Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 02 Фев 2022, 9:54

don_gori написа:Малко се чувствам гузно понеже те накарах да похарчиш 3000лв + :mhihi: Честито за покупката дано я позлваш по предназначение :yes:

Споко, аз подсъзнателно си се бях (само)навил, само чаках trigger :mhihi: :ok:

don_gori написа:Sumprim изпълнението е жестоко - от охлаждането та чак до оборудването. Гледам не си сложил държача от комплекта, но може да пробваш как ще е с него понеже тея карти тежат много и PCI-e слота се товари, нещо като въздушното охлаждане ама в пъти повече :mhihi: :mhihi:

А не, подпрях си я, ама чак на петата снимка се вижда. То е 'баси прасето, така висяща няма да я оставя. Просто ми беше странно защо тая пръчка не е измислена да се хваща поне някъде за картата, ами има само долна и горна гумирани пети за подпиране :dunno: Така незакрепена ми е малко странно, защото при местене не се знае дали няма да измърда нанякъде. Въпреки, че аз лично съм супер внимателен с тая техника при местене и монтаж :ok: Още ми държи влага как някой беше откъртил при транспорта слота на видеокартата на една служебна машина, която бяхме шипнали за CES преди години :)

don_gori написа:Айде да ти пусна още една муха, ако искаш да гониш визия :ok:

Като гледам в днешно време как се комбинират на една платка супер силовашките конектори, опъвани от не знам си колко квадрата общо сечение проводници, наред с супер фини писти и проходни отвори около тия конектори (говоря и за дъно, и за видеокарта, и как се гънат самите те при опит за постявяне на тия конектори), направо ми побелява косата :roll: За мен е недопустимо. Преди години не бяха така свирепи разликите в density-то и силовашката част. Но явно държат тия платки някак :dunno:
Та за тая муха бих се замислил с цел сейфти, като гледам как готино си вървят пауър жиците, и как тежестта на видеокартата пада изцяло вертикално върху някакъв PCIe адаптер. Ама за момента не ми се занимава още, може по-натам :ok:

don_gori написа:П.С> Ако не те кефят светлинките можеш май софтуерно да ги изключиш или направо хардуерно през щепсела :mhihi:

Напротив, даже ме кефи тоя лек цветен акцент на фона на цялата тъмна бездна :ok: Яко е :yes:

Я кажете (за Corsair знам че има в комплекта) - според вас дали си имат винчета в комплекта на тия вентилатори?

https://www.arctic.de/en/P12-PWM/ACFAN00119A

Гледам, че ги имат налични тука-там на цена около 5 пъти по-малка от разни Corsair-ски, а @nxn, каза че е доволен и мисля да ги пробвам и аз :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 02 Фев 2022, 10:24

До сега колкото вентилатори съм поръчал всичките си идват с винтове, конкретно този модел не съм го поръчвал но на 99% ще има :yes:
Можеш да метнеш един поглед на Noctua, верно са по-скъпи но предлагат по-малко dB за същия въздушен поток.
https://gplay.bg/noctua-nf-s12b-redux-1200-pwm

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от kiko » 02 Фев 2022, 21:15

Загубих си донгълчето на една мишка logitech :mhihi: има ли чалъм да си поръчам резервно?Нещо по серийни номера :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 03 Фев 2022, 14:17

kiko написа:Загубих си донгълчето на една мишка logitech :mhihi: има ли чалъм да си поръчам резервно?Нещо по серийни номера :roll:

Зависи каква е мишката, иначе има такива универсални:
https://www.logitech.com/en-roeu/produc ... 05236.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 20 Фев 2022, 17:37

Какво мислите за видеокартите висок клас като дроп на цените ? Дали има смисъл да се чака още малко ? Става въпрос за нещо до 3050 примерно 700-800лв . Търся си някаква нова видеокарта че старата е полезно изкопаемо вече . Пари не ми се дават като цяло :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 20 Фев 2022, 20:55

Jordana написа:Какво мислите за видеокартите висок клас като дроп на цените ? Дали има смисъл да се чака още малко ? Става въпрос за нещо до 3050 примерно 700-800лв . Търся си някаква нова видеокарта че старата е полезно изкопаемо вече . Пари не ми се дават като цяло :mhihi:


Трудно е да се каже, за сега падат, за 3050-ката трябва и надолу да падне, ако всичко се нормализира.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 21 Фев 2022, 10:18

Аз не бих взел 3050 за 7-800лв, достатъчно куца карта е да се хвърлят толкова много пари. Въпроса е за какво ще се използва тази карта и каква е сегашната, че толкова е зле положението :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 21 Фев 2022, 10:34

Аз бих изчакал, както бях писал (не че го направих де :mhihi: ) да поизлезе малко конкуренция и да поразбута пазара - Intel Arc, RTX 40xx, AMD отрочета :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 21 Фев 2022, 10:38

Аз не бих взел 3050 за 7-800лв, достатъчно куца карта е да се хвърлят толкова много пари. Въпроса е за какво ще се използва тази карта и каква е сегашната, че толкова е зле положението

GTX680 някъде 2014г я взех . Пътник е затова искам да взема нещо ново да изкара поне 5-6 години . Но такава скъпа карта ХХ80 не ми трябва и нямам намерение да изсипя такива пари . Аз не съм от тези дето сменят постоянно , пък и много рядко пускам някоя игра .
3050 е в зоната на 1650 или дори на 980 като производителност и вероятно другия вариант е нещо такова втора ръка за половин пари . Обаче като знам че всичките са копали в някакъв моменти са потенциални пътници.. :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 21 Фев 2022, 11:35

Nickelback написа:Аз бих изчакал, както бях писал (не че го направих де :mhihi: ) да поизлезе малко конкуренция и да поразбута пазара - Intel Arc, RTX 40xx, AMD отрочета :ok:


Ако не оправят наличностите,все тая дали ще чака цените ще са небесни.2020г. взех една 1660 super за около 550лв. сега е на двойна цена. 3050 е над 1650, дори е малко над 1660-ките. Но на 800лв не е оферта.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 21 Фев 2022, 11:54

Ако можеш да изчакаш още 2-3-4 месеца - ще има карти на много добри цени, и ще има количества.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 21 Фев 2022, 12:04

///M Power написа:
Nickelback написа:Аз бих изчакал, както бях писал (не че го направих де :mhihi: ) да поизлезе малко конкуренция и да поразбута пазара - Intel Arc, RTX 40xx, AMD отрочета :ok:


Ако не оправят наличностите,все тая дали ще чака цените ще са небесни.2020г. взех една 1660 super за около 550лв. сега е на двойна цена. 3050 е над 1650, дори е малко над 1660-ките. Но на 800лв не е оферта.

Това казвам точно, че ако има конкуренция и нов играч на пазара, наличностите няма да се определят само и единствено от Големия играч на пазара.
Интел доколкото ги усещам нямат кой знае какви проблеми с производството :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от zAcK » 21 Фев 2022, 12:14

Пичове, я кажете кой производител на домашен NAS да избера? Колебая се между Synology и QNAP, или друг, който ще препоръчате. :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Фев 2022, 12:21

zAcK написа:Колебая се между Synology и QNAP


Което и да вземеш от тези двете няма да сбъркаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 21 Фев 2022, 12:35

Nickelback написа:
///M Power написа:
Nickelback написа:Аз бих изчакал, както бях писал (не че го направих де :mhihi: ) да поизлезе малко конкуренция и да поразбута пазара - Intel Arc, RTX 40xx, AMD отрочета :ok:


Ако не оправят наличностите,все тая дали ще чака цените ще са небесни.2020г. взех една 1660 super за около 550лв. сега е на двойна цена. 3050 е над 1650, дори е малко над 1660-ките. Но на 800лв не е оферта.

Това казвам точно, че ако има конкуренция и нов играч на пазара, наличностите няма да се определят само и единствено от Големия играч на пазара.
Интел доколкото ги усещам нямат кой знае какви проблеми с производството :dunno:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Ако и те ползват тсмц или самсунг ще имат проблеми със сигурност.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook