Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 02 Май 2021, 18:56

Ботас не вземе ли мястото на патерица в Мерцедес май никъде няма да си намери място, освен може би Уилямс, което ще бъде доста жалко и аз лично бих се пенсионирал при такава перспектива :mhihi:
Силно каране на Перез, със сигурност ще е от помощ на Макс и отбора през сезона. Както каза Биното (по адрес на Фетел) - друго си е да знаеш, че участваш с двама пилоти в състезанието, които ще се борят за точки :mhihi:
Фераритата омешаха само едната стратегия, но е видно, че Карлос има нужда от още време за да свикне с колата и в дълга серия от обиколки изостава от Шарл, дори с по-бързите гуми. Положителното, че определено има напредък в отбора, дано се задържи така.
За отбелязване е и смазващото превъзходство на Мик спрямо Мазепин - новаци, с кофти кола и все пак единия е буквално в друга лига :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 05 Май 2021, 16:07

Радвам се, че Шарл взе точки, но очаквах Ферари да са по-близо до челото в края на състезанието. Жалко за Сайнц!
Don_Diego написа:За отбелязване е и смазващото превъзходство на Мик спрямо Мазепин - новаци, с кофти кола и все пак единия е буквално в друга лига :clap:

Тоя Нацепин май няма място във Ф1. :mhihi: :mhihi: И в трите състезания се н..сра.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 08 Май 2021, 19:08

Добра квалификация се получи. :D Хамилтън спечели 100тен пол, но иначе според злите езици не го “бива“ и е “некадърник“ ахахахахахаха!!
На тази писта според мен Ферари имат шанс за подиум. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 08 Май 2021, 19:22

Никой не го е наричал некадърник :mhihi:
Невероятен късметлия - да, но не и некадърник и че не го бива. Мерцедес все още имат предимство пред останалите, но е видно че доста е намаляла разликата и в момента, точно уменията на Хамилтън правят разликата с другите защото Ботас със същата кола е трагикомичен :dunno:

Изненадваща скорост от Алпин, аз лично съм впечатлен как за няколко старта и вече стигат всеки уикенд до Q3. Браво на Окон, че пак изпревари Алонсо, показва невероятен хъс да се докаже :yes:
Ферари наистина са добре, а още по-добре е, че двамата пилоти дават сходни времена, та отбора е конкурентен на пистата с двете коли.
Перез пак показва непостоянство - дано в състезанието направи силно каране и помогне на Макс в борбата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 08 Май 2021, 22:38

Перез умело крачи по стъпките на тези преди него.
За пореден път директно копира настройките и конфигурацията на Верстапен. Този път точно преди квалификацията и резултатите са налице. На Имола поиска настройката на дифа на Верстапен и веднага последва завъртане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 09 Май 2021, 8:34

Alpin са добре, а както всеки знае, щом са добре в Барселона, ще са добре на повечето писти.
Алонсо няма как да е преди Окон веднаг, дори другите пилоти като Рикиардо, Перес, които караха и смениха отбори са зад съотборниците си.
Нямам как с един ден тест и хоп да бие съотборника все пак там не са паднали от Марс, а са топ пилоти, обаче ще си говорим в края на сезона, дори мога да се обзаложа, че Алонсо ще има повече точки от Окон.


Иначе мантрата за Хамилтън не омръзва, как е само с късмет карал, бре тоз късмет, 10 години.
Късмет им някой за 1-2 състезания или дори за титла-като Кими, който не е очаквал дори да вземе преди последното състезание, но взема, че взе и от заради действията на другите, това е късмет.

Не веднъж и дваж, самите пилоти казват, че малко хора биха могли да бият Хамилтън с еднакви болиди, това е разликата и е видно къде е Ботас, нали е с най-добрата кола и той?
Общо взето, според разни специалисти има 3-4 пилота, които биха били истинска конкуренция с Хамилтън и бих имали шанс за титлата, ако са с еднакви коли, това са основно Верстапен, Льоклер, Рикиардо.
Останалите и да карат Мерцедеса, пак ще са зад него, както е Ботас или Розберг, който все пак успя да вземе една титла.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 09 Май 2021, 18:23

Жестоко състезание се получи! Много хитра стратегия направиха Мерцедес, браво! Доволен съм от Ферари, че и двете коли бяха в точките и този път победиха Макларън.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 09 Май 2021, 18:43

Стратегически мастърклас изнесоха Мерцедес, но и Хамилтън има не малка заслуга защото извади 100% от възможностите на колата без да допуска грешки :clap:
Добро състезание на Ферари наистина, накрая ако бяха пресекли Ботас можеха да вземат подиум, малко не стигна на Карлос да изпревари Рикиардо, но пак доста добре. Направи много силен финален стинт с доста изпреварвания.

Ботас става все по-трагичен обаче, в началото бая обиколки изкара зад Ферарито на Шарл без идея как да го изпревари, а за финал забави и Хамилтън при пропускането като каза, че си бил гледал неговото състезание и го е пуснал в първия удобен момент. Крачи с големи крачки към тима на Уилямс ми се струва :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Май 2021, 7:31

Интересна гонка се получи :driving:
Само че благодарение на тъпите коментатори на Диема доста хора като гледам не успяха да разберат истината за успеха на Мерцедес. Да тактически бяха с по-бързата стратегия, но истината е че в състезателно темпо са много много по-бързи от Редбул и това се видя и при 1я комплект гуми и при 2я. Просто Редбула успява да загрее гумите доста по-бързо, докато Мерцедес влизат в ритъм чак след 4-5 обиколки и от там нататък изяждат Редбула. Благодарение на Макс и агресията която налага в началото когато имат предимство това и миналото състезание успяват да излезнат отпред, но пък и липсата на 2ра кола оказва влияние и стратегически им идва трудно да играят срещу 2те коли на Мерцедес.
Ако бяха вкарали Хамилтън обиколка след Макс пак печелеха, така че стратегически с това високо темпо което имат винаги имат предимство.
Разбира се Мерцедес изпълниха перфектно всичко и заслужено спечелиха състезанието :clap: До момента в шампионата също са безгрешни и взимат максимума там където трябва и могат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 10 Май 2021, 10:19

обаче ще си говорим в края на сезона, дори мога да се обзаложа, че Алонсо ще има повече точки о
Алекс аз съм фен на Алонсо, обаче слагам една бира в полза на Окон :mrgreen:
Мисля, че пред Алонсо има непреодолими проблеми.
Ако остане за граунд ефект болидите, палачинката ще се обърне, но не мисля че сега е в състояние да надвие Окон до края на сезона. ;)


Ботас е закъснял с около 4 години да ги играе тия номера.
Учи се от най-добрите помощници.

Мен ми харесва, че виждам предаване на щафетата - Люис може и да я спечели тая титла, но Макс ще е над него психически, така както Хамилтън ”получи номера” на Фетел 2017.
Хубаво е да отстъпваш, за да си опазиш точките, но това си има психологическа цена.
Ще се изненадам приятно, ако следващия път видим - ”питаш ме дали искам да има катастрофа?- ами нека се ударим тогава!”.
Макс трябва да продължи да го натиска така. Въпросът е Хамилтън дали е готов за пенсия. За сега на там отиват нещата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 10 Май 2021, 11:12

TheDriver написа:

Мен ми харесва, че виждам предаване на щафетата - Люис може и да я спечели тая титла, но Макс ще е над него психически, така както Хамилтън ”получи номера” на Фетел 2017.
Хубаво е да отстъпваш, за да си опазиш точките, но това си има психологическа цена.
Ще се изненадам приятно, ако следващия път видим - ”питаш ме дали искам да има катастрофа?- ами нека се ударим тогава!”.
Макс трябва да продължи да го натиска така. Въпросът е Хамилтън дали е готов за пенсия. За сега на там отиват нещата.


Аз мисля, че е обратното! Хамилтън ще е над Макс психически, защото след тази победа той е в по-силна позиция.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 10 Май 2021, 12:32

Според мен пък Ред Бул малко изкуствено вдигат акциите на Макс като не спират да обясняват колко били близо, даже вече пред Мерцедесите, а както виждаме до сега това не е точно така. Хамилтън може да разчита на огромен ресурс зад гърба си докато видяхме вчера в Ред Бул не е баш така, 1 стоп имаха важен и го оплескаха :dunno:
В състезателно темпо и на стратегическо ниво Мерцедес са недостижими. Макс си го каза вчера и да бяхме влезли веднага пак щеше да ме изпревари защото са по-бързи, пък Хорнер и изкуфелия дядо да си говорят колкото искат, че са най-бързи :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Май 2021, 12:58

Кой говори че Редбул са по-бързи не разбрах .. Хорнер или Марко :dunno: Това може да се чуе само от тъпите коментатори по Диема .. то се получва нещо като да повториш 10 пъти лъжата и тя ставала истина. Та така и с Мерцедес, след тестовете започнаха да плямпат, че Редбул били с 1 сек по-бързи, преметнаха топката и напрежението в тяхното поле и сега всяка победа я изкарват като чудо и започват с цирковете :mhihi:
Иначе стратегически Мерцедес също се дънят, а понякога и доста звучно така че никой не е застрахован от грешки. Грешките се допускат когато се работи под напрежение и няма такъв отбор, който не се е пропуквал.

Отделно хубаво се говори, че Мерцедес били победили заради стратегията, но никой не казва какво щеше да се случи с Макс когато настигне Ботас ако беше спрял още веднъж за нови гуми :) Видя се че съотборника му с 300 заповеди и т.н. едвам го пусна а какво щеше да стане с човек от друг отбор. И така като се позавърти 4-5 обиколки докато го изпревари хем щеше да загуби 8-10 секунди хем и щеше да си съсипе гумите.
Та не е баш толкова лесно да се обвини, че Редбул избраха стратегията с 1 питстоп, както казах в началото на сезона този шампионат ще се реши от 2рите пилоти в отбора, като за момента Мерцедес и Ботас се спрявят по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 10 Май 2021, 14:13

bmw maniqk ivo bmw написа:
Аз мисля, че е обратното! Хамилтън ще е над Макс психически, защото след тази победа той е в по-силна позиция.


Съжалявам, но изобщо не разбираш за какво говоря!

Кой е победил и кой е загубил състезанието няма значение.

Верстапен 3 пъти избира да постави Хамилтън в ситуация ”отстъпваш или катастрофираме”, а Хамилтън 3 пъти отстъпва.
Това е класически подход за установяване на надмощие в този спорт и самият Хамилтън успешно го прилагаше и парираше(катастрофите с Розберг) години наред. За сега избира отстъплението, ако продължи става ”подчинен” на Макс на подсъзнателно ниво с всичките му негативи.

Нюрбургринг 2017 не му падна на Фетел от небето(аналогията с дъжда е случайна), това беше следствие от Монца 2017. Тогава Хамилтън подчини Фетел и всеки бъдещ директен двубой гума до гума беше предрешен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 10 Май 2021, 15:14

TheDriver написа:
обаче ще си говорим в края на сезона, дори мога да се обзаложа, че Алонсо ще има повече точки о
Алекс аз съм фен на Алонсо, обаче слагам една бира в полза на Окон :mrgreen:
Мисля, че пред Алонсо има непреодолими проблеми.
Ако остане за граунд ефект болидите, палачинката ще се обърне, но не мисля че сега е в състояние да надвие Окон до края на сезона. ;)


Ботас е закъснял с около 4 години да ги играе тия номера.
Учи се от най-добрите помощници.

Мен ми харесва, че виждам предаване на щафетата - Люис може и да я спечели тая титла, но Макс ще е над него психически, така както Хамилтън ”получи номера” на Фетел 2017.
Хубаво е да отстъпваш, за да си опазиш точките, но това си има психологическа цена.
Ще се изненадам приятно, ако следващия път видим - ”питаш ме дали искам да има катастрофа?- ами нека се ударим тогава!”.
Макс трябва да продължи да го натиска така. Въпросът е Хамилтън дали е готов за пенсия. За сега на там отиват нещата.
Възможно е! Ако се забави още 3-4 състезания, после ще е трудно за догонване.
Уж Алонсо имал проблеми и с гумите, не може да го менажира и бързо ги износва, затова пропада назад.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook