Обсъждане на автокъщи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 10 Яну 2023, 13:17

"Мастър Карс" Пловдив! Нормално и човечно отношение към клиента. Колите се оглеждат спокойно, показва се всичко, няма проблем със закарване до сервиз, ако клиента иска, прави се тест-драйв (имат транзитни номера в салона). Собственика е млад човек и не се държи нагло или нахално (или поне е съвсем в рамките на приемливото), съдействат за всичко (на мен дори ми я регистрираха). Колите са му малко, като впечатлението е, че на са 'намазани', за да 'хващат' окото. Бих ги препоръчал, с условието да се внимава винаги - все пак бранша им е такъв!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от madafaka_donkele » 10 Яну 2023, 14:34

Оттам ли взе лексуса?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от ildivvy » 10 Яну 2023, 18:22

Да !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 5.03.2023

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от bbone378 » 05 Мар 2023, 16:36

Здравейте, колеги!

Някой да има някаква информация/мнение за автокъща Auto-M.A.D. намираща се на адрес: град София, ул. Първа Българска Армия 171.

Ще съм благодарен за някакъв отзив!

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.06.2023
Пол: Мъж

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от vse_taq » 16 Юни 2023, 20:22

Здравейте! като един предпазлив клиент, когато си купувам кола от автокъща проверявам по всякакви начини автокъщата, ровя в фейсбук по групите за информация, ровя по форуми, питам приятели и тн. С просто думи казано, предпочитам да купя кола от човек, а не от автокъща.Прочетох и тук и отзивите бяха добри и нямаше другаде инфромация за AUTO SCHWEIZ и ето да ви кажа информация от първа ръка.Днес 15.06 2023г. приключих по-рано работа и реших да отида до автокъщата и реших умишлено да не се обаждам, за да мога да заваря колата да не е палена и подготвяна за клиент.Отивам там.. но автокъщата е малко забутана в дъното в дясно и не я видях, звъннах на продавачът и ми каза, че може да дойде до 20-25мин, казах му че не е проблем и я гледах колата от оградата, свети! уникат както и останалите коли.Лъскави, напудрени, пастирани и чисти, което е похвално, все пак не са малко коли и визуално лоша нямаше. Дойде и започна огледа, нищо фрапиращо имаше лека драскотинка на задната врата колата и добре работеше двигателят.Докато говорехме му споменах, че преди дни съм гледал такава но Е500 с ритаща кутия и че е била блъскана и боядисвана и той ми вика, а то... това, че е боядисвана, не значи че е била зле, тук в тази автокъща няма кола която да не е боядисвана, виж го това черното ауди, цялата предница му е боядисвана, но проблемите били драскотини и камъчета, уж ... а може и да е била тотал и да е събирана с лопатата, божа работа... като не дава да се ходи в сервиз майка... Шибидахът не искаше да се отвори, каза ми че вторият акумулатор бил слаб и заради това било.
Добре .... при затваряне и вдигане работи идеално, а когато искам да го отворя тръгва и спира след 2-3см поместване, пак цъкам и пак така 2-3 см и спира, усетих, че ме будалка, но си казах... е все пак има някакъв малък процент да не ме лъже, не съм сигурен и компетентен, нямаше резервна гума, даже моят приятел го каза на глас, казах му не е проблем, аз съм дошъл кола да купувам.Нямаше сервизна книжка, но хареса ми колата, няма да ви лъжа, има вид има стойка, визуално е супер! и го попитах дали може да се погледне при мой приятел.Той каза да, може, качва се на пътна помощ и отива, но след като разбра, че става дума за мой приятел в силвър стар ( балкан стар) подскочи до небето и както беше спокоен се изнерви и го попитах, защо? какъв е проблемът и той започна с нелепи оправдания ааа! такива балкан стари, мотофлоета и тн. не си давам колите изобщо! там гледат само чисто нови коли, там плюят такива стари коли и даже предлагат тяхни и категорично не можело, защото те били дребнави и директни, казвали тази кола е боклук и нещо което е леко тръгнало и може да изкара много време, те искали да се сменява и кола за 10 бона като кажат ремонт 7 бона и клиентът го питал какво правим и си тръгвал и си губел деня продавачът, аз си замълчах от възпитание, на езика ми беше да му кажа, пич тези 7 бона реално са реалност за купувачът, мислиш ли че за него ще е ок да даде 10 бона за кола +7 бона за ремонт + 2 бона за обслужване + 2 бона за газ ( колата е 6-так) + 2 бона каско, аз съм тук да купя кола, да обслужа и да карам, а не да правя основни ремонти, явно колата си има скрит проблем или е тото милионер на километри или и двете щом се дърпа и чак стана леко агресивен.казах му да ми изпрати рама или да ми снима талона и се съгласи, добре ще ти ги пратя и аз още си чакам... и си останах с чакането... Мошенническа работа... ако мине номера.А и не мога да ги разбера тези продавачи по автокъщите, то една кола няма на повече от 250 000км за балъци ли ни имат? тази където я гледах е на 203 000км, да била е, но преди 12 години, примерно.Като цяло дори и на 700 000км да е, не ме плаши това, една кола поддържа ли се, особено мерцедес няма грижи, имам приятел.Взе си Е класа на 200 000км и след малко бърникане се оказа, че е на 980 000км и вече и е навъртял 200 000км и няма грижи.Като цяло исках да я закарам при моят човек да погледнат, двигател и скорости и като цяло техническото състояние и ако беше ок щеше да направи по-добра цена, че се е опитал да излъже с километрите и готово.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 18 Юни 2023, 19:27

В автокъщите, в огромния процент, продават удряни, коли с проблеми, превъртяни км и т.н. скрап.
Която и кола харесаш, търси причината за това да е в автокъщата.
Доколкото разбрах в конкретния случай е Мерцедес?
Мерцедес под 300 хил км в България не влиза. Ако е над 10г сигурно е над 500 хил км.
Гледай да е запазена, свежа кола и оттам нататък каквото сабя покаже.

https://www.cars.bg/company/autoschweiz ... a57c0a4a62

Това ли е?
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Jordana » 19 Юни 2023, 7:52

Ето ти една 2003г 3000лв само че 220 за която гарантирам че е на реалните 380 000км и няма подводни камъни . Това което е написано в обявата това е .
https://www.autoscout24.de/angebote/mer ... stock-list
Това са коли последни цедка така да се каже , германец много рядко ще купи такава кола освен ако не е в топ състояние . Обикновено заминават за източна европа или Русия
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от barty » 19 Юни 2023, 8:40

Имам личен опит с Mercedes W211 E320 бензин, с W210, W203, W212 E350 CDI
и за мен това е най-доброто от всичките:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8158969924

W210 E200 facelift, двигател 2.0 компресор 186кс: широка и удобна кола, уникална возия, евтина и лесна поддръжка, много здрава кола!
Двигателя върви отлично, харчи нормално, става на газ!
Отделно не се краде, което също е+

W211 преди фейса ще те побърка от електроника, скоростите са мудни, харчи от 11л нагоре а не е особено динамична.
На газ ще лапа 15-20л / 100.
Не е лоша кола но годините и са много.

Тази е на мой приятел и няма скрити проблеми:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9833793092
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от sobiss » 18 Юли 2023, 19:41

Някой има ли опит с оказиона на София франс ауто? Има интересни предложения. Може ли да се вярва на посоченият пробег, и като цяло по сигурно ли е да се купи автомобил от тях?

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 19 Юли 2023, 6:56

На пробега не. И там ги пипат. Не чак толкова като по автокъщите, разбира се и трябва да и е минала гаранцията естествено.
Ходил съм и в двете софийски, не за пежо, ама така и така съм бил там...ми..коли като коли.
Байбека е пълна скръб в СФА и идея си нямам защо попадат коли там /освен ако не са били на оперативен лизинг/ при условие, че първите ни служебни пежа бяха по 120-130 000 като им свърши гаранцията и им даваха само по 3000 лв...и вече сме на оперативен лизинг, си глеат работата. Имаме една 308-ка останала за продаване ако те интересува.
Не са карани душманската , нищо че са служебни.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 19 Юли 2023, 7:10

Странно ми е когато някой твърди, че при официален дилър се пипат километрите на коли с история. Чул-недочул ли е или е видяно с очите ти?

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 19 Юли 2023, 7:20

Видял, доволен? И не само в сфа видял.
Повтарям - коли с изтекла гаранция и не с много.
Хм,хм...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от randity » 19 Юли 2023, 7:39

Какво означава "не с много"? Някой ще седне да си играе да върне 2000км?

Изпратено от моят SAMSUNG S22+ с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Моджо » 19 Юли 2023, 7:42

Игрането не е 5 часа. 2 не, ма 20-30 примерно.
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Обсъждане на автокъщи

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Юли 2023, 8:29

На тия кенефи километрите се връщат без проблем. Да не ги и сте за по-сложни от Ф30? Защото на такава съм връщал и леко сложно, ама става. Аз съм виждал, описвал съм го във форума за Бова Кар през 2012-та. Бяха продали на клиент едно 135и и изкупили от него автомобил М3 Е92, който беше и мноооого лошо смлян. Първо веднъж блъскан в САЩ ли Канада ли, после вкаран в Европа и срещнал бордюр с височина метър и оправен втори път . Толкова, че си личеше некадърното оправяне, въобще не проявих интерес към свалянето на цената след като и реката тропаше. Предложиха ми да я заменят с чисто нова, но аз им казах, че ме притеснява как кола на няколко десетки хиляди мята рейка. Отговорът беше, че новите така правели и на някакво ново Х6 така станало на 10000. :mhihi: Кожата беше изтрита прекалено много на шофьорската седалка където се влиза, веднага обясниха, че вероятно влизал някакъв едър и я е сурнал. :mhihi: На всичко отгоре забележете го предлагаха с гаранция тоя кош ако си платя 2000лв.
Това след много мислене от тяхна страна. Та Москва не вярва на сълзи, да ги говорят тия хуморески как всичко е тип топ при дилърите на някой друг. Точно тогава и за бургаския дилър на Волксваген знаех какви далавери и измами правят с колите на клиентите като не ми се описват всичките тъпотии, но дори мишкарски изпълнения имаше с уж сменени части и масла. :help:
Та как беше, всеки сам си преценя на какво да вярва. :mhihi:
И сега някой ще каже, то много години минали и били мътни времена. Ей тия опорки ги слушах и тогава за далаверите им в миналото. Та доверие йок. Въпросната М-ка беше влизала в официален сервиз за някакви крушки видиш ли к тоя искаше да повярвам, че поради това е на реални километри. Много интелигентно говорещ човек, ама ме съмняваше да разбира повече от мен от коли, а аз не съм топ разбирач. Обикновен човек обаче че го окъпе яко.
Има ли замесени пари не изключвайте човешкия фактор и алчност. Те двигатели сменят за няма нищо, че километри няма да оправят стига да позволява историята на колата. Както видях с очите си, дори и гаранция ти предлагат на такъв автомобил. :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook