Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 26 Яну 2022, 17:29

Стина написа преди време цяла ода във възхвала на тия капсулованите водни , пееше дитирамби без да се съобрази със реалноста . :mhihi:
Блока трябва да е вертикално ориентиран като входа е отдолу изхода отгоре . Всичко друго са свободни съчинения . Очаквам не само това водно да е teardown съвсем скоро , но и ssdтата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от slatanic » 26 Яну 2022, 17:30

Е за тия пари или под тях е въпроса има ли нещо дето да върши тая работа и да има видеокарта с поне 6гб.
Е това е положението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 26 Яну 2022, 17:40

Да върши работа има, с видеокарта няма, от тва по-просто не знам как да го кажа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от slatanic » 26 Яну 2022, 17:50

То до този извод и аз съм достигнал ама викам може да има скрита златна ябълка из тая гора някъде. :mhihi:
Значи остава да се дебне нещо на добра цена и да се стреля. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 26 Яну 2022, 18:06

steeN написа:Да, 1kg тухла, направо едвам я усеща платката :lol:

Колкото и да се пънеш с тея водни глупости, охладител за 5-60лв вади с по 5-8 градуса отгоре спрямо великото водно охлаждане за 170+лв :mhihi:
Изображение

Ако мислиш че 8гр дори и 10гр са критични за процесора можеш направо да не включваш компютъра. И ми кажи като си толкова навътре с нещата (понеже се изтърва с Ryzen G процесорите) :mhihi: колко време при ежедневна работа процесора (в случая i7-12700K) ще се натовари на 100% както при синтетичните тестове, от където и идват тези резултати и сравнения в температурите. Защото аз мога да ти изкарам дневната статистика на R5@3600 на който съм работил 10ч през деня да видиш какво натоварване търпи и до какви градуси ходи.

Значи хората сглобяват готови конфигурации за работа по 6-7000лв и т.н. с въздушно охлаждане, но на нашата Стинка 770г му тежали и не можел да спи :mhihi: Закривай :ok:


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 26 Яну 2022, 18:11

Nickelback написа:...


Аз да си напиша, иначе тука ще се изредят пак всички да обясняват глупости както преди, просто защото или ръцете им са завряни отзад или защото не им се дават пари за водно охлаждане. Те вече се и наеха :)

п.с. до колкото виждам от tear down така помпата остава отдолу, значи не би трябвало да има проблем.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 26 Яну 2022, 18:25

steeN написа:п.с. до колкото виждам от tear down така помпата остава отдолу, значи не би трябвало да има проблем.

:bchug:

Jordana написа:Блока трябва да е вертикално ориентиран като входа е отдолу изхода отгоре . Всичко друго са свободни съчинения .

Дали погледна "блока" изобщо кое му е вход/изход, и кое, и как може да е "горе" или "долу" в произволна кутия на пазара или за n-ти път пишеш наизуст колкото да кажеш нещо на общо основание и да му опонираш на steeN, ей така за спорта? С камерите не ти се получава, с предикцията за "гадната машина за платки", и още вече не се и сещам какви глупости бяха, та сега тука ли намери да се пробваш с малко "прогнози" и напътствия? :dunno:

Jordana написа:Очаквам не само това водно да е teardown съвсем скоро , но и ssdтата :mhihi:

Темата е отворена от две-три седмици всеки да даде бескорисно съвети "АКО иска", както го направиха неколцина колеги дотук о'време, за което съм им адски благодарен :bchug: Също така е свободна всеки свободно да изрази своя обоснован или не хейт, ако въпросният се почуства душевно по-добре, на мен не ми пречи :bchug: Та да питам - на теб верно ли ще ти стане по-готино да ти сбъдна очаквания по-скоро (нали да не тръпнеш в очакване, да не вземе нещо да ти стане), ако верно го разкостя едно такова, както и ако разбутам чиповете на едно такова SSD с духалката? Ако да, то ще гледам като тръгна да поръчвам видеото да се обзаведа с охлаждане и SSD и да ти снимам видео как ги чупя :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 26 Яну 2022, 18:52

Със сигурност едното е вход другото изход на горещата вода и това имам предвид че трябва да са вертикално ориентирани входа отдолу изхода отгоре . По вертикала . Това е правилното подвързване . Можеш да ги вържеш както смяташ за добре и позволява монтажа на дъното . Не знам какво не разбра от това което съм написал че чак трябва го пиша втори път :dunno:
на общо основание и да му опонираш на steeN, ей така за спорта?

Какво да му опонирам то който някога е правил водно го вижда колко е наясно с водните .
...обзаведа с охлаждане и SSD и да ти снимам видео как ги чупя :yes:

Имам една торба такива начупени не се хаби . В същност може пък да е интересно как си съсипваш ССДто с духалката така че избора си е твой .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 26 Яну 2022, 19:13

Между другото в стандартната кофигурация, Арктика смуче навътре в кутията нали? Ако да и не ти се занимава да го обръщаш, понеже това е конфигурация по-подходяща за cpu overclock, аз бих сложил още 2х120 на предния панел (ако смяташ да товариш картата стабилно така ще е най-малкото по-тихо).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 26 Яну 2022, 19:16

Колега, дано нямаш проблеми с тея дискове на Seagate. Аз с няколко такива си чупих главата и накрая зарязах марката. Смених с WD и проблеми вече нямам. Май ни пробутват от онзи наводнения склад и затова фалират масово SG дисковете.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 26 Яну 2022, 19:41

steeN написа:Между другото в стандартната кофигурация, Арктика смуче навътре в кутията нали? Ако да и не ти се занимава да го обръщаш, понеже това е конфигурация по-подходяща за cpu overclock, аз бих сложил още 2х120 на предния панел (ако смяташ да товариш картата стабилно така ще е най-малкото по-тихо).


Изображение
Смучи на където го нагласиш, аз по мой спомен съм го направил да смучи отпред и да духа отзад на кутията и нямам оплаквания, но като цяло аз го взех него, и другите 4 арктик вентилатора за кутията, не толкова за перформънс колкото, че са по-тихи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от don_gori » 26 Яну 2022, 21:06

Аз като бях със същия Арктик Дуо на старата кутия си играх с различните конфигурации на вентилаторите и накрая се спрях на варианта - предните вентилатори вкарват, охладителя на процесора дърпа от този въздух и изкарва към задната част на кутията, на задната част на кутията имаше още един вентилатор който изкарваше въздуха, над охладителя имаше още един който също буташе извън кутията.
И при все че разликите бяха в допуска на статистическата гершка, демек и по най-погрешния начин да ги сложиш ще окажат положително влияние отколкото ако няма нищо.

Другото на което не се обръща внимание е шума от тези вентилатори и как са настроени, файда че процесора ти е 34гр вместо 38гр като конфигурацията ти надува главата нонстоп с тоя монотонен шум от вентилаторите.

Ето и още едно смислено видео

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 27 Яну 2022, 13:56

steeN написа:Между другото в стандартната кофигурация, Арктика смуче навътре в кутията нали? Ако да и не ти се занимава да го обръщаш, понеже това е конфигурация по-подходяща за cpu overclock, аз бих сложил още 2х120 на предния панел (ако смяташ да товариш картата стабилно така ще е най-малкото по-тихо).

Така е в момента - изкарва въздуха нагоре, извън кутията.

Изображение

Изображение

VladiE написа:Колега, дано нямаш проблеми с тея дискове на Seagate. Аз с няколко такива си чупих главата и накрая зарязах марката. Смених с WD и проблеми вече нямам.

Аз пък точно с Western Digital точно проблеми имах преди много години и оттогава ги неглижирам, а пък точно със Seagate никога не съм имал драми и затова ги взех. Но явно всички си имат трески за дялане :dunno: Както и да е ще ги следя, те ще са на отделна машина в RAID5, та се надявам да не се сгромолясат накуп :dunno:

Пичове помоШ' :help: :help: :help: :help: :help:

Вчера последно като писах го докарах дотук и спах спокойно, доволен, че нищо не изпуши, ама явно Джорданката ме е проклел по друга линия, 'щото ударих на камък с буут конфигурацията :banghead: :mhihi:

Изображение

Имам си една флашка с Ubuntu 20.04 дето съм я накачвал на всякакви компютри, ама това новото добиче не 'ще и не 'ще. Все в BIOS-а виждам това:

Изображение

Рових, 'що рових и доколкото разбирам, Intel решили да не включват "Compatibility Support Module", когато чУвекУ е решил да ползва интегрираното видео :banghead: :wtf:

:arrow: https://scottiestech.info/2021/04/13/wh ... therboard/

Изображение

Изображение

Изображение

Иде ми да си прережа вените, аман от простотии :banghead: Това е все едно, да речем, Н. Трифонова да ти се е н@дупил@ по парфюм, а ти да седиш и гледаш отстрани, и да чакаш да ти донесат презер... ъъъ... видеокарта :mhihi:

Сега видеокарта ли трябва да купувам или има и по-елегантно решение според вас..? :roll:


ЕДИТ:
ПП: Супер заспало парче съм напоследък... Вариант било да се ползва GPT - написали са си го пичовете :ok: :mhihi:
С'я ше пробвам :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 27 Яну 2022, 14:33

Идеално тогава, монтажа изглежда добре. Интересно, че на диаграмата е показано както си го направил, а казваш, че си го обърнал на 180 градуса?
Това с USB е забавно, но така или иначе вече всичко е UEFI, та не е стъпка назад.

Nickelback написа:Аз пък точно с Western Digital точно проблеми имах преди много години и оттогава ги неглижирам, а пък точно със Seagate никога не съм имал драми и затова ги взех.


И аз така с WD... от един милион години само такива си вземах и преди 10на години имаха някаква брутална серия, 2.5, 3.5 инчови всичко гореше на поразия и минах на Seagate. Бонуса е, че те традиционно ползват флуидни лагери и са уникално тихи. А аз супер много мразя шум. Тва ми е приоритет но. 1 за машина като си сглобявам. Всеки с проблемите си... то така или иначе още 3-4 години и магнитните дискове ще отидат в историята (освен за backup), та скоро няма да има особено значение.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Nickelback » 27 Яну 2022, 15:01

steeN написа:Интересно, че на диаграмата е показано както си го направил, а казваш, че си го обърнал на 180 градуса?

Ами така казах, да, защото гледах снимки в Гугъл как са го монтирали, и явно някоя от първите е била наопаки и съм бил тръгнал с грешно разбиране :ok: :mhihi:

steeN написа:А аз супер много мразя шум. Тва ми е приоритет но. 1 за машина като си сглобявам. Всеки с проблемите си...

Мале да... това добиче сега не го чувам ама грам, верно че е на Idle още, но вентилаторите са си на 900-1000 оборота буквално не се чуват :!:
Направо ще се преродя с тая машина :bchug: Само да довърша буута след малко, дано се получи :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook