Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 17 Мар 2018, 20:10

Здравейте! Може би ще е интересно да видим кои и колко са мотористите във форума! Предполагам,че доста от тях "членуват" и в мото-форуми,както съм и аз (в мотофорум-а съм със същия "никнейм") и може би ще е хубаво да се познаваме! Всяка взаимо-помощ се подразбира,естествено! Ще се опитам да сложа и една "анкета" за броя и типа мотор,който притежаваме (възможностите за отговор ще са няколко,разбира се),както и кубатурата им! Така ще разберем и какво моторно двуколесно се "предпочита" в авто-форума :D !
Нека съм първи! В момента имам два мотора! Единия е спортен 600сс,а другия е леко,едноцилиндрово,туристическо ендуро! Спортния го карам по завоите нагоре към Чепеларе в по-спокойните и ненатоварени часове,а с ендурото обикалям из планините,но само по асфалт! Не става за гората,а и аз не искам да "влизам" в нея! В града също не карам! За съжаление,движението е отвратително и доста опасно за мотор през последните години! И с двата мотора ходя и в чужбина,като си ги пригаждам допълнително за тази цел (слагам куфар на ендурото или една "стойка" за багаж/сак на спортния)! И с двата е приятно по различен начин :bchug: !
Последна промяна ildivvy на 18 Мар 2018, 11:53, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Atsalov » 17 Мар 2018, 22:57

Интересна тема се заформя ;) смятам, че ще заформим добра клубна активност ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dr.peshev » 18 Мар 2018, 8:45

BMW F800ST :yes:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 18 Мар 2018, 9:57

Отново от любимата марка: BMW R850R, класически naked bike с кръгъл фар :yes: Предимно го ползвам за разходки. Градското също го избягвам, както се казва колкто да изляза към някой от изходите на столицата :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Мотористите във форума!

Мнение от sub_eleven » 18 Мар 2018, 13:44

Аз карам от доста малък, сменил съм доста мотори, бях поспрял дори за известен период, но миналата година взех една ямаха xmax400. Много работа ми върши, две каски събира под седалката... Добър разход за града - под 4л/100. Извън града не съм го изкарвал. Добър вървеж. Недостатъци са, че е лек отпред(двигателят е отзад) и става много нестабилен при високи скорости. Друг недостатък беше отвратителния звук, но го реших с един акрапович, вече съм като кросов мотор.

Карам също така активно от доста години едно атв ямаха гризли, не знам дали го броите към моторите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 18 Мар 2018, 14:56

Карам Сузуки sv650 k4. Предимно извънградско за разходки го използвам за събота и неделя. Страхотен мотор с уникален звук.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dan-dam » 18 Мар 2018, 15:07

След близо 15 години пауза от вчера и аз се хванах на хорото с едно Piaggio X9 250 :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Мотористите във форума!

Мнение от b.bonev » 18 Мар 2018, 15:46

Карам 500 кубиков макси скутер с висока предпазна слюда и голям багажник. Спокойно върви и извънградско със 100-120 км/ч.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 18 Мар 2018, 17:10

Аз съм с две моторетки. Карам Yamaha r6 от 4-5 години. Предимно в града, защото много бързо се уморявам извънградско. Може би ми идва малък, понеже съм 187см и гърба започва да ме боли след час каране.
От миналата година имам и Suzuki DRZ, с който бръмча в гората. Супер много съм се зарибил, но след последният ми полет през кормилото се посчупи и още не съм го оправил

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 18 Мар 2018, 17:51

Поздравления за темата! Аз карам предимно из горите, но и понякога на писта- CRF450R 2011г, иначе съм бил притежател на доста шосейни моторетки, от които любимият ми беше CBR600F4I :)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 18 Мар 2018, 22:23

seimo написа:Карам Сузуки sv650 k4. Предимно извънградско за разходки го използвам за събота и неделя. Страхотен мотор с уникален звук.

Железна машина... :yes: :yes: Един приятел има такъв, взе го втора употреба от Италия и за няколко години му навъртя 115 хиляди километра. Сменял е само гуми, лагери на колелетата, вериги, зъбчатки и накладки. Двигателят не е мръднал, даже казва, че и клапаните си държат луфтовете и не ги е пипал. А го кара с най-евтиното масло от Лукойл... Аз също съм го карал - тегли чудесно още от ниските обороти. Не съм фен на тази марка, но трябва да се признае - Сузуки са го уцелили тоя модел... :yes: :yes:


Аз карам мотори от доста години, категория А изкарах от 87-ма година. От 6 сезона търкалям FZ1-N и си го харесвам - много леко и приятно моторче, пасва ми добре и си го карам с кеф:
Изображение

Изображение

Имам и едно дърто GPz 1100i (ZXT10A), модел 83-та година. С тоя мотор имам специална връзка... За пръв път го видях като ученик в списание "Наука и техника за младежта" през 1984г. - имаше един брой посветен на мотоциклетите и този беше на корицата му:
http://bibliotekata.eu/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B9-10-1984%D0%B3/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-view13282.html#

Вътре имаше черно-бяла снимка колкото пощенска марка и няколко реда текст - основно характеристиките на мотора. Те и сега са сериозни, но тогава (преди 35 години) звучаха направо като фантастика, дори не научна... Само ще ви кажа, че когато е излязъл на пазара през 1983г. този модел е бил "върха на сладоледа", бил е пръв и единствен, не е имало нищо подобно на него. Трябва да изглежда така:

Изображение
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/kawasaki/kawasaki_z1100gp%2083.htm

Разбира се, тогава бях ученик и дори не можех дори да мечтая за такъв мотор. Но минаха години, аз си изкарах казарматра, завърших следването, започнах работа и още със взимането на първата си заплата започнах да си търся мотор. И съвсем случайно попаднах пак на този модел. Купих го, карах го доста години, навъртях му много километри без никакъв инцидент, и през 1998-ма го продадох. После съм имал десетки мотори, много по-бързи, по-мощни и по-модерни от тоя умрял въздухар, но някак все ми беше в акъла този модел - всички следващи ги сравнявах с него. Постоянно се сещах точно за този мотор, за радостните моменти, които съм имал с него. И преди няколко години видях, че се продава един такъв... Абе накратко - купих си същото Кавасаки отново (за вторим път), но вече като "ретро" мотор. И имам идея да го възстановя в оригиналния му (заводски) вид - до последната лепенка и надпис по него. Тези мотори наистина са изключително здрави, затова някои от тях са оцелелеи и още се карат. Има много работа по мотора, защото е каран дълги години почти без да е поддрържан, падано е с него и много неща са изпотрошени. Части почти не се намират, защото моделът е произвеждан само 3 непълни години (1983 - 1984 - 1985) и по номерата на рамите изглежда, че и като бройки са малко - може би 20-тина хиляди.

Събрал съм почти всичко необходимо и трябва да се заема сериозно да го довърша. Когато това стане, вероятно ще карам само стария въздухар и повече няма да погледна Ямахата, въпреки, че тя се кара много приятно. Имам снимки, но по-добре да не показвам как изглежда GPz-та в момента - гола рамка с двигател и електроинсталация...

Кое е интересното във връзката ми с това Кавасаки? Един път съм го гледал като нещо извънземно и фантастично, дошло от бъдещето. Втори път съм го имал като актуален мотор за каране. И сега (трети етап) го имам като ретро-проект за реставрация. Егати как минават годините (и километрите... :mhihi: :mhihi: )...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Мотористите във форума!

Мнение от toncho83 » 19 Мар 2018, 9:00

Аз съм по чопърите.Имах "custom" suzuki intruder.Този сезон няма да бъда на мотор, поради други ангажименти.Все пак мотора иска специално внимание и грижи всеки ден, а тази година няма как... :cry:

Догодина мисля да избухна с много метал (лъскачка) и пърпорене :bang: :bang: :bang:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 19 Мар 2018, 13:31

toncho83 написа:Все пак мотора иска специално внимание и грижи всеки ден, а тази година няма как... :cry:

E чак пък всеки ден, просто "припалване" веднъж на месец-два. Моето БМВ го изкарвам на разходки 2-3 пъти в годината, нямам време за повече де, в останалото време "събира сили" в гаража свързан на умно зарядно :) :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Батман » 19 Мар 2018, 13:50

Untitled.jpg


1996 1200н, но доста радва..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 19 Мар 2018, 14:22

Аз карам от 93та... имам навъртяни сигурно към 250-300к на разни мотори. Започнах с 93 Кавасаки зх11д (не питайте как ми дойде като първи мотор) и от там нататък само ставаха по- големи. В моментна от 4 години насам всекидневния ми мотор е една 2013 Ямаха вмакс. Имам и няколко кастъм проекта в различен стадии на завършеност (или безредие според кой както го възприема :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook