Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2022, 20:06

Аз мислех, че става дума за чопър/круизър..! За ХХ-овете изобщо не се лъжи, че са на преклонна възраст и много километри и са 'котка в чувал' ! Едва ли има друг мотор и двигател, които да могат дори да се доближат до тези по дълговечност и ресурс (може би само FJR-a и GTR-a)! Ако това е единственото ти притеснение - забрави го :yes: ! Ако конкретния мотоциклет е читав, спокойно ще те надживее само с една основна поддръжка.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 07 Юни 2022, 20:08

ildivvy написа:Аз мислех, че става дума за чопър/круизър..! За ХХ-овете изобщо не се лъжи, че са на преклонна възраст и много километри и са 'котка в чувал' ! Едва ли има друг мотор и двигател, които да могат дори да се доближат до тези по дълговечност и ресурс (може би само FJR-a и GTR-a)! Ако това е единственото ти притеснение - забрави го :yes: ! Ако конкретния мотоциклет е читав, спокойно ще те надживее само с една основна поддръжка.

Недей налива масло в огъня,че отиде на жената ремонта... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 07 Юни 2022, 20:10

Аз колкото хора съм 'въвел' в тази религия :mhihi: :mhihi: ... Дано не ми се брои за грях!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ogata » 09 Юни 2022, 23:52

Хайде, вече официално съм на пътя.
3ти ден .. луда работа. Голям кеф, очите на 6, няколко избегнати ситуации .. нищо фатално. :mhihi:

285805264_10221223429276251_2723709857246416203_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 13 Юни 2022, 20:43

Колеги, чакам времето да се пооправи и планирам през уикендите да направя пътувания от типа на мотор, палатка и спален чувал. Ще се радвам някой да сподели впечатления за добри къмпинзи или други подходящи за пренущувания места в рамките на България. За сега планирам да съм сам, понеже е малко трудно да се намери човек на същия акъл.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 13 Юни 2022, 21:37

Виж Мото Камп Идилево, известен е. Сега е разгара на сезона, виж мото - рок фест кой уикенд къде има, мисля навсякъде се нощува под небето.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 14 Юни 2022, 14:25

Кажете от къде да си взема пластмасова стойка или конзола или не знам как там му казват като за нашите номера.

Че веднъж вече в КАТ на нов мотор ми направиха калника на решето и не искам пак.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 14 Юни 2022, 16:28

Може би най-лесно ще стане, ако отидеш до някой от по-големите търговци при вас... Отиди при Марио, едва ли ще ти откаже да ти даде една от неговите!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 24 Юни 2022, 13:23

Предстои ми пътуване София - Пловдив и обратно за уикенда и се зачудих дали да не го направя с мотор. Магистрала със сигурност не ми се кара, но през Боровец ми се вижда твърде дълго. Като компромис си мислех магистрала до Ихтиман и после Костенец - Пазарджик - Пловдив. Знаете ли състоянието на този път? И като цяло заслужава ли си това каране или да си се кача на колата, а с мотора да ида на някой целенасочен трип друг път?

edit: сега видях че има друг път до Ихтиман през Елин Пелин и Вакарел. Значи питането е за София - Елин Пелин - Вакарел - Ихтиман - Костенец - Пазарджик - Пловдив.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 24 Юни 2022, 14:06

Мини през подбалканския..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 24 Юни 2022, 14:12

Kroki написа:Мини през подбалканския..

200+ км и 3ч+ нещо много ми идват... двойно на автомобил. Гаден е другият път който съм споменал ли?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 24 Юни 2022, 14:50

По принцип там с мотор си се кара с доста приятна скорост и 3ч ми се виждат много.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 24 Юни 2022, 15:04

Здравейте, като новак направих глупост от незнание и въпроса ми е какви биха могли да са щетите от това ми действие.
Понеже още нямам книжка а имам мотор и реших че както при колите е добре да поработи на място, запалих го в гаража и взех да върша нещо, след 15 Тина минути викам стига му толкова и преди да го загася подадох леко газ , и светна червената лампа за температурата, загасих го и изтече малко масло, питах стария собственик и той каза че няма проблем да си карам и да не го оставям така друг път че перката тук била по скоро спомагателна и основното охлаждане идвало от въздушната струя, въпроса ми е според вас дали има поражения понеже ако понеделник си взема книжката ще трябва да го докарам 300 км до София …Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 24 Юни 2022, 15:39

Позагрял си го, нищо му няма.

nero_ написа:Предстои ми пътуване София - Пловдив и обратно за уикенда и се зачудих дали да не го направя с мотор. Магистрала със сигурност не ми се кара, но през Боровец ми се вижда твърде дълго. Като компромис си мислех магистрала до Ихтиман и после Костенец - Пазарджик - Пловдив. Знаете ли състоянието на този път? И като цяло заслужава ли си това каране или да си се кача на колата, а с мотора да ида на някой целенасочен трип друг път?

edit: сега видях че има друг път до Ихтиман през Елин Пелин и Вакарел. Значи питането е за София - Елин Пелин - Вакарел - Ихтиман - Костенец - Пазарджик - Пловдив.


Пътя от Костенец до Пловдив (по стария маршрут през Пазарджик) е супер. Минах предния уикенд. Ремонтиран е наскоро, единствено в самото Белово има отсечка 3-4 км., която е все още в ремонт. Пътя е ОК и не особено натоварен. Може и от там да минеш спокойно, внимавай само за селскостопанска техника и лилави обекти :lol: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 26 Юни 2022, 9:26

ivanski_2 написа:Здравейте, като новак направих глупост от незнание и въпроса ми е какви биха могли да са щетите от това ми действие.
Понеже още нямам книжка а имам мотор и реших че както при колите е добре да поработи на място, запалих го в гаража и взех да върша нещо, след 15 Тина минути викам стига му толкова и преди да го загася подадох леко газ , и светна червената лампа за температурата, загасих го и изтече малко масло, питах стария собственик и той каза че няма проблем да си карам и да не го оставям така друг път че перката тук била по скоро спомагателна и основното охлаждане идвало от въздушната струя, въпроса ми е според вас дали има поражения понеже ако понеделник си взема книжката ще трябва да го докарам 300 км до София …


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не го оставяй толкова време на място...Няма смисъл, а и наистина иска въздушна струя, за по-добро охлаждане! На Априля-та беше също така (идентични са). Нищо му няма! Това, което е текло, не е масло! Няма откъде... Пипни маркучите от доло и виж кой точно е 'теклия'. Да не би да е препълнен разширителния съд и от там да е прокапало? Втори вариант - резервоара е пълен до горе, стоплил си бензина, разширил се е и е прокапало през преливника...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook