Избор на настолен компютър.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 16 Мар 2021, 21:56

Да, Ноктуата е каквото имах предвид под "огромно heat pipe чудовище". Само му вижте размерите на това :shock: Може да си секнеш гърба като го инсталираш и после да се чудиш как да бръкнеш за нещо вътре.

Height (with fan) 165 mm
Width (with fan) 150 mm
Depth (with fan) 78 mm
Weight (with fan) 1030 g


:kuku:

Не знам защо някой ще си го причини това, освен да спести пари. 3 варианта са както написах в началото - водно, тая прословута тухла и нещо което ще е много шум нон стоп.

А видеокартата, аз имам 2 вътре ако става дума и няма как да не шумят, освен ако не искаш да изсипеш една много сериозна торба пари, от което няма особен смисъл за мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 16 Мар 2021, 22:07

steeN написа:Да, Ноктуата е каквото имах предвид под "огромно heat pipe чудовище". Само му вижте размерите на това :shock: Може да си секнеш гърба като го инсталираш и после да се чудиш как да бръкнеш за нещо вътре.

Height (with fan) 165 mm
Width (with fan) 150 mm
Depth (with fan) 78 mm
Weight (with fan) 1030 g


:kuku:

Не знам защо някой ще си го причини това, освен да спести пари. 3 варианта са както написах в началото - водно, тая прословута тухла и нещо което ще е много шум нон стоп.

А видеокартата, аз имам 2 вътре ако става дума и няма как да не шумят, освен ако не искаш да изсипеш една много сериозна торба пари, от което няма особен смисъл за мен.

Въздушното е по тихо, по евтино и не рискувам заема една решетка на кутията, където може да слжиш още 2 или 3 вентилатора, а производителността е същата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 16 Мар 2021, 22:09

В същност въздушното бие само на края на диапазона на макс натоварване с малко, но на "нормално" натоварване водното е по-ефективно, ако ще трябва да издребняваме.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 16 Мар 2021, 22:31

https://www.guru3d.com/articles_pages/n ... iew,9.html
Не издребнявам. Или въздушното е по-добро или са много близки. Ако добавим фактът, че може да вкараме и 2/3 вентилатора, на мястото на тухлата за водното, даже предимството може да е за въздушното. Аз лично не виждам причина да дам повече пари за водно, като не ми дава нито един бонус, та така всеки със своето.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 17 Мар 2021, 0:09

Препоръчвам за кутия Фрактал Дизайн. Аз ползвам модела Дифайн и съм доволен от това което предлага.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 0:17

VladiE написа:Препоръчвам за кутия Фрактал Дизайн. Аз ползвам модела Дифайн и съм доволен от това което предлага.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

И аз много ги харесвам, но последни години паралелно им падна качеството и им се вдигнаха цените.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 0:22

nxn написа:https://www.guru3d.com/articles_pages/noctua_nh_d15_review,9.html
Не издребнявам. Или въздушното е по-добро или са много близки. Ако добавим фактът, че може да вкараме и 2/3 вентилатора, на мястото на тухлата за водното, даже предимството може да е за въздушното. Аз лично не виждам причина да дам повече пари за водно, като не ми дава нито един бонус, та така всеки със своето.


Ако ще гуглираме, изгуглирай нещо със 110 поне (щото има и по-големи). Не с мизерния 60, който е възможно най-малкия Corsair :lol: Личи си от далече, че не си задълбавал много по темата и ти. Както и да е, самия факт че толкова хора скочиха от храстите, за мен e потвърждение, че правя точно правилното нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Anthony_J » 17 Мар 2021, 0:43

Ей, радвам се, че пак топ разбирачите ме разкриха как си намирам на приказка, нищо че 30 години с това си вадя хляба. Само последния месеца съм продал над 10 машини с Тредрипър и още повече с Райзън 7/9. Имам за скрап десетина водни, които сме сменили при клиенти след проблеми. От 2 години не съм слагал водно и се родих. Благодаря, че ме научихте колко е тихо водното и как виело въздушното. Повечето ми клиенти са архитекти, 3D аниматори и подобни, за които безшумната работа е водещ фактор, ама не съм се сетил да питам Джордана как става работата.
Иначе на колегата за кутия му препоръчвам Fractal Design Meshify 2 или нещо подобно, на което предния капак е тип меш, за да вкарва повече свеж въздух. Само с прорези отстрани не е добре идея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 1:14

steeN написа:
nxn написа:https://www.guru3d.com/articles_pages/noctua_nh_d15_review,9.html
Не издребнявам. Или въздушното е по-добро или са много близки. Ако добавим фактът, че може да вкараме и 2/3 вентилатора, на мястото на тухлата за водното, даже предимството може да е за въздушното. Аз лично не виждам причина да дам повече пари за водно, като не ми дава нито един бонус, та така всеки със своето.


Ако ще гуглираме, изгуглирай нещо със 110 поне (щото има и по-големи). Не с мизерния 60, който е възможно най-малкия Corsair :lol: Личи си от далече, че не си задълбавал много по темата и ти. Както и да е, самия факт че толкова хора скочиха от храстите, за мен e потвърждение, че правя точно правилното нещо.


Н110 е в този списък, загледай се преди да се правиш на интересен и разбирач, казах ти производителността е почти еднаква, а бонуси много няма, така че моля те обясни ми велики разбирачо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от VladiE » 17 Мар 2021, 1:21

Anthony_J написа:Ей, радвам се, че пак топ разбирачите ме разкриха как си намирам на приказка, нищо че 30 години с това си вадя хляба. Само последния месеца съм продал над 10 машини с Тредрипър и още повече с Райзън 7/9. Имам за скрап десетина водни, които сме сменили при клиенти след проблеми. От 2 години не съм слагал водно и се родих. Благодаря, че ме научихте колко е тихо водното и как виело въздушното. Повечето ми клиенти са архитекти, 3D аниматори и подобни, за които безшумната работа е водещ фактор, ама не съм се сетил да питам Джордана как става работата.
Иначе на колегата за кутия му препоръчвам Fractal Design Meshify 2 или нещо подобно, на което предния капак е тип меш, за да вкарва повече свеж въздух. Само с прорези отстрани не е добре идея.
Аз търсех да е безшумна максимално и като я купих, нямаше по подходяща от R5. Дори и чисто визуално Define серията ми харесват повече. Относно решетките странично - Нямат проблем с airflow.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro
Последна промяна VladiE на 17 Мар 2021, 8:06, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от nxn » 17 Мар 2021, 1:27

Anthony_J написа:Ей, радвам се, че пак топ разбирачите ме разкриха как си намирам на приказка, нищо че 30 години с това си вадя хляба. Само последния месеца съм продал над 10 машини с Тредрипър и още повече с Райзън 7/9. Имам за скрап десетина водни, които сме сменили при клиенти след проблеми. От 2 години не съм слагал водно и се родих. Благодаря, че ме научихте колко е тихо водното и как виело въздушното. Повечето ми клиенти са архитекти, 3D аниматори и подобни, за които безшумната работа е водещ фактор, ама не съм се сетил да питам Джордана как става работата.
Иначе на колегата за кутия му препоръчвам Fractal Design Meshify 2 или нещо подобно, на което предния капак е тип меш, за да вкарва повече свеж въздух. Само с прорези отстрани не е добре идея.

Хората като чуят водно или ргб и веднага им става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Jordana » 17 Мар 2021, 9:25

Anthony_J Даже е по добре в случая да го премълчаваш тоя факт че продаваш компютри че и с водни . В случая не става въпрос за това дали ти смяташ че е добре с водно а дали човек иска да си сложи такава система . Водното е за ентусиасти геймъри , ако не четеше избирателно още на предната страница написах че водните са на кантар с въздушните . Не като ефективност , като плюсове и минуси . Като не можеш да ги слагаш и се развалят по добре не ги слагай , правилно си спрял да ги продаваш . :yes:
Последна промяна Jordana на 17 Мар 2021, 9:59, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от DigitalExile » 17 Мар 2021, 9:33

Anthony_J написа:Само с прорези отстрани не е добре идея.


Зависи какво търсиш, моя е R5 3600 в кутия Fractal Design Node 202 (SFF) , картата е най обикновенна от копачка SAPPHIRE Radeon RX 570
Понеже го ползвам само за работа и искам да ми е тихо съм изключил Turbo Boost-a на процесора и съм го направил постоянно да работи на 3.60 GHz.
Така процесора дори на max load не вдига повече от 55-60 градуса (35-40 при нормално ползване) в тая кутия и буквално с Noctua перките не се чува нищо.
Охлаждането на процесора е SCYTHE BIG SHURIKEN 2 Rev.b ( моднато за АМ4 )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от steeN » 17 Мар 2021, 10:58

Ако с това си вадиш хляба, моите съболезнования за твоите клиенти :mhihi: И четете избирателно... тези heat pipe тухли по 1 кг дето тежат са тихи, никъде не съм написал, че шумят.

За 10 път 3 варианта - водно, огромна heat pipe тухла или много шум. И единственото предимство на тухлата е, че е по-евтина.

nxn написа:
steeN написа:
nxn написа:https://www.guru3d.com/articles_pages/noctua_nh_d15_review,9.html
Не издребнявам. Или въздушното е по-добро или са много близки. Ако добавим фактът, че може да вкараме и 2/3 вентилатора, на мястото на тухлата за водното, даже предимството може да е за въздушното. Аз лично не виждам причина да дам повече пари за водно, като не ми дава нито един бонус, та така всеки със своето.


Ако ще гуглираме, изгуглирай нещо със 110 поне (щото има и по-големи). Не с мизерния 60, който е възможно най-малкия Corsair :lol: Личи си от далече, че не си задълбавал много по темата и ти. Както и да е, самия факт че толкова хора скочиха от храстите, за мен e потвърждение, че правя точно правилното нещо.


Н110 е в този списък, загледай се преди да се правиш на интересен и разбирач, казах ти производителността е почти еднаква, а бонуси много няма, така че моля те обясни ми велики разбирачо.



А бе пич ти кьорав ли си, че си ми дал таблицата за нивата на звука първо и второ как H110 се представя по-зле? Само 60ката е по-зле.
Тва долу е от страницата дето си изгуглирал :kuku: И нека да отбележим, че тва е от 2014 г дето си го извадил. Не си говорим за някаква ултра нова технология, за която никой не знае, но явно още не 10 ми 20 години ще се говорят същите глупости като станаха масови водните охлаждания.

Изображение
Последна промяна steeN на 17 Мар 2021, 11:48, променена общо 2 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Избор на настолен компютър.

Мнение от Anthony_J » 17 Мар 2021, 11:46

Еха, доживях да ме учат хора, на които целият им опит е от гугъл. Че чак съжаляват за клиентите ми :mhihi:
Освен да ви поканя да разгледате как тестваме машините, какви температури вдигаме изкуствено и какви замервания правим, та да ни дадете малко акъл къде грешим? Такива преуспели и знаещи хора имало, май ще трябва да сменям бранша, че клиентите ми чакат на опашка при вас :mhihi:
Пичове, за кутията говорим при сериозни консуматори вътре. R5 e чудесна кутия, но за Тредрипър не става. Както и да е, аз приключвам с тази тема и ще я оставя на истинските професионалисти, дето всеки ден по 5 Тредрипъра има минават през ръцете.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook