Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от 3186 » 07 Дек 2023, 19:34

Цената ти е разумна. Самсунг не знам как се справят с лаптопите, но съдейки по останалата електроника - им имам доверие. Лаптоп HP обаче не бих си причинил, дори с такава ценова разлика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 07 Дек 2023, 21:01

Явно хората в тази тема не разбират как работят компютрите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от acho.rs » 07 Дек 2023, 21:15

nxn написа:Явно хората в тази тема не разбират как работят компютрите.

Явно ти не разбираш как работят лаптопите и каква е разликата между класовете . Показваш врменни промоции без операционни системи. Цената на умрелото HP стандартно е 1500лв на Делл-а с Уиндоус 11 дори на скапания сайт на ардес е 1250лв (едит - има го и за 1000лв с уин 10). Отделно Смасунга си е ултрабуук оптимизиран да работи на 45 W цялата система. Цената си е съвсем адекватна спрямо цената на аналогичен лаптоп. Един Зенбуук, Swift или XPS не са по-евтини. Или викаш щом има Vivobook за 1600лв а аналогичен Zenbook струва 2300-2600лв, значи 2рото да се спре от продажба ? Хайде лека нощ :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 08 Дек 2023, 10:50

acho.rs написа:
nxn написа:Явно хората в тази тема не разбират как работят компютрите.

Явно ти не разбираш как работят лаптопите и каква е разликата между класовете . Показваш врменни промоции без операционни системи. Цената на умрелото HP стандартно е 1500лв на Делл-а с Уиндоус 11 дори на скапания сайт на ардес е 1250лв (едит - има го и за 1000лв с уин 10). Отделно Смасунга си е ултрабуук оптимизиран да работи на 45 W цялата система. Цената си е съвсем адекватна спрямо цената на аналогичен лаптоп. Един Зенбуук, Swift или XPS не са по-евтини. Или викаш щом има Vivobook за 1600лв а аналогичен Zenbook струва 2300-2600лв, значи 2рото да се спре от продажба ? Хайде лека нощ :wave:


Обясни какво означава "оптимизиран да работи на 45 W цялата система", защото за пръв път чувам такъв термин, както и не намирам такова описание на самсунга, и надали е от батерията, защото е същата като на леновото. А относно ултрабука, добре, има за 1300-1500лв чисто нови с новият процесор и тази тежест, ако това е важното. На един лаптоп за перформънс най-важното му е процесор. Нека да видим колко време ще отнеме да се продаде на 1500лв и ще разберем кой прав, кой крив. Не казвам да го подарява или да не го продава, просто казвам, че е нелогично да се очаква да се вземат такива пари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от M-coupe » 08 Дек 2023, 11:35

Само да кажа, че Емаг не са фактор за цена особенно за една идея по-стара техника. Виждал съм стари модели телефони и всякаква техника, които се предлагат на доста завишена цена... Не знам каква им е идеята :dunno: Не казвам, че тук е такъв филма просто и това го има, като вариант... Всеки сам си определя цената :bchug:

ПП: ето за пример този 6+ годишен модел 64гб Iphone за 2.3к лв...

https://www.emag.bg/smartfon-apple-ipho ... D0DC9VBBM/
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Ивайло Димов » 08 Дек 2023, 11:51

Не е лош като показатели Самсунга ,друг е въпроса че един хубав хардуер е натъпкан в опаковка направена е рециклирани бъркалки за кафе и капачки за бутилки.А цената се определя от това дали някой мераклия ще е склонен да я плати .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bum_bum » 08 Дек 2023, 12:42

nxn написа:Нека да видим колко време ще отнеме да се продаде на 1500лв и ще разберем кой прав, кой крив. Не казвам да го подарява или да не го продава, просто казвам, че е нелогично да се очаква да се вземат такива пари.


Добре де, каква е тогава реалната цена? В Ардес е 2060лв, в Джар е 2200. По някакви други по-малки го има по 1900, втора ръка в някакъв сайт - дижитал републик, даже вече е продаден е заминал за 1369 с 8 рам и 256 ССД. Колко по-евтино да го пусна от 1500 :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от vicho » 08 Дек 2023, 13:34

bum_bum написа:Добре де, каква е тогава реалната цена? В Ардес е 2060лв, в Джар е 2200. По някакви други по-малки го има по 1900, втора ръка в някакъв сайт - дижитал републик, даже вече е продаден е заминал за 1369 с 8 рам и 256 ССД. Колко по-евтино да го пусна от 1500 :dunno:


500лв и го отнасям! :lol: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bum_bum » 08 Дек 2023, 14:23

За теб с тая скъпа кола на снимката 2500. Явно е, че си захлебил стабилно :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 08 Дек 2023, 14:32

Защо не се "срещнете" по средата ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от vicho » 08 Дек 2023, 14:39

bum_bum написа:За теб с тая скъпа кола на снимката 2500. Явно е, че си захлебил стабилно :mhihi:


не е моя... на един приятел е, той е полицай... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Иначе в нета винаги някой обяснява на друг колко му струва стоката! ВИНАГИ!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bum_bum » 08 Дек 2023, 15:03

Абе аз нямам против тия обяснения ама просто не виждам логиката. Навсякъде се продава за някакви пари, а аз точно тоя трябва да го продам на половината, щото с тия параметри имало други марки на по-ниска цена.

Ми нали за това са марките. Искаш Самсунг, плащаш си. Ако искаш Епъл със същите параметри, плащаш Х 2. Ако си фен на НР си късметлия, цената е на половина. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 08 Дек 2023, 18:05

bum_bum написа:Абе аз нямам против тия обяснения ама просто не виждам логиката. Навсякъде се продава за някакви пари, а аз точно тоя трябва да го продам на половината, щото с тия параметри имало други марки на по-ниска цена.

Ми нали за това са марките. Искаш Самсунг, плащаш си. Ако искаш Епъл със същите параметри, плащаш Х 2. Ако си фен на НР си късметлия, цената е на половина. :dunno:


Да, да не говорим, че наистина е самсунг с лоши параметри. Отново самсунг не са гурута в лаптопи, и като каза за апал, наистина в пъти по-мощен, с по-хубав екран и всичко за 2000лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от b_u_b_o » 08 Дек 2023, 18:10

Аз не разбирам какво искаш, проблема ти е че нов е 2000лв или че на колегата практически нов е 1500? Ако е първото можеш да се обърнеш към самсунг да ги питаш що така. За второто то е очевидно :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 08 Дек 2023, 19:10

Отново казвам, аз проблеми нямам.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook