Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 14 Мар 2021, 21:18

Предсезоните тестове свършиха, след 2 седмици започва и новия сезон :driving:
Нещата останаха доста прикрити от повечето отбори, мен лично ми направи впечатление че Макларъна в дългите серии се представя много добре, Рено и Алонсо също се представиха солидно. Ферари са дръпнали малко с мотора, но отново като гледам имат драми с шасито, Астъна също не успя да впечатли.
Хубавото е че имаше препъни камъчета за шампионите :mhihi: Скоростни кутии, нестабилна задна ос, неуточнено шаси, пушеци. Определено ще впрегнат ресурса за разрешаване на проблемите до 1вото състезание, но като че ли от толкова години сега ми се виждат най-разколебани в представянето си. Помня още миналата година като пуснаха DAS как останалите гледаха ей така :shock:
Редбул като че ли показаха най-солидно представяне .. та ще видим малко остана :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2021, 21:32

Ако не се бъркам Ферари са с най-променена кола, та е нормално да страдат. Нос, изцяло ново задно окачване, под...пак ще си берат лайката с настройките :mhihi: . Като скорост май наистина са по-добре, а като надеждност май са много напред спрямо миналата година: навъртяха доста обиколки и двамата червени, клиентските отбори също доволно покараха (Кими днес май направи над 160 обиколки :shock: )

Аз лично не мисля, че има притеснение в Мерцедес, на първия старт пак ще преподават скорост и стратегия :lol:

Алпина има страшно яко ливъри :clap:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 14 Мар 2021, 22:51

Мен ме впечатли японският новобранец.
Ред Бул ще е силен със сигурност и по-добре така.
Астъна е много зле, по-зле от Форс Индия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 15 Мар 2021, 10:23

Аз не се наемам да кажа кой къде е и как му се е отразила промяната на пода. :dunno:

Със сигурност Мерцедес имат някакъв проблем с скоростна кутия/коруба на кутията/задно окачване, но имат все така силен и безпроблемен мотор.
Съдя по споделените им проблеми с Астън и липсата на километри и при двата отбора, а в същото време Макларън със собствена кутия и по-прост дизайн на задните А рамена нямат проблеми.
Колата обаче има темпо и според мен е въпрос на време да си решат проблемите.

Аз също се радвам на Макларън и ми се иска да се намесят отпред, но ми се струва невероятно. Техните два токена отидоха за интеграция на новия мотор, не вярвам Ред Бул и Мерцедес толкова да са го оплескали, че да прахосат два токена.
Иначе дифузьора е от нещата заради които продължавам да следя Ф1. 8) Само дето това не е двойният дифузьор от 2009, дължината на тези вортекс генератори е важна, но това са най-вътрешните. 2/3 от дифузьора все пак са незащитени от влиянието на задната гума, при това тези 2/3 които са най-уязвими. Със сигурност ще им помогне, но едва ли ще е достатъчно да ги прати сред Мерцедес и Хонда.

Ред Бул изглеждат солидни, но колата е запазила характера на предшествениците си. Аз лично не съм оптимист за Перез.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от whatdaf » 27 Мар 2021, 1:58

След като мине днешната квалификация ще разберем доколко ще има интрига през този сезон. От двете тренировки досега има надежда шампиона да не е ясен през юни. Дано и Ферари покажат напредък и се завърнат на 3то място. Само ще ви припомня любимия ми цитат, надявам се знаете на кой - аеродинамиката е за онези, които не умеят да правят двигатели. 2019 показа, че това все още важи. Направиш ли по-мощен двигател от конкурентите и разбира се колата да не е с челно съпротивление на G класа ще постигаш победи. Уж се тръбеше, че 2021 няма да има големи промени, те се отлагат за догодина, но може да се окаже, че малко орязване на пода ще доведе до интересен шампионат. Положението е нова надежда, дано още в първия старт надеждата не изчезне.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Мар 2021, 6:30

Аз не помня сезон в който на даден отбор двигателя да е бил малко по-мощен, а аеродинамиката по-слаба и отбора да бие наред. Дори напротив, ако се върна в началото и до средата на 90-те, двигателите на Ферари бяха бая много мощни, но аеродинамиката като на камион(дори Жан Алези или Ален Прост, не помня кой точно, но я сравни именно с камион и предизвика такъв скандал, че го наказаха от отбора)и общо взето губеха. И обратното пък, помня много отбори, които печелеха световни титли с някаква шашма по аеродинамиката като тази на Браун примено, които докато се усетят другите какво е и с пилот почти турист като Бътън(сравнен с тогавашните асове)те спечелиха практически шампионата още докато не бяха толкова изминали и половината състезания. После Редбуо бяха почти така, преди това в първите доминантни години на Макларън след средата на 90-те, а не помня през последните години Мерцедес да са имали сезон в който да нямат предимство в аеродинамиката. Та не я подценявайте аеродинамиката, неслучайно отборите влагат огромни средства в направата на модерни тунели за въздух, а не просто в една стая да сложат духалки от топа на Европа 1.9тди и да правят така "пластмаси". И в тези тунели разни шасита биват духани денонощно. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от chefoto » 27 Мар 2021, 8:21

whatdaf написа:След като мине днешната квалификация ще разберем доколко ще има интрига през този сезон. От двете тренировки досега има надежда шампиона да не е ясен през юни. Дано и Ферари покажат напредък и се завърнат на 3то място. Само ще ви припомня любимия ми цитат, надявам се знаете на кой - аеродинамиката е за онези, които не умеят да правят двигатели. 2019 показа, че това все още важи. Направиш ли по-мощен двигател от конкурентите и разбира се колата да не е с челно съпротивление на G класа ще постигаш победи. Уж се тръбеше, че 2021 няма да има големи промени, те се отлагат за догодина, но може да се окаже, че малко орязване на пода ще доведе до интересен шампионат. Положението е нова надежда, дано още в първия старт надеждата не изчезне.


И аз се надявам да има интрига за шампионата тази година, обаче пък от друга страна не знам вече кой поред сезон Мерцедес си излизат с редовните номера, а именно криене на потенциала на колата/двигателя по време на тренировките и театралничене в стил "задницата на колата е много нестаниблна тази година, двигателят има проблеми и не е надежеден" и т.н. Тото Волф вчера в интервю е казал, че могат само да се надяват да стигнат темпото на редбул по време на квалификацията...реално очаквам днес да са едно 3-4 десети пред останалите и да им убият надеждите. От друга страна имаше разни "конспиративни" теории, че двигателя на Ферари звучал доста по-различно от миналогодишното недоразумение, та се надявам да са бутнали малко нагоре, за да има интрига поне с Ред Бул - в средата очаквам да е интересно - Астън Мартин срещу Рено срещу Макларън смятам, че ще се получи добра и интригуваща битка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2021, 9:11

Mакларън ми се струват най-дръпнали, нищо чудно да се борят с Ферари, а биците с Мерцедес.
Все някоя година някой ще бие Мерцедес и не се знае дали ще е тази година или друга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 27 Мар 2021, 10:09

На мен ми е интересно дали Мерцедес наистина имат проблем със сцеплението на задницата или просто пак го играят умряла лисица, че да има някаква интрига :mhihi:
Иначе на база двете тренировки - има светлина в тунела и може би ще има интрига, първите 6-7 болида все бяха в малка разлика. Интересно е да видим колко отбора ще копират дифузьора на Макларън и дали това ще подобри представянето им.
Ферари изглеждат обнадеждаващо, дори Алфа влязоха в топ 10 вчера на първата тренировка, а на втората не бяха далеч. Хаас пребориха едната кола на Уилямс, а уж са без никакви подобрения по колата, освен задължителните промени и новия двигател. Дано този път са го направили по правилата :mhihi:
Много се кефя за Макларън - събраха топ пилоти, вече имат силен двигател за доброто си шаси, очаквам победа от тях този сезон :lalala:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2021, 18:03

Почти половин секунда сложи Макс на Мерцедесите на квялифилацията, Торо Росо също е добре или Хонда са направили мотора.
Дали не свърши времето на Мерцедес?
Няма да е зле да има промяна

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 27 Мар 2021, 18:23

Няма да се дадат без бой от Мерцедес, със сигурност ще има ответна реакция, но голямо браво за свършената работа от Ред Бул - личи се, че са подобрили колата от миналата година
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Мар 2021, 18:47

Алфа Таури ни показват точно колко работа са свършили Хонда.
Откъм шаси нещата са по-близки, но пак изглежда че тези с нисък рейк не са напреднали колкото останалите.
Въпросът е колко потенциал за развитие е останал в шасито на Мерцедес. :dunno:

Както и очаквах РедБул-а е запазил характера си и е изключително труден за каране когато е настроен за високо темпо. Да видим до къде ще я докара с Перез, защото без него отпред, Макс едва ли ще успее да вземе титлата.

Алонсо за пореден път ще носи нещо на гърба си, тоя път няма да е кон, а подводница. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2021, 19:52

И въпреки това са по-бавни от миналата година, докато моторетките от мотогп чупят пак рекорди в съседство днес. На пистата в Катар днес е счупен рекорда за максимална скорост на пистата с 362км/ч

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от whatdaf » 27 Мар 2021, 21:57

Това което очаквах и се надявах стана на квалификацията . Очератава се интрига освен ако Мерц не си решат проблемите бързо . А иначе имах предвид , че направиш ли наистина силен мотор ще имаш победи . За титла и за такава доминация трябва разбира се аеродинамика , надеждност и тн . Но моментите когато дори с отворени крила не можеха да изпреварят Ферарито през 2019 като фен на Ферари ми харесваха повече и от някои победи на Алонсо и Фетел .

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 27 Мар 2021, 22:20

По отношение на мощност нещата са много изравнени вече. Миналата година, ако не се лъжа, най-висока пикова мощност имаха Рено. До къде я докараха... Но при всички положения, разликите вече са от порядъка на 10-20 коня между най-мощния и най-"мало"мощния.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook