Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 23 Мар 2018, 21:31

SlackLine` написа:Аз последно да питам за моя въпрос с настолния комютър..
Мисля да поръчам тази Конфигурация, ще си оставя Райзън 3-ката, гледах клипове и разликата между 3 и 5 е около 10%, което мисля не си заслужават 100 лв отгоре? Нещо друго да коригирам ли? Моля и колегата @Mollov да се включи отново. Благодаря.

Колега , махни асрока и виж друг бранд за дъното , ще си спестиш доста нерви . SSD диска също е безсмислен в тоя размер , само OS и две игри ще ти заемат 100 gb а тия дискове си искат свободно място поне 30% от капацитета , HDD също буди съмнение като бранд .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от madafaka_donkele » 23 Мар 2018, 21:48

SlackLine` написа:разликата между 3 и 5 е около 10%, което мисля не си заслужават 100 лв отгоре?


А колко очакваш да е разликата? 50%? :mhihi: Нали трябва да продават и двата процесора. Нали трябва да има конкурентност. Няма как да е по-голяма разликата. То е същото, като при колите. Тrack/Race пакетите обикновено са някакви смешни коне отгоре, но струват майка си и баща си. Е, ако гледаш само сухите цифри и по-специално коне никога няма да си вземеш такъв пакет. Същото е и тук. За 100лв. отгоре получаваш 4 срещу 8 нишков процесор, по-добро видео и по-високи честоти. Освен, ако няма да го сменяш след година, 100-те лева отгоре за Ryzen 5 си заслужават, както и да го погледнеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от E.Alexandrov » 24 Мар 2018, 11:39

Пичове, преди да надъхвате човека за Ryzen 2200G и 2400G, трябва да сте наясно че към момента много малко дъна поддържат вграденият графичен чип и имат изход за монитор. Тези които работят с Ryzen 1ва генерация не поддържат новото APU. Още повече, че за да извлечеш максимума от него ти трябва бърза РАМ (2993 mHz, 3200 MHz) и поне 8 гигабайта. Минаха годините, в които ползваме по 256 Mb SDRAM. Това са все неща които доста оскъпяват AMD конфигурацията, а повечето игри не могат да оползотворят повечето ядра, които AMD щедро са раздавали. А по отношение на IPC Intel са все още водещи и предоставят повече кадри в секунда с идентична видео карта спрямо AMD. Разбира се има изключения.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 24 Мар 2018, 11:54

E.Alexandrov написа:Пичове, преди да надъхвате човека за Ryzen 2200G и 2400G, трябва да сте наясно че към момента много малко дъна поддържат вграденият графичен чип и имат изход за монитор. Тези които работят с Ryzen 1ва генерация не поддържат новото APU. Още повече, че за да извлечеш максимума от него ти трябва бърза РАМ (2993 mHz, 3200 MHz) и поне 8 гигабайта. Минаха годините, в които ползваме по 256 Mb SDRAM. Това са все неща които доста оскъпяват AMD конфигурацията, а повечето игри не могат да оползотворят повечето ядра, които AMD щедро са раздавали. А по отношение на IPC Intel са все още водещи и предоставят повече кадри в секунда с идентична видео карта спрямо AMD. Разбира се има изключения.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


дай примерна оферта която да вади кадрите с 2400g които се постигат и каква й е цената

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 24 Мар 2018, 12:13

E.Alexandrov написа:Пичове, преди да надъхвате човека за Ryzen 2200G и 2400G, трябва да сте наясно че към момента много малко дъна поддържат вграденият графичен чип и имат изход за монитор. Тези които работят с Ryzen 1ва генерация не поддържат новото APU. Още повече, че за да извлечеш максимума от него ти трябва бърза РАМ (2993 mHz, 3200 MHz) и поне 8 гигабайта. Минаха годините, в които ползваме по 256 Mb SDRAM. Това са все неща които доста оскъпяват AMD конфигурацията, а повечето игри не могат да оползотворят повечето ядра, които AMD щедро са раздавали. А по отношение на IPC Intel са все още водещи и предоставят повече кадри в секунда с идентична видео карта спрямо AMD. Разбира се има изключения.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk



И аз това им обеснявам но никой не ме слуша , тука се опитват да изкарат ryzen-a по-добър от новите генерации на интел :clap: . Ама айде нека автора си купи така исканият ryzen щом всички го навивате , аз повече в тази тема няма да пиша :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от host » 24 Мар 2018, 12:51

ем пусни му една оферта с толкова рам , nVidia 1030 и някой процесор на интел с близки бенчове де ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 24 Мар 2018, 13:09

E.Alexandrov написа:Пичове, преди да надъхвате човека за Ryzen 2200G и 2400G, трябва да сте наясно че към момента много малко дъна поддържат вграденият графичен чип и имат изход за монитор. Тези които работят с Ryzen 1ва генерация не поддържат новото APU. Още повече, че за да извлечеш максимума от него ти трябва бърза РАМ (2993 mHz, 3200 MHz) и поне 8 гигабайта. Минаха годините, в които ползваме по 256 Mb SDRAM. Това са все неща които доста оскъпяват AMD конфигурацията, а повечето игри не могат да оползотворят повечето ядра, които AMD щедро са раздавали. А по отношение на IPC Intel са все още водещи и предоставят повече кадри в секунда с идентична видео карта спрямо AMD. Разбира се има изключения.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


В момента на IT пазара има достатъчно платки с видеоизход, не знам за какво ги говориш тия неща... освен това паметта в момента масово фокусира цената си около именно споменатите модули с честота над 2600 MHz, така че дали ще струва 250 или 270лв е все тая, не мислиш ли? Или и при теб го има "Intel е велик и друго не желая да чуя"?

8GB DDR4-2400 струва около 90$, 8 GB DDR4-3000 струва към 100$... и? Какво правим сега? Купуваме по-евтината?

Поне 8 GB RAM искат машините от доста време насам, и то не само геймърските.... този обем ще трябва както за AMD, така и за Intel... а кое вградено видео на Intel при mainstream моделите казваш, че ставало за игри? Сериозно ли? Или да се добави външна видеокарта, за 200лв+ отгоре... ми човека ако не иска?



И ти, и firstduo93 - ако искате да водим някъв смислен диалог, поне говорете верни неща... не си измисляйте фенски глупости, с които си мислите, че показвате знания...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 24 Мар 2018, 13:18

Колега @Mollov, мисля да избирам между тези двете, смених дъното с опция за повече РАМ, да си добавя след време. С SSD-то какво да правя, това ли да си оставя?
Конфигурация, Конфигурация 2.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от bam-bam » 24 Мар 2018, 13:22

firstduo93 написа:
E.Alexandrov написа:Пичове, преди да надъхвате човека за Ryzen 2200G и 2400G, трябва да сте наясно че към момента много малко дъна поддържат вграденият графичен чип и имат изход за монитор. Тези които работят с Ryzen 1ва генерация не поддържат новото APU. Още повече, че за да извлечеш максимума от него ти трябва бърза РАМ (2993 mHz, 3200 MHz) и поне 8 гигабайта. Минаха годините, в които ползваме по 256 Mb SDRAM. Това са все неща които доста оскъпяват AMD конфигурацията, а повечето игри не могат да оползотворят повечето ядра, които AMD щедро са раздавали. А по отношение на IPC Intel са все още водещи и предоставят повече кадри в секунда с идентична видео карта спрямо AMD. Разбира се има изключения.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk



И аз това им обеснявам но никой не ме слуша , тука се опитват да изкарат ryzen-a по-добър от новите генерации на интел :clap: . Ама айде нека автора си купи така исканият ryzen щом всички го навивате , аз повече в тази тема няма да пиша :wave:



Към момента и двамата пишете и продължавате с глупостите.
Почти всяко дъно има видео изход и поддържа новите райзъни само с биос ъпдейт, до колко е вярно това ще се отнася и за ЗЕН2 след време.
Това не е Интел да те скубят при всеки нов цпу да си купиш дъно.
https://www.asrock.com/microsite/AMDAM4/index.asp ... е тук може да се образовате малко и да видите колко дъна "нямат" видео на дъното.
И не виждам пък проблема да си купиш рам на 3000, че и повечко .. някакви златни ли са или милиони да струват ?
Или на интела ще си вземеш последното цпу с рам на 2000 мхз и ще е яката работа :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от firstduo93 » 24 Мар 2018, 13:27

http://nikem-bg.net/computer-components ... X-LGA1151/ Момче това ти е процесора , заебавай го това амд . Вземи този който съм ти дал и го комбинирай с някоя мощна карта на нвидия . Не ги слушай тези безхаберници дето се представят за специалисти тука :( . С около 20 лв е по-скъп от смотания райзен но е много по-добър . Не че райзена е лош де но аз ти давам по-доброто , пък вече ти си решаваш . :winky:

Само да добавя че това вградено видео в рейзъна не става за нищо , ако ще се ползва за игри пак ще ти трябва отделна :nono:
Последна промяна firstduo93 на 24 Мар 2018, 13:39, променена общо 1 път

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 24 Мар 2018, 13:36

SlackLine` написа:Колега @Mollov, мисля да избирам между тези двете, смених дъното с опция за повече РАМ, да си добавя след време. С SSD-то какво да правя, това ли да си оставя?


Вземи памет поне DDR4-3000... разликата в цената е малка, но си заслужава... вграденото видео иска бърза памет.

SSD-то може и 120-ка, игрите ще ги държиш на харда... по принцип разликата спрямо 240-ка не е голяма, помисли да додадеш за 240 GB... ако вземеш 2200G, вместо 2400G, ще имаш разликата в парите да покриеш SSD-то.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 24 Мар 2018, 21:34

Mollov написа:
SlackLine` написа:Колега @Mollov, мисля да избирам между тези двете, смених дъното с опция за повече РАМ, да си добавя след време. С SSD-то какво да правя, това ли да си оставя?


Вземи памет поне DDR4-3000... разликата в цената е малка, но си заслужава... вграденото видео иска бърза памет.

SSD-то може и 120-ка, игрите ще ги държиш на харда... по принцип разликата спрямо 240-ка не е голяма, помисли да додадеш за 240 GB... ако вземеш 2200G, вместо 2400G, ще имаш разликата в парите да покриеш SSD-то.

SSD-то мисля да сложа това, а иначе относнo RAM паметта исках да сложа тази - DDR4 3000..
Обаче ти по нагоре беше споменал, че е по добре да е 2х4 гб заради процесора, а 350 лв за 2х8, нещо някак си не ми се дават...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 24 Мар 2018, 21:53

firstduo93 написа:Само да добавя че това вградено видео в рейзъна не става за нищо , ако ще се ползва за игри пак ще ти трябва отделна :nono:


По-нагоре в темата съм дал линк към ревю на новите APU-та... вземи го прочети, защото явно имаш нужда...

SlackLine` написа:Обаче ти по нагоре беше споменал, че е по добре да е 2х4 гб заради процесора, а 350 лв за 2х8, нещо някак си не ми се дават...


Ако до месец-два ще добавиш още 8 GB, вземи сега 8GB DDR4-3000, после още 8... и така... колкото до SSD-то... тоя Kingston е един от най-бавните на пазара.... при запис говоря, ама все пак...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от SlackLine` » 24 Мар 2018, 22:32

Едно от тези двете SSD-та ще сложа - SSD 1, SSD 2.
А за RAM-а, както поръчам сега, така ще е, няма да ъпгрейвам, затова търся най оптималния вариант..
А иначе смятам да я поръчам април месец средата или в края, сега си ползвам лаптопа.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Mollov » 24 Мар 2018, 23:19

Тия двете SSD-та са с различна идея.... SX6000 e по-бързото от двете, ама не е много с идеята за конвенционална компютърна система... MX500 също ще ти свърши добра работа, модела е много споучлив...

Ако няма да добавяш повече рам, тогава вземи 2х4 GB DDR4-2800/3000...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nivo

Последни теми
Facebook