Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 29 Май 2023, 15:35

bum_bum написа:Тва няма ли някакви електронни асистенти? Все пак е далеч по-лесно, отколкото на бензинов двигател да се контролират нещата.


Нема, чиста дивотия си е. На шлайфан бетон също няма тръгване, днеска го установих в мола :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 29 Май 2023, 15:52

drifty написа:Мернах ги и аз във фейса. Но след тая процедура пак следва полиране май. Това спестява търкането с водни шкурки?

Не, това си е заводския финиш на алуминия.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 29 Май 2023, 16:20

drifty написа:Някой от вас занимава ли са да полира някакви детайли по мотора си и ако да, как процедирате? Че имам едни чарколя тук, някои алуминиеви, друго вероятно някаква стомана, вчера си играх да чистя и лъсна централната стойка на мотопеда, но не стана кой знае колко лъскава.

IMG_20230527_185545.jpg


Един комшия с чопър и много хром ми похвали много някаква паста на MANNOL с която си поддържа хрома. И наистина ми демонстрира как с 2-3 тръкания с парцала паяжините от мивката станаха на огледало.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 29 Май 2023, 16:23

То поддържането е едно, но да полираш отначало иска повече търкане. Аз имам някаква паста Мотул, върши работа за лъскане на неръждавейка, никел, хром и разни такива ама за политане едва ли ще стане.
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 29 Май 2023, 20:52

Между другото навремето имах едно Е46 комби където си беше с оригиналния кюнец за 330d ама саждясъл. Хванах шкурките и ги изредих от 200 до 2000 и направо стана като за снимка. Ама колегата как ще ги търка тея детайли ако ми се върже на акъла не знам.
Последна промяна Spit-Fire на 29 Май 2023, 21:34, променена общо 1 път
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 29 Май 2023, 21:28

Покрай тоя симсон ми викат "Шкурката" вече. Толко търкане падна по рамата, калниците, резервоара и страничните капаци, че ти е бедна фантазията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 31 Май 2023, 21:33

И аз да се " похваля " каква тъпотия направих днес :censored:
Изтървах мотора на земята, как стана идея си нямам, спрях на неравно ( на снимките се вижда ) и секунда по-късно погледнах на едната страна и мотора падна на другата ( добре че изгасна сам и си махнах краката ). В нито един момент не усетих да имам усилие, да ми тежи на някъде просто падна за секунди , чувствам се пълен нууб... вдигам си 2 пъти теглото на тяга а един мотор не мога да удържа баси .....

За вдигането, първоначално като знам колко тежи като го бутам си викам нямам шанс, беше паднал по перфкетен начин за вдигане точно както ги вдигат в тубата на клипчетата с гръб в към мотора, реших да опитам и успях без почти никакви усилия съвсем спокойно го вдигнах а не очаквах, явно съм уцелил техниката.

Когато го изправих запали много трудно видимо нямаше щети, но това с паленето ме притеснява та може и да има, другото е че се изкриви дръжката на спирачката леко, цялата си смени позицията, утре ще опитам да я оправя и ще направя пробно каране да видим щетите направо ... :banghead: :ranting:

На вас случвало ли ви се е и ако да как си обяснявате защо не сте успели да го задържите?

Изображение
Изображение

А това не знам дали е от мен но може би
Изображение
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 01 Юни 2023, 8:47

И на мен се случвало да го изпусна, от спиране на място с по-голям наклон. Просто слязох от "по-високата страна" и го изпуснах, по-скоро залитна и не успях да го задържа. Вдигнах го, но със зор, пак заради обратния наклон, този път вдигах от ниско към високо...звучи объркано, но на равно това упражнение изисква доста по-малко усилия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Е.Димитров » 01 Юни 2023, 9:56

Случвало ми се е, щото се оказах с къси крачета а бях спрял между асфалта и тротоара за да го вкарвам в гаража.
Получава се едно U образно, където крачетата ми попадат в дъното на U то.
Разбира се, за да е пълна излагацията минават едни млади момичета :mhihi:
Мотора беше Yamaha R1, който също не е лек :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 01 Юни 2023, 10:16

Викат, че няма моторист, дето да не си е изпускал мотора. На мен ми се виждаше невероятно, особено ако не е от тия прасета по половин тон.

Ма факт. Преди 2-3 години със стария пред Метро, спирам и го подпирам на стойката, преди да съм я разпънал докрай. Като го пуснах тя се сгъна обратно и направих красив шпагат. Минах само със счупено лостче на спирчаката и без други следи. Сега поне си знам винаги да внимавам за това.

Иначе винаги като го миех го слагах да легне и на двете страни за да се изтече всичко, но това е предимството на 140 килограмов мотор. Пускаш го и го изправяш лесно като колело.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 01 Юни 2023, 11:25

И аз оня ден като го изкарвах избързах и не бях напълно спрял като пуснах стойката, беше и под наклон и мотора я сгъна и ме подпря в коляното. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 01 Юни 2023, 13:52

Към колегата ivanski, колко тежи това ендуро? При мен зареден идва грубо 240+ кг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Е.Димитров » 01 Юни 2023, 15:17

Чух някаква легенда, как в Япония купувайки си мотор ти го дават "легнал".
Ако не си могъл да го вдигнеш, не е твоят мотор.
Вероятно е легенда някаква, че по филми за Япония съм виждал някакви момиченца с почти рокличка за балет , цялата облечена в розовко и има няма 45 кила живо тегло се качила на мотор доста над нейните килограми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 01 Юни 2023, 15:28

astrapower написа:Към колегата ivanski, колко тежи това ендуро? При мен зареден идва грубо 240+ кг.


Никаква идея, но изобщо не е лек за бутане.

Значи не съм само аз :D


Днес пак ме валя дъжд, прибрах го в гаража и поне 10 дни няма да го карам, писна ми всяко каране да се прибирам мокър :confused:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 01 Юни 2023, 17:11

Просто прави като мен, сутрин отиваш на работа по слънце / през деня вали / вечерта вече е изсъхнало и се прибираш по сухо :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook