Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Binev_OuT » 06 Сеп 2022, 7:58

Колите които идват при нас , са утайката от запада.Кратко проучване на цените , тук и Германия и става ясно за кво говорим.
Подобни е90ки , тука има за по 8к/лв , обслужени , перфектни , а-у .Там за 4к/евро си купуваш такава кола от някой мюмюн,едвам движеща се с една камара проблеми (такива които е описал колегата).
Хубава кола ,наистина хубава ,отговаряща на митовете които си ги измисляме тука , в Германия струва много пари.Е90ка , под 150к/км , нов тюф , от първи собственик , два комплекта джанти с гуми , гаранция 2 години , може да стигне до 15к в евро , като екстрите ще са ел.пакет и плафон в багажника :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Jordana » 06 Сеп 2022, 8:28

Такива проблеми като описаните с това
БВМ (е90) 325хи бензин N52в
в Германия са грижа на търговеца . Има законна гаранция която търговеца на употребявани автомобили е длъжен по закон да предостави. Има ремонти които са в следствие нормалното износване на автомобила при експлоатацията му , но такива проблеми като описаните търговеца е длъжен да покаже на клиента при покупката и да са писани в договора . Тогава клиента няма право на претенция щом се е съгласил с цената , но ако са скрити се счита се за измама . Друг е въпроса че някой меже да се прави че не е знаел но има установена практика с тия неща и трудно се лъже . Естествено като има проблеми и цената е друга , затова коректните търговци с добър рейтинг в Германия си имат постоянни клиенти щото не пробутват подобни автомобили на бълците . За такъв казус като описания в Германия търговеца отива на съд и съдията бързо ги оправя такива некоректни печалбари . Като върне парите няколко пъти и си прибере боклука и да натрупа кофти рейтинг ще забрави за тия мурафети да мисли изобщо дори .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от alekangg » 06 Сеп 2022, 9:27

Binev_OuT написа:Колите които идват при нас , са утайката от запада.Кратко проучване на цените , тук и Германия и става ясно за кво говорим.
Подобни е90ки , тука има за по 8к/лв , обслужени , перфектни , а-у .Там за 4к/евро си купуваш такава кола от някой мюмюн,едвам движеща се с една камара проблеми (такива които е описал колегата).
Хубава кола ,наистина хубава ,отговаряща на митовете които си ги измисляме тука , в Германия струва много пари.Е90ка , под 150к/км , нов тюф , от първи собственик , два комплекта джанти с гуми , гаранция 2 години , може да стигне до 15к в евро , като екстрите ще са ел.пакет и плафон в багажника :kuku:


Точно така, ама нали надеждата умира последно и всеки си мисли, че неговата може да не е такава..
имам не 1 и 2 познати, вкарващи коли от 25 год и повече.
Много добре е ясно на всички какво се вкарва, но се купува, защото това се търси.
Един път щяха да се хващат на бас двама от вкарващите скрапове, че ако се купи читава кола от чужбина, дори без надценка, като се добави пътя, ще е непродаваема у нас за тази сума. И бяха единодушни всички, че е така.
Всички искат да бъдат лъгани, да гори малко, да е перфектна, да няма драскотина на 10 год и т.н.
Е това което се търси, това се предлага.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Don_Diego » 06 Сеп 2022, 9:52

[quote="D.H."][/quote]

Защо изобщо си я купил тази кола? Тя на пръв поглед е била гробница, не са се съгласили на оглед в сервиз...по-ярки червени лампи при покупка не се сещам да има :dunno:

Тук също могат да се намерят читави коли, нов внос но трябват много късмет и гледане. По-лесно излиза да си избереш нещо в Германия и да отидеш да си го купиш и докараш. В дългосрочен план е и по-евтино така :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от madafaka_donkele » 06 Сеп 2022, 10:01

Don_Diego написа:По-лесно излиза да си избереш нещо в Германия и да отидеш да си го купиш и докараш.


Даже няма смисъл да ходиш до Германия. Някой познат, познат на познат и т.н., който знае, познава или направо се занимава с търговия на коли и ти я карат. На мен даже са ми казвали "даваш парите на ръка на шофьора на автовоза и ти я кара". Ама ми се стори доста рисковано тогава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Don_Diego » 06 Сеп 2022, 10:11

Много е стрес така...been there, done that :lol:
Ако имаш разбирач на място да оправи покупката и документите, пък да си я докараш сам най-добре :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от BMW_dreamer » 06 Сеп 2022, 10:41

По отношението на търгашите ще ги познаете кой какъв е!
Преди два месеца търсим на роднина кола, държи да е на ВАГ групата, комби, 4х4, до 5 години, ровим обявите при едни тарикати в София има това което търсим, взимам диагностики и тръгваме да гледаме колата. Влизаме в автокъщата, излиза от един фургон позаспал чичка, може ли вин да проверим? може, проверямам колата нищо фрапиращо, от някъде в до момента празната автокъща изпълзяват още 3-4 тариката и ни наобикалят, и всеки почва да те обработва колко яка е колата, един направо пъха ключа в ръцете на моя човек и вика айде карай и плащай! Докато аз зяпам сайта с вин проверката така са омотали моя човек че го гледам как вади парата да плаща :shock: , моментално го дръпнах и го спрях, питам търгаша дали мога да закача диагностика и тоя нещо се спече и вика, айде да не си губим времето ако искате я караме в сервиз за проверка, ама като видя че не минава номера ми разреши, закачам диагностиката, колата с 40 грешки, проблем в скоростите, проблем с двигател, проблем с комуникацията с какъвто ел модул може да се сетите, и докато се чудех що не светят лампи по таблото намирам грешка че колата въобще не го намира, а е с дисплей вместо стрелки и всичко видимо си бачка идеално! Как я бяха нагласили тая кола незнам! Съответно моментално се изнесохме от там.

След дни намираме две коли в Гоце Делчев, продавача като разбра какво търсим донесе двата ключа, каза гледайте каквото искате аз съм в офиса, пълна проверка на колите и двете перфектни по вин и с по една две грешки от слаб акумулатор, на джамбазина му стана интересно как закачам диагностика и дойде да види, докато проверявах колите ми каза, като приключиш ела да ти покажа нещо, отивам и той вади снимки на колите от италианския дилър, 20-30 подробни снимки на колата, сервизни книжки, документи от италианския кат, реални килемотри, имал връзки с дилър на ВАГ и оня му праща пълно описание и една камара снимки на колата, и нашия решава дали да купува или не, и аз :shock: . Избрахме колата, тест и я платихме, оправихме документите и си затръгвахме и човека вика чакайте бе вземете си зимните гуми :shock: комплект пирели 18-ки на един сезон, :shock: викам му абе човек що не ги продаде да изкараш някой лев, той се засмя и вика тия гуми са си с колата аз цигански номера не правя!
Естествено минахме и през Дупница, в събота и освен нас имаше още 2 човека, такова мъртвило там не помня да е имало, колите са в трагично състояние, преди време поне външно ги гласяха, сега все едно влизаш в морга, тотални ама тотални боклуци, на горубляне е същото, даже гледам почват да се изнасят от там джамбазите, доста празни места има вече.
Та по отношението ще познаете кой какъв е и какво продава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 06 Сеп 2022, 11:06

Кажи кои са тези автокъщи.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 06 Сеп 2022, 11:49

Не мен също ми е интересно за авто-къщата в Гоце Делчев! Миналата есен не купих една кола от там, само защото нямаше ЧМР (май не е и трябвало, но не бях сигурен), а за моторите в КАТ-Пловдив го търсят и мислех, че е риск. Колата си беше ОК, според мен и още един човек, който разбираше от марката!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от madafaka_donkele » 06 Сеп 2022, 13:01

BMW_dreamer написа:След дни намираме две коли в Гоце Делчев, продавача като разбра какво търсим донесе двата ключа, каза гледайте каквото искате аз съм в офиса, пълна проверка на колите и двете перфектни по вин и с по една две грешки от слаб акумулатор, на джамбазина му стана интересно как закачам диагностика и дойде да види, докато проверявах колите ми каза, като приключиш ела да ти покажа нещо, отивам и той вади снимки на колите от италианския дилър, 20-30 подробни снимки на колата, сервизни книжки, документи от италианския кат, реални килемотри, имал връзки с дилър на ВАГ и оня му праща пълно описание и една камара снимки на колата, и нашия решава дали да купува или не, и аз :shock: . Избрахме колата, тест и я платихме, оправихме документите и си затръгвахме и човека вика чакайте бе вземете си зимните гуми :shock: комплект пирели 18-ки на един сезон, :shock: викам му абе човек що не ги продаде да изкараш някой лев, той се засмя и вика тия гуми са си с колата аз цигански номера не правя!


На такива хора не върви да им казваш джамбаз, търгаш и т.н. Скоро ще трябва да си правим червена книга на такива изчезващи видове да си ги пазим да не се затрият хептен. Иначе и аз се присъединявам към питащите за въпросната автокъща.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 10.10.2021

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от D.H. » 06 Сеп 2022, 15:18

Own написа:И тук идва тънкият момент. Казваш, че търговците трябва да проявяват коректност? Аз съм на същото мнение, но всички ние искаме да ни лъжат. Искаме коли, които да нямат проблеми, да са на малко километри и по възможност да са обслужени. Е, тогава цената започва да не ни харесва, защото ще намерим същата кола на половин цена. И се влиза в един омагьосан кръг.
Преди време продавах автомобил, който бях платил още веднъж от ремонти на цена по-висока от средната за модела, с ясно описани проблеми, които трябваше да се правят за в бъдеще. Обадиха ми се двама човека, които искаха да го купят, сещате се, на най-ниската обявена цена за модела.
Та, истината е някъде по средата. За себе си съм решил, че дори и да най-базовия модел или марка, бих заложил на новото.



Въобще не съм си и помислял, че кола втора употреба, ще е без нито един проблем. Но да направиш основен ремонт на двигател, след 1 семица каране, ми се струва доста некоректно. Надран изспускателен вал и касета, скъсани болтове на цилиндрова глава, спукан резервоар, запушена картерна вентилация и остранени Диса клапи "частично" само с диагностика спрямо моето скромно мнение трудно биха се хванали. Цената беше 10 300, не смятам че е била ниска, гледайки обявите в мобиле бих казал, че е средната цена на пазара.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от SlackLine` » 06 Сеп 2022, 16:34

BMW_dreamer написа:След дни намираме две коли в Гоце Делчев, продавача като разбра какво търсим донесе двата ключа, каза гледайте каквото искате аз съм в офиса, пълна проверка на колите и двете перфектни по вин и с по една две грешки от слаб акумулатор, на джамбазина му стана интересно как закачам диагностика и дойде да види, докато проверявах колите ми каза, като приключиш ела да ти покажа нещо, отивам и той вади снимки на колите от италианския дилър, 20-30 подробни снимки на колата, сервизни книжки, документи от италианския кат, реални килемотри, имал връзки с дилър на ВАГ и оня му праща пълно описание и една камара снимки на колата, и нашия решава дали да купува или не, и аз :shock: . Избрахме колата, тест и я платихме, оправихме документите и си затръгвахме и човека вика чакайте бе вземете си зимните гуми :shock: комплект пирели 18-ки на един сезон, :shock: викам му абе човек що не ги продаде да изкараш някой лев, той се засмя и вика тия гуми са си с колата аз цигански номера не правя!

Колега да напишеш коя е автокъщата понеже съм от Гоце Делчев, че се двоумя при кой си бил?
И да, тук има доста читави търговци.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 24 Сеп 2022, 13:13

https://m.mobile.bg/details/11560273464112576
Mercedes W210 E200K комби.
Търся бензиново комби с газ и това ми привлече вниманието тъй като са ми познати като коли, мотори и т.н. а и спокойно влиза едно пале 300кг в багажника.
По телефона казват цена 3300лв, от Италия, без ръжда.
Мисля си "3000лв и го взимам"

Отивам на място и:
Колата видимо не е мърдана от години, гуми ДОТ 2007г, нацепени, две счупени огледала, изгоряла боя от дясно.
Салона чист и запазен.
Отворих капака, паяжини навсякъде. Антифриз няма, едвам на върха на пръста закачих нещо и хоп масло в антифриза. Ясно, гарнитура на главата.
Гледам и си мисля 1800лв ще я взема.

Появи се шефКата и я питам дали колата пали. Да но бензиновата помпа не работи. Да съм си донесъл помпа!
Питам за цената. Твърдо 3300лв, без коментар.
Предлагам 500лв и да я взема "на тъмно"
Изгледаха ме лошо и си пожелахме през зъби хубав ден :mhihi:
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 24 Сеп 2022, 13:18

Мнения за 'Алек Моторс' в софия..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 24 Сеп 2022, 13:26

ildivvy написа:Мнения за 'Алек Моторс' в софия..?


Няколко автокъщи има с подобни имена.
Предполагам че е тази в кв Горубляне?
Внасят коли от Швейцария предимно. Имат не лоши оферти за бензинови коли, каквито аз гледам.
Ходил съм два пъти на оглед, за Опел и Мазда.
Като навсякъде очите на 6.
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook