Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
36
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 261
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 22 Май 2023, 20:02

От тази тема чух за тапите и си взех споменатите. Слагам ги, но не е като да няма шум.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Мотористите във форума!

Мнение от mambata_943 » 22 Май 2023, 20:04

ivanski_2 написа:
mambata_943 написа:
Screenshot_20230504_124631_Chrome.jpg


Здравейте, колеги! Май трябваше първо да поискам мнение от тук,от там,но свирено е вече. Наскоро закупих каска scorpion exo r1 carbon, но нещо не ме впечатли - шумничка е и при по високи скорости пак ми се тресе главата от вятъра. Предишната ми каска беше airoh valor и беше същата работа и с нея. Мотора ми е нейкед и вече не знам каква каска да взема за да не ми шуми толкова и да не ми се тресе главата,хаха. Май ще си остана с тази,щом и по висок клас каска е същия кенеф...


Сигурен ли си че взимаш точния размер :dunno:
Пробвал ли си с тапи, аз вече без тазпи извън голямото село ( София ) не излизам.


Даа,Л размер съм си,но тази си има и надуваеми бузи и може да се стегне, ако има нужда,при мен няма

ildivvy написа:Не само Шои-то са по-тихи ! Тези, карбоновите, са си по-шумни, защото са и по-тънки и леки и т.н. Колкото е по-спортна една каска, толкова е по-шумна. Пробвай с някое спортно АГВ :mhihi: Ако искаш по-тиха каска с добра аеродинамика, търси по-туристически насочените! Опцията за тапи работи винаги...



Купих и агв к3, върнах го още на същия ден :D

Иначе,сравних моята и NEXX sx100r, не са много известна марка, но пък с нея не ми се клатушкаше толкова главата,препоръчвам я,удобна,лека ,на шум е същата като моята. Домързя ме да ходя пак да се засилвам,иначе щях да дам и мнение заHJC RPHA11 :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 22 Май 2023, 20:05

Phil написа:
seimo написа:Миналата седмица си взех Shoei GT Air 2-ката точно защото я водят една от най-тихите каски, но още не съм я пробвал за да дам мнение. Като покарам с нея ще пиша как е. Но все пак бих препоръчал тапите на Алпине. Последните 2 сезона карам с такива, наистина е много комфортно и няма нищо общо с тези еднократните :bchug:


Аз взех NXR2 ония ден и мисля в сряда да я пробвам. С кои тапи караш? Черните или червените? Едните бяха за шосе, а другите за писта, но не помня кои. Аз имам комплект, но си карам с еднократни на 3М :mhihi:


Ами мойте са бели и се водят Race, но сега май са им сменили имената. По принцип когато ги купувах имаше Tour и Race. Пиши като я пробваш че ми е интересно отзиви и за нея. Моята предишна каска беше Nolan N87+ и съм много доволен от нея, като цена качестово мисля че е без аналог, НО е много шумна и това е причината да я сменя. С тапи не е никакъв проблем, но ми се иска понякога да мога да карам и без тях. Надявам се в сряда и аз да пробвам моята ако имам време :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 22 Май 2023, 20:44

Kroki написа:От тази тема чух за тапите и си взех споменатите. Слагам ги, но не е като да няма шум.
Да има шум но поне при мен е значително по-малко, но и моя мотор сигурно е доста по шумен ( като работя на мотора не говоря за генерация ) от вашите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Май 2023, 21:01

Срядата май ще е хубав ден за каране... Дали да не направим 'сбирката' на 'Бялата рибка' преди Калофер...?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Май 2023, 21:10

Ние за Юндола се гласим уж :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Май 2023, 21:13

Хубава е дестинацията :yes: ... Няма ли да вали в тази посока? Гледам синоптика и мъдря маршрути още от вчера :mhihi: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Май 2023, 22:26

Уж няма да вали. Ще го видим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Мотористите във форума!

Мнение от drifty » 22 Май 2023, 23:27

Гледам тука гуми за симсонката, някой ден все пак ще я карам нали, та хубавата гума си е задължителна. Гледам Хайденау - тук са споменавани, но някой ако понахвърля някоя друга марка читави гуми, ще се благодарен. Иначе 160лв за две гуми на симсон - не знам, скъпо ли е, не е ли.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 23 Май 2023, 5:53

Карайте, направете сбирка, аз на 24 работя, следващия път ще е.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 23 Май 2023, 5:56

Ех и аз бих се включил но 24 ти ще ходя да оставям колата на сервиз в Чепеларе и няма как … другия път :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 24 Май 2023, 14:57

Някой скоро да е минавал по пътя от Костенец - Боровец - Самоков, какво е състоянието на пътя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 24 Май 2023, 15:58

Колеги по колко пъти ви валя днес :mhihi: Иначе нали бях писал че ще драсна 2 реда за GT Air 2-ката, еми наистина е страхотна каска. Много по-тиха от Nolan N87+, 250км спокойно си ги направих без тапи макар че мотора е шумничък. С Nolan-а за 30-40км започват да ми пищят ушите. С тапите пробвах там вече наистина става тихо. Като удобство няма какво да говорим уникална. Това за което най-много я плюят смяната от Double D към тресчотката, еми много добре направена е. Не се усеща. Другото което много ме изненада е че във всички ревюта споменават вентилацията като недостатъчна и очаквах да е наистина зле.Незнам с какво я сравняват може би с Xspr Pro-то, но нищо подобно върши си работата перфектно, бих казал че е много по-добра от на N87. Общо взето ако някой иска тиха и комфортна каска без претенции за спортна такава това е един от топ вариантите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 24 Май 2023, 20:15

Според мен, двата модела, които сравняваш, се различават по клас в пъти! Нормално е да е 'по-хубава' ... 'Шарк'-а ми е с 'тресчотка' и нямам забележки!

Аз направих едно кръгче до Чепеларе, но не ме валя!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 24 Май 2023, 20:34

Аз пък покарах малко на Серес и вече няма отърване - тежко зарибен съм…
Иначе за метода на закопчаване - имам и D ring Shoei и Shark с тресчотка. Намирам тресчотката за много по-удобна. D ring се води по-сигурна система и има писти на които е изискване за сигурност.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook