Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 27 Яну 2022, 15:30

Бе позачудих се, да си призная, що производителя ще препоръчва помпата да е отгоре. Грешката е вярна начи :mhihi: :yes:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 27 Яну 2022, 15:58

Nickelback явно си малко outdated щом това те затрудни при инсталацията. И аз имах такъв момент, дръж печено ;) Моята кутия е Фрактал и е супер тиха, затова те насочих да ги разгледаш. И аз като Стиина съм с топ приоритет минимални нива на шум. Само когато е натоварена се чуват вентилаторите на видеото, иначе 140ки на 800 оборота със специално сечение на витлата и шумопоглъщащи панели - няма никакъв звук.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk
Последна промяна VladiE на 27 Яну 2022, 18:01, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 27 Яну 2022, 17:01

Какъв модел са тези 140ки да ги имам в предвид? 2x140 би трябвало да е същото като 3х120, но по безшумно... с уговорката, че току що направих кръчмарска сметка наум (същата площ на сечението горе долу)?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 27 Яну 2022, 18:07

Аз конкретно ползвам три такива. Два отпред и един отзад. Кутията е Define R5
https://www.fractal-design.com/products ... -14/black/

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 27 Яну 2022, 18:28

VladiE написа:Nickelback явно си малко outdated щом това те затрудни при инсталацията.

А не ве, аз по цЕл ден коНпютри инсталирВам, и само гледам кой каква простотия ще му хрумне да вкара :mhihi: :ok:
Nickeback написа:просто от... 17 години насам ( :mhihi: ) съм бил в технологична дупка по отношение на десктоп машини и в друга 9-годишна по отношение на лаптопи и гледам, че нещата са се развили доста (в положителна, но и в отрицателна посока) :ok:

Досега все съм минавал с MBR, някакси имам да помня и следя далеч по-важни за мен лично неща :ok: Просто като прочетох поредния brain fart, че CSM не работи с вградено видео, не съм чел нататък :mhihi:
Как да е, оправих се :yes: В момента пиша от новата машина. Ей го как сме докато пиша:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 27 Яну 2022, 18:43

Шестичка си ;)

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 27 Яну 2022, 20:12

Е що убунту, тури някоя федора или BSD :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2022, 11:28

madafaka_donkele написа:Е що убунту, тури някоя федора или BSD :mhihi:

А що да е друго? :dunno:

Имаше драми с подкарването на вграденото видео (естествено! :ok: ) - бачкаше само и единствено на FullHD резолюцията :dunno: За щастие след като минах към последния неофициален (естествено! :ok: ) кърнел 5.16, пуснат преди има-няма две седмици, вече си работи нормално :) Кефи ме как си държи стайна температура на айдъл и не му се чува гласа. Дори като го натоварих с Geekbench отделни ядра отиваха на 50-тина градуса на определени тестове, но като цяло температурите не мръднаха кой знае колко за 2-3-те минути докато вървяха тестовете :ok: Не съм гледал още с какво друго популярно да тествам на Убунту, за да го натоваря по-консистентно и за повече време :dunno:

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 28 Яну 2022, 15:15

Ти докато подкара компютъра видеокартите паднаха :mhihi: Не се базикам но поне се появиха вече в наличност и имаш избор, аз даже мисля да си напазаря малко докато има :mhihi:
Бих ти препоръчал MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X , много солидна и хладна карта въпреки GDDR6X паметите, има и добро оборудване в кашона - пад за мишка и държач за картата, кеф ти работа кеф ти игрици на 2/4к.
2300лв :mhihi: Без парЕ :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2022, 16:07

don_gori написа:Ти докато подкара компютъра видеокартите паднаха :mhihi: Не се базикам но поне се появиха вече в наличност и имаш избор, аз даже мисля да си напазаря малко докато има :mhihi:

Ти колко си долееен :mhihi: :ok: :bchug: Не знам, не знам, много ме изкушаваш :yes: Искаше ми се да изчакам Intel да подбият пазара с техните, както и Nvidia с RTX 40xx, ама може и да не дочакам :mhihi:
Ще помисля :ok:

Иначе одеве го натоварих на макс и вдигна 73-74 градуса след втората минута, видях за момент 75, но до 5-тата минута продължи да ги държи стабилни 73. Може би като без карта в кутията му е и по-хладно де, но съм приятно изненадан :) И най ме изкефи, че дори и под товар на 100% пак едвааам му се чува гласа, а вентилаторите си лъхат топличко :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 28 Яну 2022, 16:33

Браво 73-75гр под товар си е екстра, при положение че Интела е голяма печка :)
Малко ОФФ - помня че ползваше едни Шелита, може ли няколко въпроса на ЛС :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2022, 17:04

don_gori написа:Браво 73-75гр под товар си е екстра, при положение че Интела е голяма печка :)
Малко ОФФ - помня че ползваше едни Шелита, може ли няколко въпроса на ЛС :yes:

:yes:
Да, работят си още, ще станат 4 години скоро. Пиши, разбира се, ще се радвам, ако мога да съм полезен :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 01 Фев 2022, 14:46

don_gori написа:Ти докато подкара компютъра видеокартите паднаха :mhihi: Не се базикам но поне се появиха вече в наличност и имаш избор, аз даже мисля да си напазаря малко докато има :mhihi:
Бих ти препоръчал MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X , много солидна и хладна карта въпреки GDDR6X паметите, има и добро оборудване в кашона - пад за мишка и държач за картата...

Ако не беше ми пуснал мухата, нямаше да тръгна да гледам, та точно се докопах до това :ok: Реших да е 80-ка заради повечкото тензор ядра, че ще ми трябват скоро. Живи и здрави скоро ще я видим какво може :bchug:
Между другото точно ми трябваше пад за мишка, че си нямах и ми дойде екстра, та и той наклони везните да действам :mhihi: Стойката също ме кефи, доста масивна е :yes:

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 01 Фев 2022, 16:08


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 01 Фев 2022, 17:25

Това беше доста мазно, не очаквах :mhihi:

Преди време тоя мийм щеше да ми е хем смешен, хем тъжен, сега ми само смешен, ама не много, щото не е много весело на моменти :mhihi:

Айде после дано остане време да я инсталирам картата, пуст дявол, сега и още вентилатори трябва да диря :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook