Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Мотористите във форума!

Мнение от b.bonev » 22 Мар 2018, 20:32

EЙ такова ми се кара:
crf1000.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 22 Мар 2018, 22:26

bum_bum написа:На фона на 44 коня всичко останало ми се вижда безумно мощно :mhihi:



ааа, аз много уважавам всеки мотор които те кара по нанагорнището да смъкнеш 1-2 предавки надолу... навява ме носталгия :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2018, 23:02

Като спомена смъкване на предавки да са живи и здрави тия измислили анти хопинг съединителя без който сигурно щях да бера ядове, докато науча кога може и кога не да се свалят предавки. :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 23 Мар 2018, 8:58

ildivvy написа:КТМ са хубави машини...

Сещам се за една картинка, дали ще я намеря... Да!
Изображение

Врачанина не знам дали чете в тази тема, но също може да я хареса, заради Хонда-та...


Аз участвам в един друг мото-форум, ама и той нещо замря напоследък... Имам доста приятели моторджии и часто караме заедно, преди обикалях и мотосъборите, но ги разредих - някак не са ми интересни вече... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 23 Мар 2018, 14:43

Откриването на сезона в София се отлага за 31.03. Някой ако се е засилил да ходи :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 23 Мар 2018, 14:59

bum_bum написа:Като спомена смъкване на предавки да са живи и здрави тия измислили анти хопинг съединителя без който сигурно щях да бера ядове, докато науча кога може и кога не да се свалят предавки. :mhihi:


:shock: батка, ти ако на улицата усещаш анти-хоп съединителя си жив бог... или си за бой - щото поне моя опит е, че това подскачане отзад ми се случва предимно на писта ако спирам много агресивно и съм около червената линия на оборотите... на улица мисля, че никога не съм го усещал...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 23 Мар 2018, 15:33

Какво означава "анти-хопинг"-съединител? За "приплъзващ" съединител ли става дума? При моторите с по-малко цилиндри (един или два),когато се сваля предавка от по-високи обороти,винаги е по-осезаем ефекта върху задната гума! При твоя мотор едва ли е нещо страшно (не искам да те обидя в никой случай),но при големи дву-цилиндрови машини с огромен върт.момент си е "почти" задължителен!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 23 Мар 2018, 15:36

alx написа:
bum_bum написа:Като спомена смъкване на предавки да са живи и здрави тия измислили анти хопинг съединителя без който сигурно щях да бера ядове, докато науча кога може и кога не да се свалят предавки. :mhihi:


:shock: батка, ти ако на улицата усещаш анти-хоп съединителя си жив бог... или си за бой - щото поне моя опит е, че това подскачане отзад ми се случва предимно на писта ако спирам много агресивно и съм около червената линия на оборотите... на улица мисля, че никога не съм го усещал...


Тази анти-хопинг система не е ли като свалиш рязко предавка да не ти блокира задната гума ,а да ти превърти съединителя един вид. Може би зависи и от конкретния двигател. Примерно на моята v2-ка доста лесно се блокирва задната гума даже и при рязко връщане на газта. При 4 цилиндровите мотори поне тези които съм карал като върнеш рязко мотора намаля много по-плавно и трудно ще блокираш гумата така.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 23 Мар 2018, 16:37

ildivvy написа:Какво означава "анти-хопинг"-съединител? За "приплъзващ" съединител ли става дума? При моторите с по-малко цилиндри (един или два),когато се сваля предавка от по-високи обороти,винаги е по-осезаем ефекта върху задната гума! При твоя мотор едва ли е нещо страшно (не искам да те обидя в никой случай),но при големи дву-цилиндрови машини с огромен върт.момент си е "почти" задължителен!


хм... аз сега погледнах - двата ми нормални мотора (зх14 и вмакс-а) са фабрично със slipper clutch... не знаех щото никога не съм се интересувал- и после що не ми скача задната гума. да си имам приоритетите...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 23 Мар 2018, 16:53

Да, антихопинга е същото като слипър съединителя на другите фирми. КТМ го наричат така вероятно по някакви маркетингови причини.

Идеята е, че при рязко спиране и сваляне на предавка ако си начинаещ льольо и не прецениш добре оборотите не позволява на задната гума да подскочи или още по-лошо да заключи поради разликата в оборотите на гумата и двигателя. Ако си опитен карач пък позволява да свалиш предавка по-агресивно преди завой.

При подадена газ си действа като нормален съединител. При връщане ако оборотите на задната гума са повече от на двигателя приплъзва в обратна посока позволявайки на гумата да се завърти свободно, докато оборотите се изравнят.

На мен ми се е случвало в началото като намалял по-рязко на хлъзгав път да влиза в действие и подскачането на задницата ме подсеща, че с по-мощен мотор и без него може би бих имал проблем с такова каране. Моят е и с по-висока СС сравнено с типичен едноцилиндров мотор и спирачната сила на двигателя се усеща значително повече.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от hell's angel » 23 Мар 2018, 21:45

Нещо, яко сте влезнали в бумащина :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 24 Мар 2018, 14:08

bum_bum написа:Да, антихопинга е същото като слипър съединителя на другите фирми. КТМ го наричат така вероятно по някакви маркетингови причини.

Идеята е, че при рязко спиране и сваляне на предавка ако си начинаещ льольо и не прецениш добре оборотите не позволява на задната гума да подскочи или още по-лошо да заключи поради разликата в оборотите на гумата и двигателя. Ако си опитен карач пък позволява да свалиш предавка по-агресивно преди завой.

При подадена газ си действа като нормален съединител. При връщане ако оборотите на задната гума са повече от на двигателя приплъзва в обратна посока позволявайки на гумата да се завърти свободно, докато оборотите се изравнят.

На мен ми се е случвало в началото като намалял по-рязко на хлъзгав път да влиза в действие и подскачането на задницата ме подсеща, че с по-мощен мотор и без него може би бих имал проблем с такова каране. Моят е и с по-висока СС сравнено с типичен едноцилиндров мотор и спирачната сила на двигателя се усеща значително повече.


Антихопинг, слипър... остава и да сложат тракшън контрол и abs на cbr/yzf и повече никога не бих си купил такъв мотор, къде остава кефа от управлението на мотора, едно време нямаше такива глупости...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 24 Мар 2018, 16:01

За тракшън-а съм съгласен. Но абс-а на улицата според мене е абсолютно задължителен и знам, че поне на мене два пъти със сигурност ми е спасявал живота. Няма дори да го дискутирам- потърси на нет-а има клипове където разни много по- добри от мене ездачи сравняват спирачния път със и без АБС при еднакви условия... и двата ми нормални мотора са със Абс и не бих го изключил никога.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 24 Мар 2018, 17:53

То май БМВ първи слагат ABS на мотоциклет... И аз нямам и никога не съм имал такива системи на свой мотор. При мотора най-много ми харесва чувството за контрол, че владея машината. Затова не бих искал да имам "посредници" и някаква електроника да взима решения вместо мен.

А знаете ли за някакво устройство, което не е ABS, но наподобява ефекта от такава система? Нещо като клапан, който се завивал на спирачния апарат? Някой ползвал мли е такова, има ли впечатления?
Изображение Изображение


Аз карам предимно туристически, рядко натискам машината и винаги си оставям резерв - не стигам до ръба на възможностите. Даже едни големи карачи ме бъзикаха заради "chicken strips" на гумите - че ме е било страх да лягам... Викам им - пичове, тоя мотор е на 45 хиляди, като му гледате роулбарите, кюнеца и капаците (няма и драскотина) - явно е взел всички завои на пътя поред него. А я да видим вашите мотори? Видях ги - изпилени от двете страни, без огледала, спойлерите лепени, мигачи висят на кабелите... Това щото са смелчаци, а аз съм бъзливец... Всъщност, аз имам техника и ги взимам завоите с нормална скорост, без да пиля стъпенките и без да вися като маймуна отстани на мотора. Не че не мога, просто не ми се налага, при моя стил на каране... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 24 Мар 2018, 18:42

Това устройство не знам дали ще върши работа. АБС- на мотора си е като на кола. С шайба за оборотите и компютър.

На КТМ-ите има и супермото режим- изключва се задния АБС.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook