Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
32
12%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 262
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 24 Мар 2018, 19:43

Да, ясно е, че това не е истинска ABS. Някак имитира системата, но нямам представа как работи, не знам дори как се казва - затова питам... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 24 Мар 2018, 19:55

Аз не искам да карам мотор abs и модерен съединител, карам мотор защо ми носи голяма доза адреналин, искам аз да карам мотора, а не някакви системи, искам да знам, че дали задната гума ще превърти/блокира зависи от мен. След време сигурно ще сложат и acs на пистовите мотори, тогава всеки женчо ще може да ги кара...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 24 Мар 2018, 20:43

Тоя тип съединители са мисля стандарт за МотоГП.

А за АБС-аз съм за, щото съм падал от блокирала предна гума и със скутера и с колелото.

На кола също- един карач изтръгна релето на Серес в опит за по-добро време и на първия завой още съдра сликовете. Тъй, че това спираме “на ръба на сцеплението” не е за мен.

Новите мотори вече са с адски много системи. Няколко режима на тракшън, система против уилита и разни други. АБС е задължителен за всички по стандарт.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Мотористите във форума!

Мнение от host » 24 Мар 2018, 20:58

Abs не е система проектирана за по-бързо спиране, а повишена управляемост при спирането.

Само като вметка. Аз не твърдя, че спирам по-добре от abs, нито искам да насърчавам някого да си го изключва. Просто да не стават грешки.

А за моторите с тракшън, преди поне 2г бях гледал Априля как си показваха на пистаците как компа има сумати настройки различни за всякви системи, та явно навлизат с пълна сила.
https://youtu.be/iHWI-DfyT8M
Мале как лети времето... 2г друг път... 7 години.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 25 Мар 2018, 12:13

Системите,управляващи "поведението" двигателя ги има от доста време! Наистина,все още човек решава на кой режим да го превключи,но все пак...Освен това,всяко управление на дроселната клапа "по жица" си е нещо подобно! Може да се прочете за Р1-"биг-банг" модела,че "автоматично" подава повече газ,отколкото е подал водача при повечето условия!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Мотористите във форума!

Мнение от maxpower » 25 Мар 2018, 12:47

Моят варел. Напълно достатъчен ми е за момента.
20171022_203255.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 25 Мар 2018, 16:15

ildivvy написа:Системите,управляващи "поведението" двигателя ги има от доста време! Наистина,все още човек решава на кой режим да го превключи,но все пак...Освен това,всяко управление на дроселната клапа "по жица" си е нещо подобно! Може да се прочете за Р1-"биг-банг" модела,че "автоматично" подава повече газ,отколкото е подал водача при повечето условия!


:banghead: Последните 5 години карам само из горите/трасе и изобщо не съм се интересувал от новостите в шосейните моторетки, незнаех, че са почнали да слагат такива педалщини, аз съм изцяло против тракшъни и АБС поне за спортните мотори! За мен това ще развали кефа от карането... Добре, че на кросовите мотори няма да монтират такива глупости, все пак са състезателни мотори.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Borymeckata » 25 Мар 2018, 20:05

Grozdanoff написа::banghead: Последните 5 години карам само из горите/трасе и изобщо не съм се интересувал от новостите в шосейните моторетки, ...

Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 25 Мар 2018, 20:11

Borymeckata написа:
Grozdanoff написа::banghead: Последните 5 години карам само из горите/трасе и изобщо не съм се интересувал от новостите в шосейните моторетки, ...

Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi:



:mhihi: :mhihi: :mhihi: да това съм аз, в последно време :yes:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 26 Мар 2018, 6:02

host написа:Abs не е система проектирана за по-бързо спиране, а повишена управляемост при спирането.

Само като вметка. Аз не твърдя, че спирам по-добре от abs, нито искам да насърчавам някого да си го изключва. Просто да не стават грешки.


При колите си прав. При моторите АБС- а дава по къс спирачен път... и то с много дори при много опитни ездачи...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Мотористите във форума!

Мнение от feron » 26 Мар 2018, 7:43

Много интересна тема за оформя. Събирах смелост, доста време преди да кача няколко снимки. По стечения на обстоятелствата, карам мотопеди и после мотори от 6-7 годишен. Чак се чудя на акъла на дядо ми и на баща ми, как са го позволили. Винаги сме имали мотори в семейството, като през годните са минали доста бройки, най-вече от СОЦ возилата. Публикувал съм снимки само на наличните в момента. За съжаления не ми остава много време да ги карам. На Yamaha миналата година съм минал около 300км.
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Мотористите във форума!

Мнение от andy » 26 Мар 2018, 7:52

Grozdanoff написа::banghead: Последните 5 години карам само из горите/трасе и изобщо не съм се интересувал от новостите в шосейните моторетки, незнаех, че са почнали да слагат такива педалщини, аз съм изцяло против тракшъни и АБС поне за спортните мотори! За мен това ще развали кефа от карането... Добре, че на кросовите мотори няма да монтират такива глупости, все пак са състезателни мотори.


Вече ги има и при кросовите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 26 Мар 2018, 10:22

andy написа:
Grozdanoff написа::banghead: Последните 5 години карам само из горите/трасе и изобщо не съм се интересувал от новостите в шосейните моторетки, незнаех, че са почнали да слагат такива педалщини, аз съм изцяло против тракшъни и АБС поне за спортните мотори! За мен това ще развали кефа от карането... Добре, че на кросовите мотори няма да монтират такива глупости, все пак са състезателни мотори.


Вече ги има и при кросовите.


:shock: :shock: :shock: бъзикаш се, какво има при кросовите?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Мотористите във форума!

Мнение от andy » 26 Мар 2018, 12:37

Тракшън и Лънч - сериозен съм

Изображение
http://latestmxvideos.com/index.php/201 ... tm-450sxf/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Grozdanoff » 26 Мар 2018, 14:51

ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook