Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 17 Мар 2018, 13:23

Здравейте, тук предполагам има компютърни специалисти?
Понеже моята щайга вече за нищо не става искам да ми препоръчате някакъв компютър до към 800-900 лв.
монитор и другите неща си ги имам.
Ще се ползва за филми с HD качество, интернет и някоя игра от време навреме.
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 17 Мар 2018, 18:34

Не съм специалист ама смея да твърдя че всеки комп дори и стар ще ти свърши работа за хд филми и интернет . Сега ако искаш 4к филми там е по-сложно трябва ти компютър със силно видео + силен процесор + монитор който поддържа 4к . За игрите трябва да кажеш за какви точно игри , ако е нещо като counter strike няма нужда да си даваш парите напразно , всеки лаптоп от 200-300 лв ще ти свърши чудесна работа . Ако искаш по-мощни игри ще ти трябва нещо по-мощно . Моят съвет е да влезеш в nikem-bg.net и да си поръчаш частите от там и като дойдат да ги закараш в сервиз и да ти го сглобят , така ще имаш много по-добро пеце отколкото да купиш готово сглобен тъй като в този сайт цените на частите са добри . Ако не знаеш какви части точно ти трябват , напиши и ще ти сглобя една количка , после ще цъкнеш поръчка и си готов . :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 17 Мар 2018, 19:06

Точно от там гледах, обаче не съм навътре в нещата и не знам какво точно да поръчвам..
Ако не ти е проблем сглоби ми нещо и да си преценя, мисля ETS 2 да цъкам и CS:GO.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 17 Мар 2018, 20:29

http://nikem-bg.net/cart/57748p1r58028p ... 5p1rf.html + захранване от https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-se ... D52KZYBBM/


Захранване търсих и то да е от никем но там не намерих затова може да си поръчаш от емаг :) . Това мисля че е най-оптималният вариянт за парите ти , лека вечер .

Но пак казвам щом ще играеш тези леки игри защо не си купиш един лаптоп за 300 лв :P

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 17 Мар 2018, 20:45

Лаптоп си имам и не ми е удобен, искам да си е настолен компютър, мерси иначе.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 18 Мар 2018, 2:09

Ако няма да играеш (сериозни) игри, ами ти трябва само за интернет, филми и музика, задължително го вземи с AMD APU... дали от новото поколение с архитектура ZEN (RYZEN 2200G и RYZEN 2400G), или от по-старите варианти, все ще е добре... чиповете са много прилични, далеч по-смислени са от разни Celeron и Pentium варианти, на които чипове вграденото графично ядро е (почти) колкото да ти светне Windows Desktop...

И освен всичко друго - задължително SSD... дори и да направиш комбинация от 120/128 GB SSD и някакъв 1 TB HDD, разликата в поведението на машината ще е фрапиращо различна, спрямо това да е само със HDD... струва си дори да прескочиш бюджета, заради SSD-то.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 18 Мар 2018, 12:51

Благодаря ти за мнението. Какво ще кажеш за тези 2 варианта -
Вариант 1
Вариант 2
Като си мисля на вариант едно да добавя само видео карта MSI GTX1050?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от k.milanov » 18 Мар 2018, 19:51

Преди 3 седмици сглобих супер бюджетен компютър с точно тази кутия и за парите си е перфектна. Единствения минус, който видях е, че за да сложиш харддиск/ове, трябва да ползваш много къса отвертка или да вадиш захранването :dummy: Cable management възможностите също са ок.

Виждам, че си избрал най - новия и3 8100, за него дъната все още са доста скъпи. От тук можеш да спестиш някой лев взимайки и3 7100 и дъно до около 100-120лв. Тук идва и момента, че и3 7100 е съвсем малко по-бърз от пентиум г4600, а цената е на половина.
Аз взех него, защото наистина бях много ограничен от към бюджет, а и на множество бенчмаркове разликата в представянето е доста пренебрежителна.

За дъно аз избрах: https://ardes.bg/product/asrock-h110m-g ... -m-2-94098 защото има м.2 слот за ССД, което определно е по - бързо от сата ссд-тата.

Изображение

Изображение

Картата съвсем скоро се сменя с нещо по-силно :dummy:

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 18 Мар 2018, 21:06

i3-8100 е доста... безсмислен вариант за тази конфигурация... няма смисъл да залагаш на такъв скъп процесор и Z370 платка...

В момента видеокартите са МНОГО по-скъпи от реалните им цени... мой съвет е да направиш машината без видеокартата, а да изчакаш да се уталожат малко нещата при крипто-копаенето... и да я вземеш в последствие, след 2-3м... но дотогава не знам как точно ще играеш игри на i3-ката...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 18 Мар 2018, 21:24

Извинете и благодаря за отговорите, но на вариант едно леко съм объркал линка, та това е вариант 1
Или евентуално мога да сменя процесора с AMD Ryzen 5 2400G 3.9GHz 6MB ако мислите, че си заслужава.
Може би няма да поръчвам видео карта, а по нататък.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 19 Мар 2018, 5:51

Зимай вариант 2 ако разполагаш с парите :P. Не ти трябва амд процесор. Ползвал съм доста такива и са направо ужас ,загряват със стоковата перка,не се представят добре в игрите и тн. Новите ryzen не съм ги ползвал но няма повод да се предпочете пред интел. Не гледай че пише 8 ядра по 4гхз,те пак са по—слаби от интелските 4 ядра.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 19 Мар 2018, 11:04

firstduo93 написа:Зимай вариант 2 ако разполагаш с парите :P. Не ти трябва амд процесор. Ползвал съм доста такива и са направо ужас ,загряват със стоковата перка,не се представят добре в игрите и тн. Новите ryzen не съм ги ползвал но няма повод да се предпочете пред интел. Не гледай че пише 8 ядра по 4гхз,те пак са по—слаби от интелските 4 ядра.


Написал си доста неточни неща... да не използвам други думи за определение... като не си наясно с RYZEN, по-добре не го и коментирай ;)


SlackLine` написа:Или евентуално мога да сменя процесора с AMD Ryzen 5 2400G 3.9GHz 6MB ако мислите, че си заслужава.
Може би няма да поръчвам видео карта, а по нататък.


2400G ще ти даде доста прилични 3D гейм възможности, които няма да ги видиш при Intel-ските чипове (който и да е). Но ако смяташ занапред да слагаш външна видеокарта, по-добре за момента си намери някаква временна PCIe, колкото да ти работи машината и пренасочи парите към друга комбинация процесор-дънна платка. Няма смисъл да се залага на процесор с вградено видео, ако в близките 1-3 месеца ще слагаш по-силна външна видеоплатка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 19 Мар 2018, 11:20

SlackLine` написа:Извинете и благодаря за отговорите, но на вариант едно леко съм объркал линка, та това е вариант 1
Или евентуално мога да сменя процесора с AMD Ryzen 5 2400G 3.9GHz 6MB ако мислите, че си заслужава.
Може би няма да поръчвам видео карта, а по нататък.


Ако не ти е спешно изчакай малко ... новото поколение процесори на AMD тъкмо излиза в момента, и на тези които гледаш ще им спадне цената ;) и ще си направиш доволно добра конфигурация.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 19 Мар 2018, 13:14

По скоро си мисля за вариант 1, да сменя Ryzen 3 на 5 и захранването ако мислите, че не е много добро да го сменя и него и така да го поръчвам.. Иначе искам да си го подбера максимално добро за парите си и повече да не се занимавам, видео карта може би изобщо няма да слагам.
host написа:Ако не ти е спешно изчакай малко ... новото поколение процесори на AMD тъкмо излиза в момента, и на тези които гледаш ще им спадне цената ;) и ще си направиш доволно добра конфигурация.

А кога ще е новото поколение на AMD?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 19 Мар 2018, 13:40

Новите RYZEN-и ще се появят след месец... само че ако няма да слагаш външна видеокарта, не ги гледай тях - няма вариант с вградено видео... единствено двата нови RYZEN 3/5 2200G/2400G :)

Взимай 2400G и дерзай :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook