Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 22 Мар 2018, 8:22

koliu_45acp написа:лани сменявах маслото, ма от глупост пренатегнах болта, та айде сменяй целия картер :mhihi:


Затова съм инвестирал 80 лева в динамометричен ключ (малкия, в червената кутия) и съм отказал стягането "по усет" - спестява такива ядове.
Изображение
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Сондьора » 22 Мар 2018, 9:46

Боримечка, кума ми кара такъв булдог....за да караме заедно до 140, аз трябва да съм над 8000. Но за мен лично не си заслужава парите и това при него е на максимума. И все има проблеми с тоя стартер. Но него си го кефи, а и не кара с повече от 140...така, че всичко си е до човек.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 22 Мар 2018, 9:56

Ами нормално, гол мотор с изправена стойка - с колко да го караш? И аз моя го засиля някой път, ама събирам всичкия вятър с гърдите и като започнат да ми плющят ръкавите и шлемът ми да играе наляво - надясно, си викам "Абе закъде съм се засилил толкова..." и връщам газта. Не са за скорост тия (голите) мотори... Иначе за ускорение се опъвам даже и на R1-цата, щото моят има по-голям въртящ момент от ниските обороти и скоростите му са малко по-къси, та се развърта доста бързо.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dr.peshev » 22 Мар 2018, 10:06

В събота ще откриваме ли сезона?! :mhihi:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Батман » 22 Мар 2018, 10:35

dr.peshev написа:В събота ще откриваме ли сезона?! :mhihi:


100% го откриваме..
но не намирам ски багажник за Сузукито :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 22 Мар 2018, 11:19

bum_bum написа:
Иначе моторът е страхотен за каране. С мокро тегло 150кг не мога да си представя нищо по-удачно за начинаещ като мен.

Не че съм подстрекател, ама - Nuda 900 R не си ли я ли заглеждал ? :lol:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Мар 2018, 11:22

Ето ги и моите тротинетки :mhihi:

20170908_183642.jpg

20170404_192905.jpg


Определено няма да откривам сезона в събота :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2018, 13:20

Grozdanoff написа:Мотора ти е много як и подходящ за начинаещ, с удобна стойка е, колко сс е мотора?


370.

hell's angel написа:
bum_bum написа:
Иначе моторът е страхотен за каране. С мокро тегло 150кг не мога да си представя нищо по-удачно за начинаещ като мен.

Не че съм подстрекател, ама - Nuda 900 R не си ли я ли заглеждал ? :lol:


Има много голяма вероятност това или Дюк 790 да е следващия, но до тогава поне още един сезон. А може и два, ако преценя, че не съм готов.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Мар 2018, 15:50

КТМ са хубави машини и сравнението им с Алфа не е съвсем точно! Не казвам,че Алфа е лоша марка,аз дори ги харесвам! Цените на частите за КТМ са нормални и няма никакво чакане за доставката! Работи се лесно и приятно по тях!
- "Боримечка",а и другите колеги,защо не се регистрирате в мотофорум-а ни "Мото-зона"? Ще намерите добри приятели и място с интересна информация!
- "Булдог"-а е с двигателя на "Вираго" 1100 с всичките му "плюсове" и "минуси"!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 22 Мар 2018, 15:59

E, щото никой не пише там....имам мнение от преди 2-3 г.... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 22 Мар 2018, 17:10

bum_bum написа:
Grozdanoff написа:Мотора ти е много як и подходящ за начинаещ, с удобна стойка е, колко сс е мотора?


370.

hell's angel написа:
bum_bum написа:
Иначе моторът е страхотен за каране. С мокро тегло 150кг не мога да си представя нищо по-удачно за начинаещ като мен.

Не че съм подстрекател, ама - Nuda 900 R не си ли я ли заглеждал ? :lol:


Има много голяма вероятност това или Дюк 790 да е следващия, но до тогава поне още един сезон. А може и два, ако преценя, че не съм готов.


Колко км си навъртял на този мотор, че се притесняваш. Аз по себе си съдя, когато почваш да караш постоянно мотора на високи обороти- дошъл е момента за по-мощен мотор. Ако си добре в завоите/спирането можеш да минеш и на по-голям без да се притесняваш...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 22 Мар 2018, 17:11

Grozdanoff, ти каква машина взе :) Нали временно беше без моторетка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 22 Мар 2018, 17:29

Phil написа:Grozdanoff, ти каква машина взе :) Нали временно беше без моторетка.


:) аз на лято-есен ще взема някой CRF450r или YZF450, че сега си взех Е39(вече беше наложително), иначе 3та година съм без шосейна моторетка, но догодина смятам да поправя и това с някое супермото, пистовите вече не ме влекат толкова...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2018, 17:45

ildivvy написа:КТМ са хубави машини и сравнението им с Алфа не е съвсем точно! Не казвам,че Алфа е лоша марка,аз дори ги харесвам!


Не знам как са били с качеството преди. Сега си има оплаквания. Особено от тия едно цилиндровите, които се сглобят в Индия.

Възможно е и първите да са били по-зле. Моят е от последните и за сега не съм имал никакви проблеми. При проверката на клапаните едно от момчетата в сервиза ми каза, че са били на обучение в Австрия и на конвейра е имало 390-тки, та може и да съм улучил бройка от там. Иначе 44 коня от 370 кубиков мотор в сравнение с конкуренцията си е направо двигател от съвсем друго измерение и някои проблеми с него са обясними.

За цените на частите нищо не знам, защото няма с какво да ги сравня, тъй като не съм поддържал друг мотор, а е и в гаранция още. Смяната на маслото при дилъра си е направо изгодна обаче.

9000км му навъртях за миналия сезон и определено се чувствам добре. Карам си го в 8к оборота редовно и поизтърках маркерите на гумите почти до последната цифра, която показва колко се накланя мотора.

Но си давам сметка, че при една по-завързана ситуация свързана с рязко спиране и смяна на посоката ще съм недостатъчно адекватен.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 22 Мар 2018, 18:26

bum_bum написа:
ildivvy написа:КТМ са хубави машини и сравнението им с Алфа не е съвсем точно! Не казвам,че Алфа е лоша марка,аз дори ги харесвам!


Не знам как са били с качеството преди. Сега си има оплаквания. Особено от тия едно цилиндровите, които се сглобят в Индия.

Възможно е и първите да са били по-зле. Моят е от последните и за сега не съм имал никакви проблеми. При проверката на клапаните едно от момчетата в сервиза ми каза, че са били на обучение в Австрия и на конвейра е имало 390-тки, та може и да съм улучил бройка от там. Иначе 44 коня от 370 кубиков мотор в сравнение с конкуренцията си е направо двигател от съвсем друго измерение и някои проблеми с него са обясними.

За цените на частите нищо не знам, защото няма с какво да ги сравня, тъй като не съм поддържал друг мотор, а е и в гаранция още. Смяната на маслото при дилъра си е направо изгодна обаче.

9000км му навъртях за миналия сезон и определено се чувствам добре. Карам си го в 8к оборота редовно и поизтърках маркерите на гумите почти до последната цифра, която показва колко се накланя мотора.

Но си давам сметка, че при една по-завързана ситуация свързана с рязко спиране и смяна на посоката ще съм недостатъчно адекватен.


Не съм имал KTM, но знам че поддръжката е една идея по-евтина от японските мотори, плюс това има части, а за японските е най-добре сам да си поръчваш от ebay иначе тукашните "майстори" и мотомагазини може да ти смъкнат кожата с цените си... аз повече от 10г си поръчвам вече от ebay. Последно ми трябваха за CRF-а всмукателни клапани и отидох като пич във варненското представителство на honda, при което ония ми вика 120лв за бройка! Казах само "МЕРСИ"! 28,99$ от ebay.com
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook