Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Май 2023, 11:58

ildivvy написа:Предложенията в олх-са за такива хардове са доста по-евтини, сравнено с магазинските им цени... Да се избягват ли или 'всичко идва от един казан' ?

И в крайна сметка, тези дискове като обикновените 'флашки' ли са или са по-различни? Нещо започнаха да ме съмняват...


Е, стига глупости, как ще гледаш за такива неща в олх :kuku: олх си е един онлайн битак и за нищо сериозно не става. Хардуер се купува от специализираните магазини или дилъри, ако имаш връзки там.
Иначе хард дисковете нямат нищо общо с флашките, SSD и флашки - да имат общо. Външните хард дискове в момента са грубо около 50% по-евтини от SSD вариантите. Както вече писаха не държат на удари и всяко изпускане, удряне и всякакво друго палачорско ползване резултира в безвъзвратно загубен диск. Ако си невнимателна натура пропусни хард дисковете и гледай само SSD вариантите и се придържай към по-известните марки, че е пълно и с много измислени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 27 Май 2023, 12:06

Външния хард е същия като лаптопските НDD , капризни и ненадеждни . Просто в кутийката има един адаптер преходник освен харда . Ако е SSD е по добре като вариант и заради скороста и като устойчивост на механични повреди . Но цените са двойни а капацитета наполовина .
Последна промяна Jordana на 27 Май 2023, 17:29, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 27 Май 2023, 16:59

Jordana написа:Външния хард е същия като лаптопските НDD , капризни и ненадеждни . Просто в кутийката има един адаптер преходник освен харда . Ако е SSD е по добре като вариант и заради скороста и като устойчивост на межанични повреди . Но цените са двойни а капацитета наполовина .


Съгласен с всичко, но цената си струва, от опит го казвам.

Между другото продавам настолен компютър, ако някой се интересува.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ildivvy » 27 Май 2023, 18:17

Отворих олх-са просто за сравнение... Искам да го нося във мен понякога, което означава, че няма да е от 'класическия' вид! Дано наистина са по-надеждни все пак от флашките...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от slatanic » 27 Май 2023, 18:45

Остана ми едно чисто ново ССД 512ГБ от лаптопа,че като го конфигурирах си го поръчах с 1ТБ,а има само 1 слот.И това ми остана.
Та ако имаш интерес остава да се закупи само кейс за него и можем да измислим нещо. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Ивайло Димов » 27 Май 2023, 20:24

HDD само за сървър или видеонаблюдение поради обясними причини,SSD са на цена която скоро скоро ще ги има като подарък в пакетче зрънчо.Не знам дали страдат прк удар старите дискове ама на жената лаптопа падна от два метра -пукна се маърицата ,безела около нея но HDD си бачка вече 5-6 лета след случката :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 27 Май 2023, 20:30

Те са капризни докато работят ако ги удряш чукаш и пускаш от 2 метра . Ако не е бил пуснат лаптопа като е паднАл по вероятно да оцелее , иначе мисията е почти невъзможна . Ако е работил като е изтърван от 2 метра просто е някакъв луд късмет или рекорд за гинес :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от b_u_b_o » 27 Май 2023, 21:24

HDD-тата имат ли проблем да работят вертикално? Щото "сървърното" ми помещение е в окачения таван под едно стълбище и няма място PC-то което е сървър да е изправено, а като е легнало дисковете вътре са настрани. Та се зачудих сега дали не им е кофти така и да се кача да ги поразместя да са си хоризонтални?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от dhtj » 27 Май 2023, 23:31

b_u_b_o написа:HDD-тата имат ли проблем да работят вертикално? Щото "сървърното" ми помещение е в окачения таван под едно стълбище и няма място PC-то което е сървър да е изправено, а като е легнало дисковете вътре са настрани. Та се зачудих сега дали не им е кофти така и да се кача да ги поразместя да са си хоризонтални?


Oт личен опит - няма никакви проблеми, десетки години имам полегнали компове, които още работят.

Ето ти и инфо от производителите:

All Seagate and Maxtor-brand hard drives can be fitted sideways or upside down. As long as they are not moved during use and get enough cooling, it is irrelevant in which direction they are mounted.
https://www.seagate.com/gb/en/support/k ... -195931en/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Ивайло Димов » 28 Май 2023, 13:23

Хоризонтално,вертикално ........никви проблеми няма за диска

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Е.Димитров » 29 Май 2023, 8:45

:OT:
Ед поговорка да запомните от мен.
"Колкото по-голям е диска-толкова повече информация ще загубите, когато се прецака" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 21 Ное 2023, 10:27

Пиша в тая тема, понеже ми се струва най-релевантна :yes:

Напоследък все по-често ми трябва да си принтя на хартия разни схеми, чертежи, графики, за да ми е по-удобно да работя (в момента "принтя" с CNC лазера на тънък картон от немай къде :mhihi: ), и съответно съм се разтърсил за лазерен цветен принтер. Трябва ми да е комбинирано устройство със скенер/копир. Не търся някакво брутално качество, по-скоро сносна резолюция, за да видя, да речем, линии по 0.1мм ширина на хартия - би ме устройвало :yes:
Понеже последно купувах принтер преди около 15 години, моля ако някой е по-запознат с пазара в момента, да ме насочи към (по-)читавата марка с по-рентабилните консумативи.
Не им знам цените, но да речем бюджет 500-700-маааксимум 1000лв (по-скоро не бих дал чак толкова за принтер, но да речем че е абсолютен hard limiter) :mhihi: :ok:
За A4 формат става въпрос, но ако и A3 може да се вмести в бюджета бих разгледал също :yes:
Ако нещо съм пропуснал в изискванията - питайте да доуточня :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Моджо » 21 Ное 2023, 13:14

https://ardes.bg/product/canon-i-sensys ... 1aa-329132
https://ardes.bg/product/canon-i-sensys ... rlv_rpos=1

Нещо такова. В офиса сме с канони, цветни. Е, по-висок клас са, разбира се. Но работят добре и тонерите се пълнят ;)

ХДД рамото с главите се заключва /паркира/ и треа бая да го треснеш, че да му стане нещо. Преносим, нали.
За качване на инфо и мушкане в шкафа до "следващия път" нищо му няма на преносимото хдд, стига да е читаво.
Ако ще се ползва обаче често може би е вариант ссд като пак трябва да е сравнително добро или клауд..и без тва са евтини...2-3-4 долара на месец за бая гигабайти в облака.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 21 Ное 2023, 14:17

Моджо написа:https://ardes.bg/product/canon-i-sensys-mf657cdw-5158c001aa-329132
https://ardes.bg/product/canon-i-sensys ... rlv_rpos=1

Нещо такова. В офиса сме с канони, цветни. Е, по-висок клас са, разбира се. Но работят добре и тонерите се пълнят ;)

Мерси! Щом Canon са си запазили качеството през годините - супер - такъв ще гледам да е!
Стария също беше Canon и до ден днешен си работи, въпреки че не е печатал супер много де, но все пак :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от BaDxBoY » 26 Ное 2023, 12:36

Колеги, поръчах ей тва
https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus- ... DGP7J2YBM/

Читав ли е тоя лап-топ според вас ? Ще го ползвам главно за някакви леки игри и интернет. Притеснява ме, че пишат в коментарите за трудно инсталиране на windows. Сложна работа ли е да му го кача аз, или да го карам някъде ? Благодаря !

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook