Коя сателитна телевизия да избера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 20 Авг 2018, 9:11

Здравейте колеги,
както се подразбира от заглавието на темата, търся да си поставя сателитна телевизия на къщата, щото в тоя вилает няма кабелна.
Моля, някой ако има мнение за тази услуга и фирмите, които ги предлагат на нашият пазар.
Ще започна с А1- те мисля че, в момента предлагат без инсталационна такса услугата и без допълнително заплащане на устройства за допълнителни приемници. Но нямам реално представа, какво е качеството на телевизията, прекъсва ли и тн.
Булсат- Искат пари за всички устройства, месечната такса на допълнителните приемници е същата като на А1.
За други не съм питал.
Ако имате мнение, моля препоръчайте ми някой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Мордехай » 20 Авг 2018, 9:49

Аз досега съм ползвал само Булсатком и съм доволен, но не съм пробвал други.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от host » 20 Авг 2018, 9:53

За Булсатком само да ти обърна внимание на нещо - не искам да всявам паника и т.н. обаче - както е добре известно, те имат едни канали собствени Филм+, Спорт+ и т.н. ... излъчваха ексклузивно Формула 1 , Примера Дивизьон ( La Liga испанското футболно първентсво) , големи турнири по тенис и т.н. ... ама това беше преди 5г .

От година на година излъчват все по-малко събития и все по-маргинални - разни турнирчета по тенис ATP250, 500 и т.н. Не е лошо, но реално няма защо да ги гледаш.
Загубиха отдавна Ф1, отдавна нямат големи турнири по тенис, яко пълнят с разни предавания за известни спортисти от преди 10-15г , тази година не дават и La Liga.
За филмовия им канал няма нужда да казвам - дава неща които масово са негледаеми, единствено понякога има европейско кино, то бива.

Аз не бих се ангажирал с такъв оператор, който има явно някакви финансови проблеми - иначе защо няма да могат да закупят нито едно добро събитие.

Не твърдя, че Булсатком фалира, просто казвам това което виждам. А1 (Мтел) са тотални измамници и винаги са били, така че избора зависи от моментното състояние на услугата - Виваком и те имат сателитна телевизия, но не е нещо което си заслужава по мое мнение.
Последна промяна host на 20 Авг 2018, 9:59, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 20 Авг 2018, 9:56

След нова година сменихме Булсата с Виваком поради това, че предлагат повече канали (не че се гледат чак толкова), повече HD-та и най-основната причина беше, че можеш да избираш между приемник или кам модул и уш с едно дистанционно да си цъкаш, обаче после се оказа че 2 от 3та телевизора нямат САТ буксата без да съм обърнал внимание и сега пак са си с приемници. :bchug: Като завали в повечето случай спира или прекъсва, но и Булсата беше така, най-вече ако гърми. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от madafaka_donkele » 20 Авг 2018, 10:53

c7aH4eB написа:Като завали в повечето случай спира или прекъсва, но и Булсата беше така, най-вече ако гърми. :dunno:


Mи с тези мизерни 60см. антенки нормално. Трябва ти поне 80см. офсетка за да не прекъсва или направо спира. С параболична може и по-малка ама си трябва двор или покрив. Преди, като бях на свиваком си бях взел 90см. офсетка Triaxx и хубав конвертор Inverto и свивакомци си закачиха само приемника реално.

Автора да си свери с някой dishpointer дали има видимост към спътника изобщо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2018, 10:57

Булсатком-а е зле, щом се развали времето - край с телевизията. При по-обилни снеговалежи, на всеки час трябва да чистя чинията, иначе няма ТВ. При бури и дъждове също се случва, често да спира. Аз съм си вкарал интернет-телевизия в едната къща и съм супер доволен, сега и на другата ще вкарам
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 20 Авг 2018, 11:08

madafaka_donkele написа:
c7aH4eB написа:Като завали в повечето случай спира или прекъсва, но и Булсата беше така, най-вече ако гърми. :dunno:


Mи с тези мизерни 60см. антенки нормално. Трябва ти поне 80см. офсетка за да не прекъсва или направо спира. С параболична може и по-малка ама си трябва двор или покрив. Преди, като бях на свиваком си бях взел 90см. офсетка Triaxx и хубав конвертор Inverto и свивакомци си закачиха само приемника реално.

Автора да си свери с някой dishpointer дали има видимост към спътника изобщо.

Те на Ментел антените са още по-малки значи там ше е ... Това с голямата антена и конвертора ще го имам предвид, ако започне да ме дразни :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от ukelichko » 20 Авг 2018, 11:28

Ползвам Булсатком на кемпера със средния по цена пакет. В сравнение с цифровата телевизия на А1 е пълна скръб. При прецизна настройка на чинията, проблемът с лошото време е по-незабележим. В сняг не знам как е. За разлика от А1 обаче съпорта на Булсат е на ниво.

Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Моджо » 20 Авг 2018, 15:10

А на кое му викате кабелна ?
Мойта е цифрова по оптичен кабел, iptv, това кабелна ли е ?
Иначе останалите тв са на булсатком. Аз пък съм доволен. Не е имало проблеми. Спира понякога в буря, ама рядко.
Само че живея в къща и антената е голяма.
Като канали вече не знам ,аз гледам определени неща и тях ги има.
Последна промяна Моджо на 21 Авг 2018, 12:05, променена общо 1 път
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 20 Авг 2018, 16:06

Моджо написа:А на кое му викате кабелна ?
Мойта е цифрова по оптичен кабел, iptv, това кабелна ли е ?
Иначе останалите тв са на булсатком. Аз пък съм довеолен. Не е имало проблеми. Спира понякога в буря, ама рядко.
Само че живея в къща и антената е голяма.
Като канали вече не знам ,аз гледам определени неща и тях ги има.

Да това си е кабелната местен/квартален доставчик дали оптика, коаксиален и т.н. се та :lol:
Булсата според мен се напънаха към развиването на iptv-то си което засега не съм чул лошо и сателитните си услуги ги позае*аха :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от xenolith » 20 Авг 2018, 16:30

Имаш 3 опции, доколкото знам:
- Мошенник-тел - тези ги забрави. Сателит, кабел, интернет, телефон - да пази Господ.
- Виваком - имам един телевизор на вилата, дето е с тяхно устройство и е горе-долу ок. Но не го ползвам често. Кофтито за мен беше, че доста трудно се настройва чинията, понеже устройството не ти показва колко близо си до спътника, освен ако не го нацелиш директно. Ползват споделен сателит (Intelsat 12 доколкото помня) и наскоро (преди година) правиха обновявания на транспондери и тнт. Като цяло са ок избор.
- Булсат - до преди някоя-друга година бяха правилният избор, но iptv ги избута доста в градовете. Обаче! Нека не забравяме, че са компанията, която "прати сателит у космосо" (така де, те ще го 'оперират'). И обещаха подобряване и разширяване на услугите, което би следвало да се случи. Доколко е така, не мога да потвърдя, понеже не съм им абонат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 6.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is '97 M44B19
Мечтае да кара: Е30

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Missing » 20 Авг 2018, 16:40

Ако нямаш против да е IP TV прегледай тиви.бг :wave: :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 21 Авг 2018, 9:19

Missing написа:Ако нямаш против да е IP TV прегледай тиви.бг :wave: :yes:

Колегата търси сателит за къщата/вилата която явно е или някъде си в далечината или просто няма доставчик до там, то е ясно иначе че би избрал иптв-то или кабеларката пред сателита ако имаше достъп :wave: :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 21 Авг 2018, 14:57

Явно ще е дилема...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от don_gori » 23 Авг 2018, 5:41

Попитай в офис на Булсатком дали е възможно да ти пуснат интернет до твоето място, пускаш един Fusion от тях и забравяш. На нашата вила дето е в гората и може би на 5км от най-близкото село пуснаха оптика .. ама то оптика имаше де по електропроводите, но 3 дена си играха докато я докарат до вилата през едни гори и чудесии.
Отделно булсата си изтреляха собствен спътник, което ще рече повече канали/HD канали но още май не е заработил.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook