Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 19 Мар 2024, 17:46

С оглед на днешния дъжд/сняг май ще търпи корекции маршрута. Мераклия съм ма не съм самоубиец :mhihi: Ако трябва ще мина Кричим - Девин 3 пъти за деня, все ми е тая. Хватката е, че петък и събота съм "ерген" и вместо да се сцепя от кръшкане (нали сега тея неща са модерни) мисля да се сцепя от каране до късни нощи :mhihi: Та ще карам, без значение къде, важно е колко :mhihi:
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 10.01.2013
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от yordanovdir » 22 Мар 2024, 14:08

Честит празник на празнуващите!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 24 Мар 2024, 18:50

Разходка до Пловдив на гребната база и до мотомола. Прекрасно време и мнооого мотори. Прибрах се и свалих предната джанта, че дойде гумата, а така и така е свалена ще сменя и накладките.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 25 Мар 2024, 11:03

Какво Ви е мнението, за светлите тонове дрехи (бели) или части от екипа в бяло? Кожа и/или текстил, замърсяване, поддръжка?
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Мар 2024, 12:33

Със сигурност ще се цапа повече, особено от предната страна и ще иска повече чистене, за да не те дразни. "Петната' от насекоми е добре да ги чистиш още същия ден, според мен... Кожата е по-лесна и бърза за почистване от текстила. Много зависи, какво точно ще се търси. Ако е за пътника, нещата са доста по-добре, защото е по-защитен.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 25 Мар 2024, 12:58

само главоболия. Избягвам бяло и светли цветове по екипировката, защото изглеждат добре само на първото каране.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 25 Мар 2024, 13:01

Аз и без тва след всяко каране чистя всичко така че бялото не ми е проблем :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 25 Мар 2024, 16:39

Благодаря! Точно, тези отговори търсех, nero_ се е изказал остро , но истински. :mhihi: Някой екипи или якета, кожа и/или текстил, ми харесват като цветови комбинации, но се
замислих за това, което и Вие споделяте. В момента, редовно чистя ръце и рамене от летящи симпатяги, някои от тях пигментират по неприятен начин, а това на бяло ще е трудно
или невъзможно за почистване.
Това, с почистването веднага след каране, много не го умея, ще трябва да поработя върху себе си.

През големите жеги, ползвам и едно мрежесто яке (черно), за което първоначално си мислях, че след всяко каране, трябва да е в пералнята. Е открих, че една четка за дрехи,
върши чудеса.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 25 Мар 2024, 16:59

И аз само с четка свалям мухите и продължавам. :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 25 Мар 2024, 18:39

Щастливият моторист се познава по мухите между зъбите бе колеги! :mrgreen: :ok: :mrgreen:
Аз вчера направих един бърз трип до язовир Огняново и се прибрах точно преди да завали.
Обрах добро количество буби.
Иначе окончателно реших,че ще минавам на адвенчър с по-меко окачване.
Ако имахме пътища като хората добре...ама нямаме...та...
Пуснах хондата пак да се продава в чопър групата на гейсбук.
Ако някой има интерес може да мислим нещо.
И те така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Мар 2024, 19:30

Le Transporteur написа:... Е открих, че една четка за дрехи, върши чудеса!


Точно това е :ok: ! Имам си една малка четка само за това, мокря я и 'изчетквам якето с нея (както е мокра). Якето го слагам на облегалката на един кухненски стол, за да ми е удобно... Отнема под 10мин. Петна не остават, ако се почисти същия ден. Накрая на сезона сваляш протекторите и переш на хладка вода и без центрофуга. Освен това има значение и с каква скорост караш, когато насекомите се 'лепят' по теб! С под 90км/ч дори не се мачкат... С над 120км/ч някои направо се 'вграждат' в текстила... С кожата е още по-лесно! Коженото ми яке има бели елементи. Нямам проблеми с тях за над 10г употреба...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 25 Мар 2024, 21:50

Не успях да си направя голямата обиколка :mhihi: Щото петък вечер се прибирах с пътна помощ. :mhihi:

В четвъртък сложих новите гуми, стегнах и измих мотора, екипировката, прашките и в петък открихме сезона официално. Беше голям мармалад, ненормално много хора. Готино беше, но не бих казал, че се изкефих както например на първите ми БМВ събори. Вечерта реших да изляза да покарам малко в стил "всяване на смут" и наистина внесох смут... :mhihi:

Карам си и минавам през един прелез в града - мотора буквално умря (тоците). Спирам, пуши под седалката. Разглабям на пътя доколкото се може бързо - кабеляци стопени, акумулатор пуши, майка си евало. Насрах се мъжката, че няма да си направя обиколката и потенциално няма да карам известно време.

Абстрахирайки се от огромната ми умора, физически и емоционално, в 10 вечерта, без да съм ял все още през деня, разглобих мотора до рамка. За да спестя ненужни детайли изкарах късмет и проблема беше само окъсяване между шината на седалката и плюса. За жалост нямах нужните материали да го оправя вечерта, а и не бях в кондиция, та го събирах до обед в събота. Което пък елиминира възможността за покоряване на Родопите. За сметка на това потърках малко новите гуми до Девин и обратно. Което е друга забавна история, защото от недоспиване, нерви покрай мотора и т.н. пристигнах в Девин мега дроб и с обострена мигрена, та вместо шкембе ядох бисквити Белвита с хап Ацефеин. А да, и си изгубих едното огледало по пътя. Но чак на другата сутрин се сетих, че камерта снима по пътя и мога да видя къде съм го загубил :mhihi: Е, в Девин беше.

Та в неделя се върнахме с един приятел пак до Девин. Не го намерихме ама ядохме шкембе. И навръщане минахме през Доспат > Батак > Пещера > Пловдив, та направих мини голяма обиколка. Над Доспат си евало мамата - сняг и пясък на пътя бол. Моя човек на 2 пъти спира за да избегне хипотермия :mhihi: Уж каза, че не се сърди, ама не се е обаждал от тогава.

Като за ранна пролет, обществен път, пясък на места и по-малко от година с книжка - толкоз...
Изображение
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 26 Мар 2024, 13:49

slatanic написа:Щастливият моторист се познава по мухите между зъбите бе колеги! :mrgreen: :ok: :mrgreen:
Аз вчера направих един бърз трип до язовир Огняново и се прибрах точно преди да завали.
Обрах добро количество буби.
Иначе окончателно реших,че ще минавам на адвенчър с по-меко окачване.
Ако имахме пътища като хората добре...ама нямаме...та...
Пуснах хондата пак да се продава в чопър групата на гейсбук.
Ако някой има интерес може да мислим нещо.
И те така.


Август, между Добрич и Силистра, попаднах на някакви бръмбари и понеже съм в житницата, реших че са жътварки, чувството беше вероятно като при пейнтбол. Слюдата изобщо не им влияеше, директно в гърдите, а по каската се чуваше само туп-туп... :mhihi:

Относно моторът ти, споделял си, че имаш бюджет, кара ти се и мисля, че ще направиш правилен избор със замяната. От личен опит, считам че за таза е по-добре, краката да са отдолу, а не напред. Миналата година, след изминатите километри, мога да кажа, че съм се чувствал добре и кръста не ми е създавал дискомфорт. Имам диагноза на L5/S1, от петнайстина години.


Spit-Fire написа:Не успях да си направя голямата обиколка :mhihi: Щото петък вечер се прибирах с пътна помощ. :mhihi:


Като за ранна пролет, обществен път, пясък на места и по-малко от година с книжка - толкоз...


При теб винаги е интересно, радваш как се забавляваш, дано си изразходвал проблемите за годината.. :D
В какво състояние е пътят, Доспат - Батак?
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 26 Мар 2024, 16:48

Пътя е в окаяно състояние. Просто времето ни притисна и нямаше как да се приберем през Доспат - Сърница - Велинград - Батак, че го даваше 4 часа каране от Девин а беше 15 ч. като тръгвахме. Дупки, на места брутални, теснотия, пясък в изобилие.

Между Девин и Доспат ми хареса много обаче. Асфалта е кофти, но гледките са уникални. Ако тоя път го преасфалтират бих ходил редовно там само заради красотата му.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 26 Мар 2024, 17:13

Евала ви за мерака!
На мен след два часа каране по пътя ми омръзва да ме духа вятъра и да ми бучи каската. :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook