Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от TNT » 19 Юли 2023, 8:38

Особено пък и някоя изкупена, за да му пробутат нова... Напълно възможно е и въртяна кола в официален представител. Аз скоро бях пускал по темите някъде едно Х5 в официален. То изглеждаше с двойни километри :dunno: В евро :ok:
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 19 Юли 2023, 8:44

Ама експлоатацията на един автомобил няма общо с километрите. Щото и аз познавам човек с джип за 200 бона, който ич не го ебе нито, че отвън има забележка, пуши си вътре, дори се качва с дрехи, с които никой от тук няма да се качи дори в Лада. Кожата по вратите е драна, общо взето като се качиш и ти се реве, ама колата е на 70к. км. Та това с изтъркана седалка, волан и т.н. не е причина тая кола да не е на тоя пробег. Виждал съм и кола на 50к. км с олюпена кожа на волана, я от по-остра пот по ръце, пръстени и т.н.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юли 2023, 10:25

Ами да кажем, че има изключения, ама аз не вярвам, че точно тая, която съм отишъл да гледам е изключение. :mhihi: Плюс това и на малко години като е...мани, мани, беше на 48000 км. мисля. Но шансът да попаднеш на подобно нещо в официален сервиз да си признаем честно е доста по-малък от този в автокъща. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от blqsu4ko » 20 Юли 2023, 12:07

Моджо написа:На пробега не. И там ги пипат. Не чак толкова като по автокъщите, разбира се и трябва да и е минала гаранцията естествено.
Ходил съм и в двете софийски, не за пежо, ама така и така съм бил там...ми..коли като коли.
Байбека е пълна скръб в СФА и идея си нямам защо попадат коли там /освен ако не са били на оперативен лизинг/ при условие, че първите ни служебни пежа бяха по 120-130 000 като им свърши гаранцията и им даваха само по 3000 лв...и вече сме на оперативен лизинг, си глеат работата. Имаме една 308-ка останала за продаване ако те интересува.
Не са карани душманската , нищо че са служебни.

Дай повече инфо за тази 308ца. Комбе ли е?
Live it like you Love it

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 20 Юли 2023, 15:01

Мне, хечбек си е. ДизЯл, 1.6. Пиши ми на лични ако те интересува нещо.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 20 Юли 2023, 15:18

blqsu4ko написа:
Моджо написа:На пробега не. И там ги пипат. Не чак толкова като по автокъщите, разбира се и трябва да и е минала гаранцията естествено.
Ходил съм и в двете софийски, не за пежо, ама така и така съм бил там...ми..коли като коли.
Байбека е пълна скръб в СФА и идея си нямам защо попадат коли там /освен ако не са били на оперативен лизинг/ при условие, че първите ни служебни пежа бяха по 120-130 000 като им свърши гаранцията и им даваха само по 3000 лв...и вече сме на оперативен лизинг, си глеат работата. Имаме една 308-ка останала за продаване ако те интересува.
Не са карани душманската , нищо че са служебни.

Дай повече инфо за тази 308ца. Комбе ли е?
И аз имам една бензинова 308-ца, комби, ако имаш интерес драскай.

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от turbonetic » 23 Юли 2023, 20:50

Колеги някои с мнение за 7cars ? Гледам,че доставят коли ?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Сеп 2023, 7:23

https://dizzyriders.bg/post/13034/taka- ... ot-italiya

Стори ми се подходяща тема. Само, че грешат малко от дизи. Като дойде тука няма да е на 150-200, а на 120-150 макс тази кола. Все пак това е нов автомобил с всички екстри на реални километри "ДОКАЗВАЩИ СЕ ОТ БЕЗУПРЕЧНИЯ ВИД НА АВТОМОБИЛА". :mhihi: Това цитираното съм го виждал в обява и то не в една. Имаше няколко търговци, на които има беше шаблон даже на всичките обяви в автокъщата. :mhihi:
Има ли още вярващи в безплатния обяд? И ако цената може да ти подскаже, дали няма нагляри тука, които освен километража да ти оставят и високата цена, че да си мисли как тази е истинската? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от b00st » 29 Сеп 2023, 10:40

Последно бащата си хареса една W204-ка 2009 от Стенли Кар. Колата швейцарка на 300 и нещо км, реални - приличен пробег за такава кола. Ами там колите не може да ги караш като цяло, който е ходил знае как са запушени една до друга. След капаро я покара и я взе, единствено защото е със уж здравия им мотор 646, 170 коня дизел, автомат. На място нямаше никакви лампи по таблото или някви аномалии в работата на ДВГ. Но, разбира се той пича МНОГО любезно съдейства, като я докара с платформа до КАТ за регистрация, после разбрахме защо - малко като се покара колата и се осветка чека и ESP, влиза в авариен режим и тресеше на празен ход. А там иначе си работеше добре...Оказа се, че е за 4 нови дюзи, един датчик на DPF, регулатора за налягането и водна помпа :) До някъде добрата новина беше, че дюзите са горе долу добре като цена - 4 заводски рециклаж DELPHI ги взехме за 2 бона и нещо с отстъпката с гаранция от ТЕХ КО. И те така, автокъщите за пореден път се убеждавам, че всичко си е един дол дренки :driving:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Сеп 2023, 11:28

Да, те все предлагат до КАТ да ти я закарат. Ама няма такива не може, слага ми временни номера и карам, иначе да си я продава на друг. И пак не е гаранция, но поне фрапиращите неща ще ги видиш. В Германия така ми бяха продали един Мерцедес като го карах няколко километра и беше перфектен. След 10-15 километра обаче светна чека, влиза в авариен мнооооого рядко, но се оказа ей тоя тъп датчик на ДПФ, който е бил и на теб, ама понеже беше Е класа 2018-та, струваше към 700 лева май. Та после разбрах, че масово тия боклуци(това не е кола Мерцедеса)имали проблем с тоя то не даже датчик, ами някакъв друг боклук беше, модул, който стои край гърнето някъде. И да не забравям датчиците им за налягане в гумите, все светеха на тия кенефи и струваше май към 100 лева единия.
Та няма гаранции, ама когато ми се оправдава търгаш, че не знам си какво и не можело, просто му казвам да забрави да я взема тая кола без да я карам. Когато хора са идвали да вземат кола с изтекли транзитни от мен и понеже не съм фирма да имам един номер, който да го мятам на 5 коли, просто казвам къде и как може да пробваме колата без да има опасност да ни хванат ченгета, а за повечето пробег карам аз защото познавам нали някакви местни обстановки били те и извън града в близост до черни пътища. :mhihi:
Мерцедесът беше на реални 320 хил. но беше супер запазена и тука стана на 120. Все пак нова кола, Ганьо това иска. Накрая я дадох на един търгаш в Пазарджик, той да лъже някой. Защото аз като им казвах истината, че пека свети от това и струва 700 по спомен сега, никой не вярваше. Даже можеше да го изтрия и да светне след 10 километра като продам колата, ама аз да съм коректен все към всеки. Голяма грешка е това. Даже се километрите им казваш на тези, които ти казват, че няма как да са такива и пак. Ганьо иска да го лъжееееееш защото не разбира, че всяко нещо струва нещо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ceco_kd » 29 Сеп 2023, 12:52

В Русе един ми заяви същото. Да карам в автокъщата. Викам му, че аз тук по паветата повече от 20 км/ч няма как да вдигна...Купува ли някой така кола? Вика ми купуват хората. Казах му аз не купувам кола, която няма как реално да придобия впечатления някакви от нея освен от това как работи на място и му пожелах успех с продажбата ѝ. След 2 седмици колата я нямаше в автокъщата, а аз завъртях едно кръгче, тъй като беше много горещо и викам на жената поне да се повозим малко на климатик и познай автомата и мислеше и се чудеше на кик какво да прави....но някой се е наградил все пак, така че оная приказка "за всеки влак си има пътници" важи и тук.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от TNT » 29 Сеп 2023, 14:23

Не знам и колко струват временни номера на автокъщата, но масово нямат. Нито за тест, нито за закарване до сервиз. "Викни си платформа, да я закараш до сервиза". Ама масово така си купуват хората. Баща ми също. За последната поне ме викна с него, но то беше за кола на 60 000км :dunno: Предната още на снимка отпада за оглед, после хвърли една камара пари да ѝ оправя неоправеното от удара. По-предната пак така в къщата. "Дай газ да видя дали ще пропуши отзад" и тва е :ok: То масово хората не знаят какво да гледат, затова и така купуват. Но го има и другия момент. Аз като много ги гледам и не си купувам :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.08.2023
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: G30 530i
Мечтае да кара: E31 850 CSi

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от hotblooded » 29 Сеп 2023, 14:55

Родните автокъщи са едно от нещата попадащи в графата "всички са маскари". Не бих посъветвал дори и човек,който мразя - да си купи кола от автокъща. Има достатъчно частни обяви - коли с регистрация и валидни застраховки, който собственика (ако е коректен) ще ти даде да си сложиш 20 лв гориво и да я покараш половин час, или да я закараш където искаш за проверка.
Преди 10тина години си продавам колата "Форд Мондео", оценка по Каско 8500, аз я давам за 7.... Във фордаджийския форум - "Карай си я, тя на 180 000км, има нов внос на по 120000, по хубави от твоята за 5000.... Е една такава "хубава" - купена за 4500, после наляти още 4000 в нея за ремонти - пак не стана кола и накрая я даде за части... А моята още се кара из Бургас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от TNT » 29 Сеп 2023, 15:14

hotblooded написа:който собственика (ако е коректен) ще ти даде да си сложиш 20 лв гориво и да я покараш половин час

То и това е нож с две остриета. Не се знае колко бързо ще успееш да прецениш на какъв идиот си даваш колата :yes: Да го повозиш с ускорение и спирачки е друго. Сигурен съм, че има доста истории с "купувачи".
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от driver69 » 29 Сеп 2023, 15:26

Два пъти продавам автомобил дотук - първият дори не се качиха да го карат (много държаха да гледат колата възможно най-скоро и бях натоварен с багажи, но уточнихме това още по телефона), втория път едно кръгче на паркинг.
Ако видя, че купувачът е адекватен, няма никакъв проблем да се качим и той да ме вози. Ако имам съмнения - аз бих го возил.
С даването на някого да кара носиш пълна отговорност какво се случва, докато той е зад волана, трябва да го има предвид човек.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook