Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 263
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 14 Апр 2024, 21:37

ildivvy написа:Ами, прибрах се в Пловдив към 17.30ч горе-доло... Спирах в Чепеларе за бензин, че бях в дълбока резерва вече. На Хвойна имаше 20 -30 мотора на широкото до заведенията... С нетърпение чакам да отворят бензиностанцията там - традиционна спирка за мотористите от много години! Аз карах Пловдив - Асеновград - Кърджали - Джебел - Кърджали - Златоград - Рожен - Асеновград - Пловдив ...


Там онова заведение е някаква голям мафия :mhihi:
Има договор или уговорка с всички автобуси и винаги всички правят 30 минути почивка там :mhihi:
Ей като ви чета и гледам снимки и на мен ми се докарава, даже разглеждах някви Дюукове и с бум говорих даже, ама още си ме е шубе и то мнго, та явно няма да е този сезон :paranoid:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 15 Апр 2024, 10:59

Няма какво да те е шубе, колега. Вземи си мотор по възможностите и си свиркай. Имам предвид такъв, който да ти е лек, да стъпваш спокойно на земята, да ти е маневрен, да има АБС, да е по-маломощен ако се увличаш и т.н. Помня, че със стария беше паднал щото беше от големите бичета. Тея мотори и те си имат чара, но май определено не е в градското каране и маневрите с ниска скорост. Вземи си един една Honda CB500F според мен, хем е лека, ниска и маневрена, хем е 2 цилиндъра и няма да вибрираш целия след каране, хем е 40-45 коня и ще ти е ок като мощност ако не търсиш да се "набираш" на кормилото при ускорение.

Баси, аз почти чукнах 7000 км. на ямашката, та май сумарно направих едни 20 000 км. вече на мотор за 1 кръгла година. Не е много, ама вчера в групата имаше един дето върти по 500-1000 на година, та така :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 15 Апр 2024, 13:44

Вчера, карах малко по-бързо от група , която застигнах и докато ги изправяря, един Голф се наниза пред водача им и уби темпото. Отдясно, колегата много закъсня със спирането и само профуча край мен, спаси ни, това че бяха подредени и дисциплинирани.

Иначе, ходих до Копривчица, който е ходил, знае че съм се прецакал. :mhihi:
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 15 Апр 2024, 14:15

Това с карането в група е ... крива работа много често! Според мен, става с малки групи, които карат почти винаги заедно и си знаят и кътните зъби, както се казва!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 15 Апр 2024, 14:37

ildivvy написа:Това с карането в група е ... крива работа много често! Според мен, става с малки групи, които карат почти винаги заедно и си знаят и кътните зъби, както се казва!


И аз през последните ми няколко карания в група реших да не изнасилвам възможностите си и пуснах останалите да си се състезават. Имаме двама, които от 30 години карат мотор и са сменили по около 20 мотора и все се борят двамата кой да е първи. Еми нямам шанс :dunno:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 15 Апр 2024, 14:57

Споделям казаното, със скромния си стаж до момента, винаги гледам да съм последен или в крайните позиции. Много ме изнервя и натоварва някой да ме натиска отзад. Ние дето бяхме група 30-40 мотора още на тръгване разбрах, че работата не е ОК и са излезли кварталните Роси и Маркез да покажат как се кара, та на първата възможна права крайно дясно, 2-ра без газ и мощно гребане с лявата ръка, да одят да пускат колена отпреде. Ние бяхме с жената и с нея не мога да си позволя нищо различно от кафеджийско каране.

В този ред на мисли, наблюдавах с интерес каращите пред мен. Не се имам нито за карач, нито за можач, но на всеки завой ги застигах (и то с жената) след апекса и сигурно си изхабих накладките повече от колкото слагането им до преди това каране. Това, което ме заинтригува най-много е техниката им на взимане на завои - седят прави до апекса, в апекса пускат колянце колкото да опре земята и после веднага изправят. За ефектно - ефектно е, ма колко е бързо и безопасно, не знам :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 15 Апр 2024, 15:13

Le Transporteur написа:
Иначе, ходих до Копривчица, който е ходил, знае че съм се прецакал. :mhihi:

Аз до Чирпан стигнах та не си само ти прецакан.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 15 Апр 2024, 15:31

Аз карането в група го зачеркнах още на втория сезон. Простотията почва още преди да сме тръгнали щото примерно се разбираме в 9 на някоя бензиностанция, а половината идват към 10 да пият кафе :mhihi: Та тръгваме с 2 часа закъснение, газ 160-180 и след 40км спираме пак на кафе :mhihi: Да не говорим че се карат 4-5 маршрута все едни и същи. Бързо прецених че тва не е за мен и от тогава само с някой приятел ако се разберем иначе 95 процента си карам сам.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 15 Апр 2024, 18:52

gromovich написа:
ildivvy написа:Това с карането в група е ... крива работа много често! Според мен, става с малки групи, които карат почти винаги заедно и си знаят и кътните зъби, както се казва!


И аз през последните ми няколко карания в група реших да не изнасилвам възможностите си и пуснах останалите да си се състезават. Имаме двама, които от 30 години карат мотор и са сменили по около 20 мотора и все се борят двамата кой да е първи. Еми нямам шанс :dunno:


Поне някакви точки за крайното класиране в края на сезона не печелят ли :mhihi: ?

Това, което казва колегата по-доло за карането с/в група е и моето мнение :yes: ! Аз също мразя, като се разберем за час, в който ще се тръгне, в него да се тръгне! А не тепърва да идват, да зареждат, да помпят гуми, кафе/цигара и т.н. Имаше един навремето, звъняха му да го будят, че бил закъснял :shock: :shock: :mhihi: :mhihi: ! Сега всичко е ясно и конкретно - малка група от проверени хора, ако изобщо има група. В обявения час се тръгва и точка! Който мисли да прави някакви неща предварително, да си предвиди времето за това преди часа за тръгване - просто е!

При карането в група е най-добре (то и практиката си го доказа милион пъти), че е най-добре отпред да е някой, който знае какво прави и , че е водач на група, а не самостоятелен електрон! След него са по-слабите/бавни водачи, а след тях другите! Общо взето, в края на групата става така, че се кара най-бързо, за да се настигат предните... По-доброто е разделяне
на голяма група на две групи: бърза и бавна! Знае се къде ще се спре и всеки си кара с неговото темпо/възможности и не си губи удоволствието от карането.

За завоите - чисто теоретично (а и на практика, естествено), най-добрия вариант за завиване е описания от колегата. По всички критерии :yes: ! Е, малко е трудно, но това би трябвало да е 'целта', към която да се стреми водача в повечето случаи...

Карането сам си има и предимства и недостатъци, поне според мен! Няма идеален вариант... може би 2-3 мотора макс. Аз също карам сам през над 80% от времето.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 15 Апр 2024, 19:11

ildivvy написа:Карането сам си има и предимства и недостатъци, поне според мен! Няма идеален вариант... може би 2-3 мотора макс. Аз също карам сам през над 80% от времето.

:yes: На по-дълги пътешествия е добре да има поне още един, защото в по-пустите райони не се знае какво може да стане... ако паднеш в някое дере може да не те намерят..

Аз имам 2ма приятели, с които карам редовно поотделно, но и 3мата да се съберем заедно ми идва много. :mrgreen:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 15 Апр 2024, 19:16

Да, това е така определено! Просто случая понякога 'налага' други 'формати'. На мен например, ми се ходи до скандинавието тази година, но не мога да намеря втори желаещ, с който да мога и да искам да карам! Всъщност, за момента няма никакъв де...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 15 Апр 2024, 20:24

enigma написа:
ildivvy написа:Карането сам си има и предимства и недостатъци, поне според мен! Няма идеален вариант... може би 2-3 мотора макс. Аз също карам сам през над 80% от времето.

:yes: На по-дълги пътешествия е добре да има поне още един, защото в по-пустите райони не се знае какво може да стане... ако паднеш в някое дере може да не те намерят..

Аз имам 2ма приятели, с които карам редовно поотделно, но и 3мата да се съберем заедно ми идва много. :mrgreen:


Аз с ендурото по такива чукари ходих сам преди да го продам че с шосейката вече няма маршрут който да ме притеснява. За гората съм съгласен че си не е работа без компания :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 16 Апр 2024, 7:59

ildivvy написа:Да, това е така определено! Просто случая понякога 'налага' други 'формати'. На мен например, ми се ходи до скандинавието тази година, но не мога да намеря втори желаещ, с който да мога и да искам да карам! Всъщност, за момента няма никакъв де...


Ако си купя кабрио лятото - идвам! :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 6.02.2011
Пол: Мъж
Кара: 528i '97

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Ant0n » 18 Апр 2024, 10:00

Някой да е гледал случайно този екземпляр https://www.mobile.bg/obiava-51712641113654083-honda-cb-500-32000-km? Мнения за къщата? Четох по групи противоречиви мнения. Изкарах категория преди 2 години и нямам никакъв опит, смятам моторетката за читав избор.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 18 Апр 2024, 10:43

Имал съм лично два мотора от въпросния човек! Перфектни! Познавам още няколко човека, мои колеги, които също си бяха купили (бил съм с тях на огледите) мотори от него... Перфектни! Повечето 'оплаквания', предполагам, са свързани повече с човека, според мен, а не със 'стоката' му. Аз лично, проблеми с него нямам...

Мотора е перфектен избор за първи! Модела е супер здрав и непретенциозен, икономичен и достатъчно силен! Погледни и С-версията, която има малък полу-спойлер. Добавя още практичност към мотора...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook