Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 27 Мар 2021, 22:40

Алонсо показа какво може, 2 години извън Ф1, нова кола и смаза съотборника си на първата среща, просто феноменално.
Ясно е, че ще си кара за кеф, няма да има как да се меси като максимума ще е случаен подиум тази година.
Има ли кола, ще е първи в борбата за титлата, доказал го е много пъти.

Фетко също доказва, че титлите са му изцяло благодарение на колата, доста лошо начало за него.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 27 Мар 2021, 23:28

От 1 квалификация не се правят изводи, нека минат няколко състезания и ще видим кой къде е и какво е заслужил. Аз не мисля че има пилот в модерната Формула, който да не е спечелил титлите си благодарение на силна кола.
Редбул явно са хвърлили доста труд зимата, но още ми е мътно как Мерцедес от 9 месеца нищо не са свършили, още миналия сезон беше ясно какво може и какво не за този и още от лятото започнаха да работят по тази кола. Дано не се окажа лош пророк и просто да се правят на умрели лисици с цел да не убият интереса още 1вите състезания, защото сега гледам всички са супер ентусиазирани от полпозишъна на Макс и проблемите на мерниците. Представете си ако Мерцедес бяха 1/2 както обикновенно .. :)
Силно се надявам колите им да са изравнени вече и да гледаме истинска борба за 1вото място, а като гледам и назад ще е интересно.

Някой има ли си на идея къде другаде мога да гледам Формулата, освен Диемата .. ? Преди гледах по Sky sports F1 и много се кефех на коментатори и всичко, а не като нашите дришльовци. Дори да е платен няма проблем и без това давам 10лв/месец за тая тъпа Диема където гледам само Формулата по-добре да си плащам нещо по-качествено :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Мар 2021, 23:54

Аз пробвах за кратко да си плащам F1TV и да гледам на всички устройства. Обаче ми идват прекалено много пари за нещо което не ползвам, а именно онборд камери, повторения, телеметрия и т.н. Може да го пробваш.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 28 Мар 2021, 3:06

don_gori написа: но още ми е мътно как Мерцедес от 9 месеца нищо не са свършили,


Само да не се окаже че са бачкали за колата 2022, после пак да са 8 г. недостижими :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 28 Мар 2021, 7:16

И аз съм на Ф1ТВ, платих 50 и няколко евро за година-имаше намаление преди месец и съм супер доволен.
Може да се гледа по всяко време от камерата на който пилот искаш.
Има апликация за телефона и също става оттам.
Отделно всичко е там ня запис след като мине тренировка, квалификация или състезание.
Има избор от 4 или 5 езика за субтитри и аудио, изобщо идеална работа.

Забравих за винаги за Диема.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Мар 2021, 8:11

///M Power написа:
don_gori написа: но още ми е мътно как Мерцедес от 9 месеца нищо не са свършили,


Само да не се окаже че са бачкали за колата 2022, после пак да са 8 г. недостижими :mhihi:

Всъщност не се бях замислял, но като го пишеш има логика. Реално те разчитат на това, че така и така колата им няма да е жив зян, а Хамилтън ще се бори на убиване за тая титла(като фен на Шумахер естествено искам даде провали, а и е голяма надувка)като ще направи и невъзможното за да се опита да я вземе и да се оттегли от големите отбори(защо не и от Ф1)та могат да си позволят лукса. За мен няма да се правят на починали лисици, поне в състезанието и ще се види там Хамилтън като излезе обсебен за победа дали колата има сили. :ok:
Но има и друго, все пак това е осма титла евентуално и Мерцедес са заинтересовани до рекордьор по титли да пише в историята, че ги е направил с кола Мерцедес. Докато ако остане със седем, рекорда си остава при Шумахер, понеже го е направил първи и се дава предимство. Във всички случаи обаче тия циркове със заплатите може да си ги накарали да му дадат урок, понеже за цялата общественост той трябваше да няма такива огромни изисквания и ако спорта чак толкова го вълнува все още, спокойно можеше да кара за рекорда, а не за парите. Все пак ако не му бяха давали огромните шансове и да го лансират и в Макларън за сметка на Алонсо, и тук, нямаше как да е където е сега на прага на рекорда. Типично по Немски може да решат да му покажат кой кара влака, както го направиха в случая с Розберг, оставяйки Швабата да си спечели титлата на пистата и даде види, че Хамилтън не е някакъв терминатор и друг добър пилот с тая кола също може да е шампион. Шампион, който всъщност се оказа нито гладен и алчен за пари, нито за рекорди. Дойде, видя, победи и тръгна да си живее живота.
Та като изви ръцете на Мерцедес, може сега да му сложат един среден пръст като си подготвят сезона за догодина и съответно другия пилот.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 28 Мар 2021, 11:16

alekangg написа:Фетко също доказва, че титлите са му изцяло благодарение на колата, доста лошо начало за него.


Фетел и още няколко нямаха бърза обиколка заради Мазепин, който ги изряза най-брутално, а после се завъртя пред тях и докара жълтите знамена.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 28 Мар 2021, 11:21

Така да е, ще видим дали ще бие поне съотборника си.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от blacksapphire » 28 Мар 2021, 13:21

От една друга епоха - Сена, Прост, V10...

https://9gag.com/gag/aB2mqVx?ref=android

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 28 Мар 2021, 18:57

Хонда са направили мотора и ред бул ще се бори тази година, но Макс се осра и изтърва чиста победа..Хамилтън показа защо е световен толкова пъти, харесван или не.
Перес много добре за тръгнал от бокса.

Ферари са си зле отново..Перес изпревари дори Льоклер

Обаче не разбирам защо държат недоразумението Ботас.. може би само за най-бърза обиколка ..

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Mladenoff » 28 Мар 2021, 19:11

Че защо да не го държат ? Той им е толкова удобен - винаги участва спомагателно в стратегията на Люис (нещо, което и Перез трябваше да направи за Макс) и подсигурява най-много точки на отбора, когато Хамилтън печели (което е почти всеки път :mhihi: ). На тях изобщо не им трябва Розберг 2. Единствено страдаме феновете, защото е адски скучен и пасивен пилот. Ефирното време, което получава е показателно - почти не го видяхме цяло състезание.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от georgi_1986 » 28 Мар 2021, 19:49

Сър Хамилтън отново надскочи техниката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Мар 2021, 20:39

Щафнауер твърди, че те и Мерцедес са загубили 1сек. на обиколка спрямо останалите. Според мен е преувеличено, но все пак са загубили доста.
Динамиката на играта е различна и Ред Бул се пропукаха в първия тест. Лесно е да си агресивен в стратегията като си догонващ, но лидерството неминуемо те прави по-консервативен. Мерцедес влязоха готови да се агресивни, но и те допуснаха грешка в тази напрегната игра.
Титлата тая година ще я решат Ботас и Перез.
Аз залагам на Ботас :mrgreen:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 721
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 29 Мар 2021, 10:41

Интересно състезание беше, очаквам следващите да бъдат още по-интересно когато отборите уточнят болидите и са по-наясно с техните силни и слаби страни. В средата на колоната е доста интересно, постоянни борба и изпреварвания.
Лично за мен - откраднаха победата на Макс. Да - изпревари извън очертанията, но Люис ги прекрачваше почти всяка обиколка, с което застигането му от Макс се проточи, а оттам може да се твърди, че получи "трайно облагодетелстване" (терминът, според който Макс трябваше да върне позицията).
Много силно представяне от McLaren
Серхио Перез ги пръсна (интересно е да се следи дали ще имат технически проблеми през сезона защото колата му изгасна в загряващата, а Макс цяло състезание твърдеше, че има проблем със задния диференциал).
Астън Мартин бяха по-скоро слаби и имат доста работа да свършат. Фетел беше трагичен, с годините все повече си личи, че е емоционален и когато нещата не вървят гладко - не може да се справи и прави грешки.
Оправданието му за удата с Окон беше Epic fail :kuku: :mhihi:
Ферари са направили много голяма крачка напред спрямо миналата година. Много силно каране от Сайнц, изпреварването на Алонсо и Фетел беше pure joy
Силни дебюти за Цунода и Шумахер - единия е в точките, другия не е последен макар и заради проблеми на другите отбори
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 29 Мар 2021, 11:09

Дано Перез свикне по-бързо с колата и да му пасне на карането.

Фетко лошо се изложи накрая, а всичко преди това му вървеше толкова добре. С Алонсо спретнаха добра игра.

Връщането на позицията беше много грозно в контекста на това, че цялото състезание си излизаха на този завой.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook