Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 26 Фев 2018, 16:25

POV от днес на Кубица.

https://www.youtube.com/watch?list=PLVy ... WjsbCf91iQ

Доста неприятно ми се струва гледането около халото :shock: :confused:


Лошо затегната гайка не е малко, напълно достатъчно да не завършиш състезание, това имам предвид цясостната огранизация в отбора не е на ниво.


Не мисля така, но нека да не задълбаваме.

Според Крейг Скарборо проблемът не е в гайката, а в иновативното задно окачване. Според него на записа се вижда как носачът е първото нещо което се огъва, последвано от повреда не в гайката, а в главината и оста.

Новото задно окачване на Макларън е с някакви доста извити носачи и пушрод който минава близо до тях, според Крейг Макларън вероятно имат по-консервативен комплект носачи с които да направят смяната.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 26 Фев 2018, 17:14

Don_Diego написа:Halo-то е за предпазване от летящи предмети, не за защита при преобръщане

Говоря как ще излезне пилота при преобръщане, а не дали защитава Хало-то при преобръщане. ;)
А от дребни предмети ще пази ама друг път :mhihi: :mhihi:

TheDriver написа:
Според Крейг Скарборо проблемът не е в гайката, а в иновативното задно окачване. Според него на записа се вижда как носачът е първото нещо което се огъва, последвано от повреда не в гайката, а в главината и оста.

Новото задно окачване на Макларън е с някакви доста извити носачи и пушрод който минава близо до тях, според Крейг Макларън вероятно имат по-консервативен комплект носачи с които да направят смяната.

Интересно е да се разбере дали ще им даде предимство тази нова концепция на задното окачване.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 26 Фев 2018, 17:40

Mclaren vs Toro Rosso :mhihi:

https://twitter.com/Madro_jl/status/968123578855186432

Това е голямата битка в момента в Барселона :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от cmdkick » 26 Фев 2018, 18:22

bmw maniqk ivo bmw написа:
Don_Diego написа:Halo-то е за предпазване от летящи предмети, не за защита при преобръщане

Говоря как ще излезне пилота при преобръщане, а не дали защитава Хало-то при преобръщане. ;)
А от дребни предмети ще пази ама друг път :mhihi: :mhihi:


От дребни пази каската, от едри тя не успява (пак давам за пример Бианки и Сена). Наистина ли мислиш че неможе да се излезе от там... И ако се обърне пилота е в капан вътре? Кажи честно? Или просто търсиш под вола теле.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Tenata » 27 Фев 2018, 10:55

Халото е ясно че ще го има и ще трябва да свикваме с него.

По-долните два клипа са доста интересни от гледна точка на макс. скорост и бързина в завоите.

https://www.youtube.com/watch?v=7SDbSwYyFpc

https://www.youtube.com/watch?v=OR5Tjfpi-Kg

За мен колите стават все по-бързи, независимо от "малолитражния двигател" и ограниченията от към гориво и масла.
Много ще ми е интересно ако върнат зареждане на гориво, за какви к.с. ще има тези "моторчета".
Надявам се скоро да гледаме нова "турбо ера" с не толкова ограничения.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Фев 2018, 17:36

Нищо не търся, а задавам логичен въпрос.
Не твърдя 100%, че ще е в капан ако се обърне пилота, но излизането ще е по-трудно и бавно което за мен си е проблем при такова преобръщане

Първо каската естествено, че няма да пази от едри предмети това ми е кристално ясно и второ дребните могат да минат под Хало-то.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от cmdkick » 27 Фев 2018, 17:48

С тебе комуникацията е "Пей си Пенке, кой те слуша..."

Ето защо Торо Росо няма да изпитват същите проблеми с Хонда, както Макларън. Проблема им не беше чисто в мотора. (поне така се надявам).
http://iforsports.com/toro-rosso-took-u ... a-mistake/
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Фев 2018, 18:02

Много сладникаво ПР изказване.

Между другото в момента и Макларън и Торо Росо паралелно с тестването вдигат здраво ПР пушилка и величаят избора си.

Макларън се държат все едно проблемите с гайката/носача не ги е имало, щетите от горещото турбо/ауспух също опитаха да ги изкарат като нищо притеснително. Алонсо се е заел да повдига духа на отбор и фенове.
Торо Росо пък яко сапунисват Хонда по всички възможни информационни канали.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Фев 2018, 18:09

cmdkick написа:С тебе комуникацията е "Пей си Пенке, кой те слуша..."

Ето защо Торо Росо няма да изпитват същите проблеми с Хонда, както Макларън. Проблема им не беше чисто в мотора. (поне така се надявам).
http://iforsports.com/toro-rosso-took-u ... a-mistake/


Имам си мнение и ако не ти харесва това си е твой проблем.

TheDriver написа:Много сладникаво ПР изказване.

Между другото в момента и Макларън и Торо Росо паралелно с тестването вдигат здраво ПР пушилка и величаят избора си.

Макларън се държат все едно проблемите с гайката/носача не ги е имало, щетите от горещото турбо/ауспух също опитаха да ги изкарат като нищо притеснително. Алонсо се е заел да повдига духа на отбор и фенове.
Торо Росо пък яко сапунисват Хонда по всички възможни информационни канали.


Аз повече вярвам на Макларън, но ще видим какво ще стане.. :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от cmdkick » 27 Фев 2018, 18:21

bmw maniqk ivo bmw написа:
Имам си мнение и ако не ти харесва това си е твой проблем.

Мнението ти е най-малкото не сериозно, в най-високо технологичния спорт на планетата да не им е дошло на акала, че аджеба с тия винкели над глават като се обърнат и няма имъкване братче или пилотите докато си размърдат кокалите и с тия широки ханшове дето са почти всички под 70 кила (освен Нико Хулкенберг), няма да могат да се промъкнат...
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Фев 2018, 18:34

Те може да са правили много тестове и тн, но винаги може да се случи нещо непредвидено!
Какво го защитаваш това Хало все едно ти си го измислил :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Фев 2018, 10:35

Май днеска няма да е, освен ако от Пирели не извадят някой Scorpion winter за отборите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Фев 2018, 11:22

Хеликоптера не може да излети и за това за сега изчакват.

Иначе с проблемите които някои отбори имат, мисля че ще видим коли на пистата и в това време с гуми за мокро. Аз залагам, че Макларън ще излязат :mhihi:

Проблемите, които уж са дребни като се натрупаха се превърнаха в сериозна пречка. Вече са в позиция на наваксващи с това стоене в гаража.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Фев 2018, 11:25

Много лаеха сега да ги видим :mhihi: Аз залагам че ще се борят отново с отборите на Хаас и Торо росо, Рено и Уилямс ще са голяма хапка за Папаята :lol:
Силно се надявам Редбул да притиснат Ферари и Мерцедес в борбата за победи :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Фев 2018, 11:48

Новините от Рено не са добри обаче :confused: което ще се отрази и на Ред Бул и на Макларън(очаквам пак фрази от типа "GP2 engine).

Французите още миналата година си казаха, че няма да бързат да гонят лидерите нито с отбора си, нито с двигателя. Настоящият им мотор е изцяло фокусиран върху издръжливостта и се говори, че мощността не е мръднала спрямо края на 2017. В същото време слуха за Мерцедес е че минават границата от 1000 к.с. в състезателен режим.

И това е сравнително достоверна информация идваща от Рено и Мерцедес, което значи че Ред Бул колкото и добро шаси да са направили( а то изглежда доста добре особено около кутиите на радиаторите), ще могат да са претенденти само в определени надпревари.

Като добавим и това, че заради промените в правилата първите ъпгрейди по моторите ще дойдат в края на първата 1/3 от сезона, нещата не са много розови за Ред Бул и Макларън.


Рено за сега са едивнствените, които говорят за издръжливост и придържане към 3те мотора на сезон. Сигналите от останалите обаче са в друга посока, а именно че ще гледаме смени на мотори. Това ме кара да си мисля, че след средата на сезона Рено може да се окажат леко прецакани, ако драстично по-силното лоби на останалите доведе до облекчаване на правилата за моторите и наказанията за смяната им.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook