Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Моджо » 26 Ное 2023, 12:55

И за по-тежки игри става. Нямаше ли го с опция с виндовс? Аз отдавна съм на легални ос и с инсталиренето идея нямам кво се прави. Само да кажа че 11 не ме кефи и при възможност бих си сложил 10-ка.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 26 Ное 2023, 14:40

Някой да е сглобявал нещо с AM5? От 2 години карам с лаптоп и ми писна да чакам всичко да се случва бавно... трябва ми нещо бързо и надеждно, но като зачетох има някакви гигантски драми с паметта и може просто да реши да не запали изобщо когато си иска.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 26 Ное 2023, 15:26

Не ги разбирам толкова ,но от вчера съм с това !

Gygabyte H510M-K v2 socket 1200
intel rocket lake core i7 1170 8 core 2.5
ram team group vulcan ddr4 32gb 3200 mhz
ssd 500gb
650w group hyper pro захранване ! Всичко става мигновено :mhihi: стартира са секунди за момента всяка една игра тръгва :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 26 Ное 2023, 17:45

turbonetic написа:Не ги разбирам толкова ,но от вчера съм с това !

Gygabyte H510M-K v2 socket 1200
intel rocket lake core i7 1170 8 core 2.5
ram team group vulcan ddr4 32gb 3200 mhz
ssd 500gb
650w group hyper pro захранване ! Всичко става мигновено :mhihi: стартира са секунди за момента всяка една игра тръгва :mhihi:


Видео карта не си включил, но честито

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от turbonetic » 26 Ное 2023, 18:15

Благодаря колега! Да ,не съм включил за момента.Понеже ,ако ще се слагам искам да е нещо хубаво като цяло.За сега с тази ми е напълно достатъчна! Как съм се мъчил до сега със тези двуядрени процесори и тези хард дискове не знам..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 26 Ное 2023, 23:53

steeN написа:Някой да е сглобявал нещо с AM5? От 2 години карам с лаптоп и ми писна да чакам всичко да се случва бавно... трябва ми нещо бързо и надеждно, но като зачетох има някакви гигантски драми с паметта и може просто да реши да не запали изобщо когато си иска.


Драми с паметта не съм чувал да имат, виж да са по-топлички го има. То много зависи, какво искаш да правиш с него. 7700х ми се струва една добро ниво за повечето неща.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 27 Ное 2023, 12:30

Ryzen 9ка ми трябва, но като позачетох още, ще почакам за 8ххх, които излизат догодина.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 27 Ное 2023, 23:03

steeN написа:Ryzen 9ка ми трябва, но като позачетох още, ще почакам за 8ххх, които излизат догодина.

Ще си почакаш 1 година за +30% мултикор ? След като си се ориентирал към Разйън 9, вероятно ти трябва за работа - ако искаш нещо наистина бързо - Тредрипър вече не е само Pro серия - има за 5к долара 7980Х, който е 300% и на 7950х и на 14900к. Доста по-евтино и изгодно е ако програмите ти могат да ползват GPU - за работа 4090 е екстремно бърза .

Ако то трябва лаптоп - няма нищо което дори да се доближава до 7945х и 7945х3D. Тези процесори са по-бързи и от десктоп версиите на 7900x и 14700к
Последна промяна acho.rs на 27 Ное 2023, 23:13, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 27 Ное 2023, 23:05

steeN написа:Някой да е сглобявал нещо с AM5? От 2 години карам с лаптоп и ми писна да чакам всичко да се случва бавно... трябва ми нещо бързо и надеждно, но като зачетох има някакви гигантски драми с паметта и може просто да реши да не запали изобщо когато си иска.

Какви са тези тъпотии - AM5 е от 1 година на пазара и има милиони билдове на тази платформа . За 1ви път чувам проблеми точно с паметта, и аше едни процесори дето уж се палеха, но това е малко като с Ламборгинитата и Теслите които се палят - 1/500000

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 27 Ное 2023, 23:12



AMD will reportedly launch its Ryzen 8000 'Zen 5' processors in Q2, 2024.


Не ми е било приоритет, не съм сглобил :dunno: Тредрипър имаше смисъл преди години, сега 9ките са достатъчно добри, поне за моите цели.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 27 Ное 2023, 23:16

Добре, 45% от всички нови процесори за 2023 са АМ5 , но ти гледа няколко кликбайт влогъра и реши че експлодират? Аз съм със 7950х и DDR 6400mhz с CL32 + 4090 - машината работи съвършено леко и на най-тежките хибридни рендъри, рамта не минава 55 градуса

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 28 Ное 2023, 18:44

Някой има ли опит със захранванията на bequiet! ?

Имам едно mini-ITX "сървърче" с RAID5 масив, ама старото му захранване ме побърква откъм шум и искам да му го сменя с нещо (по-)безшумно... :roll:
Та... ако някой се е сблъсквал, моля да каже как са откъм шум най-вече :yes:
На това съм се спрял засега:

:arrow: https://www.bequiet.com/en/powersupply/3930
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 28 Ное 2023, 19:08

steeN написа:Някой да е сглобявал нещо с AM5? От 2 години карам с лаптоп и ми писна да чакам всичко да се случва бавно... трябва ми нещо бързо и надеждно, но като зачетох има някакви гигантски драми с паметта и може просто да реши да не запали изобщо когато си иска.


Аз съм със 7800х3д, 6900хт, В650Е и 32гб ддр5, като цяло цената не беше остра и съм много доволен, не съм имал ядове, а този процесор плува направо. Игри вече не играя толкова, ама се изкуших, че е добър за такива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 28 Ное 2023, 19:33

Каква точно е паметта?

Nickelback написа::arrow: https://www.bequiet.com/en/powersupply/3930


80 PLUS® Bronze efficiency (up to 88.5%)


За тишината не знам, но тва горе е обикновено минус по отношение на тва дето са сложили вътре, защото е абсолтния минимум като ефективност. Corsair ( :mhihi: ) имат "zero rpm mode" PSUs... работи не е gimmick... може би и други фирми имат захранвания, които да са проектирани да може пасивно да се охлаждат докато не ги натовариш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от ///M Power » 28 Ное 2023, 20:16

steeN написа:Каква точно е паметта?

Nickelback написа::arrow: https://www.bequiet.com/en/powersupply/3930


80 PLUS® Bronze efficiency (up to 88.5%)


За тишината не знам, но тва горе е обикновено минус по отношение на тва дето са сложили вътре, защото е абсолтния минимум като ефективност. Corsair ( :mhihi: ) имат "zero rpm mode" PSUs... работи не е gimmick... може би и други фирми имат захранвания, които да са проектирани да може пасивно да се охлаждат докато не ги натовариш.


Почти всичко от сериозните марки е така.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook