoto » 11 Окт 2021, 19:36

Някой беше ли там ? Аз бях в Голд 3 сектора, който е точно на първия завой на старт-финалната права и честно казано от сеирджийска гледна точка съм разочарован от старта, както беше мокро очаквах да се смелят пред нас :mhihi: , обаче мина супер безпроблемно само с лекото завъртане на Алонсо. Състезанието беше интересно, още повече на живо нещата изглеждат по доста по-различен начин отколкото по телевизора и наистина скоростта и спирането на болидите е брутално. Мерцедесът седеше като залепен на 1вият завой, поне такива са ми впечатленията от тренировките и квалификацията, докато останалите коли влизаха доста по-предпазливо...Редбулите успяха да вземат абсолютно оптималното от състезанието с оглед на темпото им на пистата, а и имахме късмета да видим битката Перез - Хамилтън отблизо и определено си имаше адреналин :) .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2021, 20:11

Vasko_G написа:Сега ми стана интересно следното - BMW участва ли под някаква форма в F1 и защо няма свой отбор.


Бенве понастоящем участва само в производството на предняци със "запазена радост от шофирането", бъбреци големи като селска порта, големи бензинови мотори, които не могат да си изкарат и гаранцията и реклами с педеруги.

Последното, което гледах преди години с тяхно участие беше една геройска битка на М8 с някакъв Хюндай, мисля беше някоя от ендюрънс сериите за почетното 12 или 14-то място.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Vasko_G » 11 Окт 2021, 20:28

bum_bum написа:
Vasko_G написа:
Бенве понастоящем ...

Това е доста тъжно. Явно след Черната перла ще трябва да се преориентирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 11 Окт 2021, 20:42

Споко, караш кола горе-долу от времената в които бяха бяха фактор в моторспорта :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 12 Окт 2021, 16:01

Интересно състезание. Според мен голяма грешка направиха от Ферари, че вкараха Шарл в бокса, защото можеше спокойно да завърши 2-ри или 3-ти!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 24 Окт 2021, 10:00

Снощи гледах 3тата тренировка и заспах към края на Q2 :mhihi: Сутринтта гледам Редбул спечелили пола и 3то място ..
Доста интересни и динамични неща се случиха за 3 дни от Четвъртък насам и Редбул от аутсайдери взеха че спечелиха пола на пистата на Мерцедес :mhihi: Доста се говори за задното окачване на Мерцедес, което "потъва" на правите и дава допълнително предимство което уж се развнявало на още един DRS :shock: отделно и тая драма с моторите .. незнам или хвърлят кьорфишеци или наистина козовете им посвършиха вече.
От друга страна Редбул пък от изоставаше с над половин секунда изведнъж изкочиха с 0.2-0.3сек пред Мерцедес и то дори на писта за която изобщо не е удобна за тях :dunno: Не разбрах и какво е станало с Нюй и че дори е отсъствал, а той бил по болници, операции .. :dunno: Сега уж се върнал и от видятото в Турция оправил колата на Редбул.
Позитивното за Редбул е че Перез се посъбуди и вече е в челото, сега ще е много интересно да видим Хамилтън как ще се справи с 2та Редбула до него. Хареса ми физиономията на Сър-а когато го попитаха след квалификацията как ще се справи с 2те коли до него :mhihi:
Чакаме с нетърпение 22ч :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 24 Окт 2021, 14:57

Яко беше. Верстапен беше бърз, но мислех че ще е на кантар работата. А той го изплющя с 2 десети.

Не знам какво правят в Редбул, но взеха сериозни точки от писти на които се очакваше Мерцедес да ги смажат тотално. И нещата около титлата се напичат много яко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 24 Окт 2021, 15:09

Дано не се стигне до момент титлата да се реши от издръжливостта на техниката. Валтери е вече с 6ти двигател - предвид, че не могат да подобряват постоянно явно имат проблем с надеждността и е възможно Люис да ползва още един. Хонда пък си е Хонда - не знаеш кога ще роди :mhihi:

Очаквате ли калабалък в челото на колоната на 1ви завой? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 24 Окт 2021, 17:19

Аз очаквам Хамилтън да го играе предпазливо, понеже го няма гърба на Ботас да го пази. В състезателно темпо при по-хладно време като че ли Мерцедеса беше с по-доброто темпо, хубавото е че Редбул на правите са доста бързи и в сектори 1 и 2 даваха рекордни времена.
Силно се надявам силите да са изравнени и да гледаме оспорвани битки до края на сезона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от AGD » 25 Окт 2021, 9:35

https://live.formula1stream.cc
Не знам дали някой е качвал този линк, аз не го намерих.
Вчера гледах тук с добро качество стрийма на скай спорт.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook