Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.08.2023
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: G30 530i
Мечтае да кара: E31 850 CSi

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от hotblooded » 29 Сеп 2023, 16:47

TNT написа:
hotblooded написа:който собственика (ако е коректен) ще ти даде да си сложиш 20 лв гориво и да я покараш половин час

То и това е нож с две остриета. Не се знае колко бързо ще успееш да прецениш на какъв идиот си даваш колата :yes: Да го повозиш с ускорение и спирачки е друго. Сигурен съм, че има доста истории с "купувачи".

А и аз имам, продавам кола, идват 2 броя "ръб селски" (анцунзи Versace), и искат да карат колата, и вадя една декларация че на тая дата от толкова до толкова часа -колата е карана от еди кой си - и им давам да си я попълнят, и поисках да видя шофьорска книжка и талон (че не е изтекла и не е лишен от право управление) и тоя ми вика "ти искаш да ни откажеш"...
А конкретната причина да им давам да попълнят декларация е че ме бяха гърмяли с чужда снимка, а за книжката - на познат му бяха блъснали колата при проба и се оказа че купувача е.... без книжка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от carmanf1 » 29 Сеп 2023, 17:36

Един от най-добрите ми приятели - вечно купува от случайни автокъщи, на принципа "пали ли - пали", взимам я. :mhihi:
И другия му принцип е, "бъркаш в чувала и к'вот ти са падне". :mhihi:

За тва, последните 15-тина години само таласъми кара за по 30-40К, къде се трошат да си еВе мамата :mhihi:

Ама как не уцели една свястна автокъща, нито една свястна кола :lol:

И вечно ме бъзика, че най-хубавото БМВ било продаденото БМВ :mhihi:

Прави бартери с тия таласъми с автокъщите - той им даде таласъм, те на него друг :mhihi:

Ама преди година някъде ми звъни и вика, жИпката пусна котва, пак пътни помощи и разправии :mhihi:

Дадох му моята кола за 1 ден, щот му трябваше за работа. Връща ми я и вика педераС, що не си ми казвал до ся - е кво да ти кажа, нали най-хубавото БМВ е продаденото :mhihi:

Ся набрал сили и иска читаво БМВ - ама му викам никви автокъщи, аз ще го одобрявам, иначе ще насъскам жена ти, че пак боклуци ще купуваш :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alx » 29 Сеп 2023, 18:04

carmanf1 написа:Ама как не уцели една свястна автокъща, нито една свястна кола :lol:


не е уцелил защото просто такива няма. кола се купува само от човек с документиран пробег или от автокъща с такъв - колко автокъщи имат документите на колата показващи пробега през годините? :angel:

и още нещо- сега осъзнах че в мобиле-то много от обявите нямат вин- на колите... това... акъла ми не го побира..... почти съм убеден, че всяка кола без вин е превъртяна.... баси българина колко време има да се занимава с глупости- щастливи хора :banghead: ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от DigitalExile » 29 Сеп 2023, 18:39

По принцип почти всичките имат книжи, те си ги правят сами, редят си печати ,пишат си вътре кво си искат, даже понякога съм виждал книжката написана с един и същ химикал и почерк от-до :mhihi:
От човек също нямаш гаранция, масово особено 10+ годишните коли които хората продават са били купени от автокъща, а всъщност в автокъщите има и хубави коли, ама трябва търсене и да се прегледа от-до, но общо взето колко е по дърта толко е по трудно да не кажа,че след 8г. става направо невъзможно :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от seimo » 29 Сеп 2023, 19:02

Скоро ходих на Труд да гледам една Тойота на която в обявата пишеше чисто нови гуми, дискове и накладки. Гумите имаха не повече от 3-4 мм грайфер дот 2019. Викам му това ли са новите гуми, вика да гледай че са перфектни като нови :mhihi: Дисковете 2мм ръб вика ми те по принцип са си така от магазина :mhihi: Вие за книжките се чудите дали са реални :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ekalchev » 29 Сеп 2023, 19:14

Кола само от собственик купувам, който я е притежавал поне няколко години или я е купил нова. Идеалния вариант е тъкмо излязла от гаранция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от STEVAL » 29 Сеп 2023, 23:27

Пуснал съм за продажба и двете си BMW-та. На едното километрите в обявата не са посочени за да не се плашат предварително. Винаги първия въпрос е - на колко километра е. На колко очаквате за тези години - на 123 ?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 30 Сеп 2023, 7:43

alx написа:
carmanf1 написа:Ама как не уцели една свястна автокъща, нито една свястна кола :lol:


не е уцелил защото просто такива няма. кола се купува само от човек с документиран пробег или от автокъща с такъв - колко автокъщи имат документите на колата показващи пробега през годините? :angel:

и още нещо- сега осъзнах че в мобиле-то много от обявите нямат вин- на колите... това... акъла ми не го побира..... почти съм убеден, че всяка кола без вин е превъртяна.... баси българина колко време има да се занимава с глупости- щастливи хора :banghead: ...



Полето с ВИН-а се появи съвсем на скоро в нашето 'мобиле'...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 30 Сеп 2023, 10:39

ildivvy написа:
alx написа:
carmanf1 написа:Ама как не уцели една свястна автокъща, нито една свястна кола


не е уцелил защото просто такива няма. кола се купува само от човек с документиран пробег или от автокъща с такъв - колко автокъщи имат документите на колата показващи пробега през годините? :angel:

и още нещо- сега осъзнах че в мобиле-то много от обявите нямат вин- на колите... това... акъла ми не го побира..... почти съм убеден, че всяка кола без вин е превъртяна.... баси българина колко време има да се занимава с глупости- щастливи хора :banghead: ...



Полето с ВИН-а се появи съвсем на скоро в нашето 'мобиле'...
Което не пречи да го пишат в допълнителното описание. Ама е ясно, че в повечето случаи или няма никаква история, или не е за гледане.
Когато си продавах старата кола (2008г. Фокус СТ) не бях сложил шасито, но бях описал, че е с пълна сервизна история. Никой не вярваше, докато не дойде да я гледа. Като плясна цялата папка от 2008г. до ден днешен с история и дори смяна на крушки в Мото-Пфое, всеки ахваше. И кел файда, накрая я подарих

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 30 Сеп 2023, 11:57

ганЦо не ги цени тези неща. Аз на много съм им доказвал реални километри и то ниски и пак гледат все едно им е все тая защотоооооо... цената бе човек, цената. Айде кажи ми как да ида к да дам на швабата колкото иска или на някой съвестен в БГ, който си е гледал колата след като ако искам да я продам след това ще трябва да водя дебилни разговори за сътворението на живота, кокошката и яйцето и т.н...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 12 Окт 2023, 9:31

Случка от вчера на Горубляне ( София ), автокъща Nova auto.
Отивам да гледам един VW Caddy 1.6 бензин, като главното което ме интересува е размера на багажника.
Колата е на място. Звъня на посоченият телефон, появява се някакъв пишман продавач и казва:
"Колата е отворена, гледайте"
Казвам му:
"Отворете багажника, най-важен ми е той. Нося си ролетка, искам да измеря размера".
"Аааааа не може! Няма акумулатор и не ми се занимава да давам ток"
"Мен ме интересува багажника. Търся тази кола заради обема. Другото е от второстепенно значение"
"Е, мери отвън"
"Колега, интересува ме багажника! Затова съм тук! Ако не отворите багажника няма да гледам повече."
"Как искаш, няма да отворя".
"Много ти здраве! Чао"
И си тръгнах. Оня ходи след мен и говори:
"Ходи, ходи, то много Кади-та няма......"

Тази кола стои от месеци, цялата в прах, шума и клонки.
Толкова много ли исках, да отвори багажника :ok:

На друга автокъща също отказаха да дават ток, да отворим багажника на един Ситроен.
Толкова ги мързи еВаси :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от acho.rs » 12 Окт 2023, 9:43

Интересно защо ходиш изобщо по такива автоморги да гледаш коли, които са както описваш "целите в прах и боклуци" ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2023, 11:01

barty написа:Случка от вчера на Горубляне ( София ), автокъща Nova auto.
Отивам да гледам един VW Caddy 1.6 бензин, като главното което ме интересува е размера на багажника.
Колата е на място. Звъня на посоченият телефон, появява се някакъв пишман продавач и казва:
"Колата е отворена, гледайте"
Казвам му:
"Отворете багажника, най-важен ми е той. Нося си ролетка, искам да измеря размера".
"Аааааа не може! Няма акумулатор и не ми се занимава да давам ток"
"Мен ме интересува багажника. Търся тази кола заради обема. Другото е от второстепенно значение"
"Е, мери отвън"
"Колега, интересува ме багажника! Затова съм тук! Ако не отворите багажника няма да гледам повече."
"Как искаш, няма да отворя".
"Много ти здраве! Чао"
И си тръгнах. Оня ходи след мен и говори:
"Ходи, ходи, то много Кади-та няма......"

Тази кола стои от месеци, цялата в прах, шума и клонки.
Толкова много ли исках, да отвори багажника :ok:

На друга автокъща също отказаха да дават ток, да отворим багажника на един Ситроен.
Толкова ги мързи еВаси :mhihi:

Колега, масово нямат никаква идея как да продават!
Без значение какво се продава, дали е кола, апартамент, крик за гуми (ауул, какъв хубав комплект крик си купих ония ден от едно депо, дето приемат вторични суровини, бях отишъл за да купя едни железа, ама като видях оригинален комплект крик и манивела го вземах) и дори да кажем някакво устройство.
Като се почне от там , че това, което се предлага често е мръсно, без описание и се мине през начина на комуникация...Пълен ужас

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 12 Окт 2023, 11:10

acho.rs написа:Интересно защо ходиш изобщо по такива автоморги да гледаш коли, които са както описваш "целите в прах и боклуци" ?


Там има това което ми трябва :dunno:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Е.Димитров » 12 Окт 2023, 11:13

Преди няколко дена се обаждан на тея, дето вкарват автомобили от щатите, че мисля имаха такава кола, каквато търся налична в България.
Звънях 100 пъти, никой не вдигна и никой до тоя момент не върна.
Егати бизнесмените.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook