Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 11:50

Как по-точно ми е опита от гугъл? Не си първия, който сглобява компютри от не знам си колко години и си мисли, че е велик разбирач, нито последния.
За тва на такива като теб не им давам да пипат нищо още от както бях ученик в гимназията. И то само в тая сфера да беше така.
Ще трябва да се съглася с Джордана тук... ако ти горят помпите не ги монтирате както трябва тези охлаждания и гълтат въздух най-вероятно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Избор на настолен компютър.

Мнение от Anthony_J » 17 Мар 2021, 12:09

А с какво ти е опита, гений? Имаш компютър с водно ли? Шапка ти свалям за това : mhihi:
Аз съм достатъчно известен в бранша, допринесъл съм за неговото развитие изключително сериозно, докарал съм в България някои от най-популярните в момента брандове и нямам нужда да се доказвам в някакъв форум пред шепа всезнайковци. Споделям опита и знанията си безплатно, с цел да помогна на питащия. Човек сам може да прецени на кой да се довери.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 12:22

Аз за тва и части от Бг също не купувам от едно 15 години.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 12:58

Стийнчо на тази графа се показва температурата в градуси при айдъл процесор, а не шум. Виж графата за шум при натоварване и температура при натоварване, толкова ли е трудно или да слагам и аз скрийншоти като тебе?
Ако искаш виж и h150 pro, разликата пак е почти нулева за 2.5 пъти повече пари. И ако не е тайна каква е разликата между частите в България и от там където купуваш? Процесора може да се оц повече, защото е от Америка или какво, че явно не разбирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 13:07

steeN написа:В същност въздушното бие само на края на диапазона на макс натоварване с малко, но на "нормално" натоварване водното е по-ефективно, ако ще трябва да издребняваме.


Аз съм ти написал, че водното е по-ефективно при "нормално" натоварване, ти ми казваш, че не е така и ми даваш графики за шум от някакъв произволен сайт дето си намерил (явно без изобщо да гледаш какво си ми пуснал).

Аз ти показвам че температурата е по-ниска на водното от данните на сайта, който точно ти си ми пейстнал (с изключение на най-малкия модел 60ката) и продължаваш да упорстваш и ми обясняваш, че и ти си можел да copy paste-ваш. Ми видях, че можеш поне чети кво copy paste-ваш. Не стига тва ми твоя сайт, показва че също и на макс натоварване водното пак бие (което мен ме изненадва в същност).

Респект.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Zagy » 17 Мар 2021, 14:00

Карате се за глупости. И двете решения ако са изпълнение както трябва и с мисъл са достатъчно ефективни - от чисто перформънс гледна точка може да се каже, че са равни. Имат предимства и недостатъци, като всички други решения на даден проблем.

Мен лично водните не ме кефят поради ред причини, не на последно място доста по-високото ниво на комплексност, допълнителните points of failure и най-големият недостатък на водните за мен - при тях има вариант за катастрофична повреда - протичането. Ако не си следиш машината може да я тотализираш. При въздушните това го няма.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 17 Мар 2021, 14:15

Простите решения са по надеждни. Аз също предпочитам въздушното охлаждане, но и водно бих сложил. Както и по горе писах, аз търся ефекта тишина, някой може да държи да е модерен, трети да му е шарено. Въпрос на вкус и цели.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 14:22

steeN написа:
steeN написа:В същност въздушното бие само на края на диапазона на макс натоварване с малко, но на "нормално" натоварване водното е по-ефективно, ако ще трябва да издребняваме.


Аз съм ти написал, че водното е по-ефективно при "нормално" натоварване, ти ми казваш, че не е така и ми даваш графики за шум от някакъв произволен сайт дето си намерил (явно без изобщо да гледаш какво си ми пуснал).

Аз ти показвам че температурата е по-ниска на водното от данните на сайта, който точно ти си ми пейстнал (с изключение на най-малкия модел 60ката) и продължаваш да упорстваш и ми обясняваш, че и ти си можел да copy paste-ваш. Ми видях, че можеш поне чети кво copy paste-ваш. Не стига тва ми твоя сайт, показва че също и на макс натоварване водното пак бие (което мен ме изненадва в същност).

Респект.


Видимо няма нужда да си пиша с ограничен човек като теб. Говорим за кое колко е шумно и колко грее при натоварване, а ти ми пращаш снимка на IDLE температури и ги наричаш НОРМАЛНО, чиято разлика е 4 градуса, което не значи нищо без натоварване, защото и в двата случая вентилаторите дори не работят, тоест няма шум и кой го интересува нормално натоварване, ако нормално натоварване ти е приоритета, тогава може и с вентилатор за 50 лева и си готов. Важно е под голямо натоварване кое каква температура държи и на какви децибели, защото там е силаната на голямата тухла или водното. И респект и не респект да пишеш, личи си, че говориш глупости и се опитваш да защитиш тези, която двама човека ти казахме, че е невалидна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Southside » 17 Мар 2021, 15:28

Аз малко да ви разтуря спора с друго питане: искам да сменя настоящия ми монитор (22', TN, 1650x1080) с нещо по- добро. Ще се ползва за работа, без графичен дизайн или видео обработка, игри не играя. За размер се колебая още, 24 сякаш е незначителен ъпгрейд, от 27 нагоре. Държа на хубава матрица, разделителната способност би било хубаво да е над full HD, а тук вече цените скачат осезаемо. Бюджет около 500, просто не знам доколко ще го ползвам, за да инвестирам по- голяма сума.
Тези двата ми хванаха окото след бързо разглеждане:
Philips 275E1S/00 e с WQHD резолюция на изкушаваща цена
AOC Q2790PQE е с подобни параметри, но по- добра яркост
За LG явно не мога да се класирам. Нещо геймърско има ли смисъл да се гледа? Зачудих се и за широкоъгълен 21:9, но не мога да се самоубедя напълно засега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 17 Мар 2021, 15:56

Southside написа:Аз малко да ви разтуря спора с друго питане: искам да сменя настоящия ми монитор (22', TN, 1650x1080) с нещо по- добро. Ще се ползва за работа, без графичен дизайн или видео обработка, игри не играя. За размер се колебая още, 24 сякаш е незначителен ъпгрейд, от 27 нагоре. Държа на хубава матрица, разделителната способност би било хубаво да е над full HD, а тук вече цените скачат осезаемо. Бюджет около 500, просто не знам доколко ще го ползвам, за да инвестирам по- голяма сума.
Тези двата ми хванаха окото след бързо разглеждане:
Philips 275E1S/00 e с WQHD резолюция на изкушаваща цена
AOC Q2790PQE е с подобни параметри, но по- добра яркост
За LG явно не мога да се класирам. Нещо геймърско има ли смисъл да се гледа? Зачудих се и за широкоъгълен 21:9, но не мога да се самоубедя напълно засега.


До 500лв. гледаш 27 инчов панел, IPS, 4-5ms не повече и 2к/1440p. Геймърско не гледаш, 144 херцови и подобни също. Марки не подбирай, те така или иначе реално производителите на панели са 2-3, друго е ребрандиране.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Southside » 17 Мар 2021, 16:07

Мерси :bchug:
А има ли нещо за 100-200 лева отгоре, което си струва парите? :mhihi:
И стои ли нещо зад тези слогани "Flicker Free", Ëye care" и подобни, или е просто маркетингов булшит?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 17 Мар 2021, 16:10

Southside написа:стои ли нещо зад тези слогани "Flicker Free", Ëye care"


Не.

Southside написа:А има ли нещо за 100-200 лева отгоре, което си струва парите?


За евридей ползване не мисля. Ако ще геймиш или за дизайн нещо там вече изискванията са други и цената съответно скача до х10 :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 16:13

nxn написа:...


Оплете се като пате в калчища в обяснения :mrgreen: но аз съм ограничения, че във всички тестове на всякакви натоварвания температурата на водното е по-ниска на твоята страница :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 16:16

Southside написа:Мерси :bchug:
А има ли нещо за 100-200 лева отгоре, което си струва парите? :mhihi:
И стои ли нещо зад тези слогани "Flicker Free", Ëye care" и подобни, или е просто маркетингов булшит?


https://www.jarcomputers.com/Dell-P2720 ... l?ref=prod
Това според мен е много добра оферта P (професионалната) серия на ДЕЛ е отлична.
Има и от S серията вариант за 50 лева по-малко с ФриСинк и 75 херца, но ти каза, че игри не играеш, следователно това не трябва да те вълнува.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 16:19

steeN написа:
nxn написа:...


Оплете се като пате в калчища в обяснения :mrgreen: но аз съм ограничения, че във всички тестове на всякакви натоварвания температурата на водното е по-ниска на твоята страница :lol:


1 децибел разлика, и същите градуси, огромна разлика, като цената на водното е 2 до 2.5 пъти по-голяма. Говори каквото ти е на душа, ама поне научи числата.

https://www.guru3d.com/articles_pages/c ... ew,12.html
Ето понеже каза, че и онова е по-старо, с по-ново да видим пак колко голяма е разликта за 2 пъти по-скъпо и дали има разлика по-точно при положение, че всичко под 80 градуса е без значение и перформънса е на 100% еднакъв, както и шума.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook