Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 263
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 28 Апр 2023, 8:33

Целите и изискванията за мазане на мото и вело верига са различни, за това има и велосипедна смазка за верига. Най-често е във вариант “суха” и “мокра”. Трябва да се смазва и почиства сравнително често, особено след миене или каране на мокро. Нанася се по една капка на всяко лагерче на чиста верига и се избърсва с парцал излишното. Ако има бърза връзка е удобно да се свали и почисти в някакво легенче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Май 2023, 11:32

В петък към 15ч май видях колегата с 'електричката' на кръстовището до ПУ-то ... Определено не е за вело-алеите това!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Мотористите във форума!

Мнение от apexs » 01 Май 2023, 17:08

apexs написа:Някой имал ли е казус с ръкавици Alpinestars ? Чистак нови Alpinestars SP-8 за няма 120- 150 км извънградско се разшиха на палецата лява ръка. На дясната също между палец и показалец шева е тръгнал . Не знам при падане какво би останало от тях . Дефектен модел или просто са си така ? От много места бях чувал, че издържат сезон ама тези ...


По темата с ръкавиците ... както казах, свързах се с Еди мото и ми казаха да изпратя ръкавиците. Претенция за смяна или ремонт нямах, защото нямах наличен касов бон. Все пак казаха, че ще ги ремонтират и онзи ден ме изненадаха, директно ми изпратиха нови, за което мога да кажа едно голямо браво. Малко магазини биха се навили за каквото и да било без касов бон в днешно време. Не знам дали си въобразявам, но кожата някак си е друга. Обмислям още дали да ги пускам за продаване и да си търся други или да им дам отновно шанс.

Бях писал и на AS... отговориха ми същия ден за информация от къде са и т.н, но повече инфо от тях няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 01 Май 2023, 17:58

Колеги, споделете как е най-добре да се чисти моторът. Може ли да се мие или само с парцала? Водоструйка отдалече, с маркуч, използвате ли препарати?

Аз до сега изплаквам само с вода на автомивките и след това добро подсушаване с парцала. Тези дни си купих някакъв клийнър за мотори на Muc Off, но още не съм го пробвал и за това не споделям впечатления.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bum_bum » 01 Май 2023, 18:05

Аз го мия основно на жетоните като внимавам с дистанцията. Когато не е много мръсен безводно.

Вече го държа и постоянно завит, щото само за ден става целия в прах и ме дразни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Май 2023, 19:06

За мен, мотора се мие само на ръка (с кофата и гъбата)! Може да се ползват и авто-шампоани, но и гела за съдове върши идеална работа. На ръка, защото само тогава може да си сигурен къде точно попада водата и какво точно се мокри! Освен това, така се прави и визуален преглед на всичко по него и могат да се предвидят много неща... Освен това действа и релаксиращо!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 01 Май 2023, 20:57

ildivvy написа:В петък към 15ч май видях колегата с 'електричката' на кръстовището до ПУ-то ... Определено не е за вело-алеите това!
Възможно е, макар че моето уж беше 1-вото от марката в България а вече са 3, и 3-те в Пловдив. Само дето едното не го карат още а другото няма номер, та ако е било с номер аз съм бил. И да, мислех да карам по велоалеи, както писах първоначално, но като цяло не съм стъпвал на такава. По пътя си карам изцяло като с мотор с ДВГ и посвикнах вече. Само много ме дразнят някви педали дето си мислят, че върви с 300 и се "дърпат" с мене и като ме изпреварват минават на сантиметри от мен. Днес един такъв като спря на следващия светофар му крещях през каската другия път да мине по близо, че да правя разни неща с майка му.

Еми... най-вероятно за другия сезон ще взимам супермото аз...

Едит: аз съм бил

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
Изображение
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 01 Май 2023, 21:06

Относно миенето.И аз ползвам на мъгофф препарат.Директно в контейнера на водоструйката на пяна.После го минавам с една такава гъба/парцал дето е като ръкавица.
После пак водичка с водоструйката.Накрая парцали за подсушаване.
После препарати за почистване на кожата.После мажеме кожата да скърца. :mhihi:
После имам и паста една с 3 гъби...и после...абе после го завивам,че не остава чак толкова време за каране. :mhihi:
П.С.Добре че е висока слюдата,че колко бръмбари събира тоя сезон не е истина. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 02 Май 2023, 6:28

Spit-Fire написа:
ildivvy написа:В петък към 15ч май видях колегата с 'електричката' на кръстовището до ПУ-то ... Определено не е за вело-алеите това!
Възможно е, макар че моето уж беше 1-вото от марката в България а вече са 3, и 3-те в Пловдив. Само дето едното не го карат още а другото няма номер, та ако е било с номер аз съм бил. И да, мислех да карам по велоалеи, както писах първоначално, но като цяло не съм стъпвал на такава. По пътя си карам изцяло като с мотор с ДВГ и посвикнах вече. Само много ме дразнят някви педали дето си мислят, че върви с 300 и се "дърпат" с мене и като ме изпреварват минават на сантиметри от мен. Днес един такъв като спря на следващия светофар му крещях през каската другия път да мине по близо, че да правя разни неща с майка му.

Еми... най-вероятно за другия сезон ще взимам супермото аз...

Едит: аз съм бил

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
Изображение


Вчера следобед май видях и другите два... Към 18.30ч слизаха от надлез Родопи към ВСИ-то... Освен ако не си карал и ти с някой от тях... Имаха номера и двата! Това нещо не ти ли е малко? Така изглежда отстрани... Не е ли шумно за ел ? И този шум от гумите ли е?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 02 Май 2023, 7:27

ildivvy написа:
Вчера следобед май видях и другите два... Към 18.30ч слизаха от надлез Родопи към ВСИ-то... Освен ако не си карал и ти с някой от тях... Имаха номера и двата! Това нещо не ти ли е малко? Така изглежда отстрани... Не е ли шумно за ел ? И този шум от гумите ли е?
Тези са "другата" марка, ако единия е бил с оранжева каска. Вчера покарахме малко с тях из селата. И те са доста по-малки от моето и издават специфичен шум заради ремъка им. Те наистина са бая по-малки и особено ако човек е по-пълен изглежда много смешно на него.

Ей ги тука, крайните 2 са тея малките а по средата са нашата марка, моето е 3-тото от ляво на дясно.ИзображениеИзображение

Sent from my SM-F936B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 02 Май 2023, 14:32

В квартала имаме автомивка с жетони, която предлага и пароструйка. Мия го само с топла вода, не само двигателя а и всичко останало. Целта е да няма термичен шок от топъл двг + студената вода. Да поема такова количество вода, че после се отцежда около час. Преди години миех и прибирах в гаража. Обаче така водата остава по него повече време, затворен е, не се изпарява влагата, а и не е първа младост.
Замислял съм се, че по-добрия вариант е да се измие преди тръгване на път, защото освен топлината на двг и вятъра ще го изсуши бързо. Така пък ме дразни, като е с мизерията в гаража. Затова, след път го забърсвам с препарат за прозорци и домакинска хартия (мухи, прах следи от локви и т.н.), така спя спокойно :mrgreen:
Ultimate Riding Machine

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 02 Май 2023, 16:12

NiksGS написа:В квартала имаме автомивка с жетони, която предлага и пароструйка. Мия го само с топла вода, не само двигателя а и всичко останало. Целта е да няма термичен шок от топъл двг + студената вода. Да поема такова количество вода, че после се отцежда около час. Преди години миех и прибирах в гаража. Обаче така водата остава по него повече време, затворен е, не се изпарява влагата, а и не е първа младост.
Замислял съм се, че по-добрия вариант е да се измие преди тръгване на път, защото освен топлината на двг и вятъра ще го изсуши бързо. Така пък ме дразни, като е с мизерията в гаража. Затова, след път го забърсвам с препарат за прозорци и домакинска хартия (мухи, прах следи от локви и т.н.), така спя спокойно :mrgreen:


мотора само леко с течаща вода като избягваш около електрониките и свещите/ кабелите и после се полира със сух парцал с малко вд40 на него... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 02 Май 2023, 19:11

Направих един ден с Караньотов. Доволен съм, въпреки ограниченото време и място научих много. Самият Ангел е много готин и спокоен и като цяло беше супер ден. Вчера пък направих самостоятелно един ден на Пауталия да отработя наученото и цялата история с товарене/разтоварване на мотора, какво да нося на пистата, шатри, стойки и други подобни глупости. Вероятно ще направя още едно каране и после се прехвърлям на Дракон. Лятото - Серес.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 06 Май 2023, 16:57

Тц тц...И не се обади :mhihi:

И аз мисля да направя една Сапарева баня в началото на сезона и после ще го дебнат за Калояново.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 06 Май 2023, 19:53

Калояново се оказа, че не е правил от няколко години и май и тази няма да прави. Събитието на Хела Мото на Серес ще му е нещо като заместващо. На Пауталия се запознах с Петър Въжаров и видях как преподава (идва с негов мотор и кара пред и зад ученика) и също ми допадна. Той също започва на Сапарева като 1во ниво и вече после писта. Чудя се дали да не опитам и с него. Иначе на 25-ти мисля да ходя на Калояново на свободен ден.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook