Коя сателитна телевизия да избера

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 23 Авг 2018, 13:38

Колеги, благодаря ви за мненията.
В крайна сметка, мисля че се спрях на оператор, според условията които предлага.
Ще видя каква е ситуацията и ще напиша отзиви за протокола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 28 Авг 2018, 14:19

Така, днес дойдоха от Ъ1 и сложиха сателитен приемник и устройство за приемане на сигнала.
По принцип исках CA модул , обаче онзи ми обясни, че не било много "ок", и въпреки, че в апартамента всичките ми телевизори са с CA модули, оставих ги да ме убедят.
Още не съм гледал телевизия за да разбера качеството, но първото, което ми направи впечатление е, когато го попитах как ще се свържат останалите 3 телевизора в къщата, момчето ми обясни, че за всеки телевизор се тегли нов коаксиален кабел от сателита (външното тяло) към съответният телевизор. Което означава, че трябва да пробия поне още 2 дупки в стените, или най-малко една тлъста дупка, че да може да влязат още 3 кабела...баси.
Някой правил ли е тая процедура и не става ли със сплитери?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 28 Авг 2018, 14:32

От А1 въобще не знам дали предлагат опцията с кам модул или евентуално ще трябва да си я заплатиш (за разлика от Вивакомци), или просто не си заявил при подписването да е така и затова те мотат. Пробвал съм преди години със сплитери да си захраня втория приемник обаче заработи за кратко (не помня ден, два дали изкарах и беше преди много години), някакви смущения ли кво започна и спряха и двата даже. Те затова сателитните телевизии опциите им са до 4 телевизора, като конвертора е с 1, 2 или 4 изхода.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от madafaka_donkele » 28 Авг 2018, 14:54

Е.Димитров написа:не става ли със сплитери?


Не и за твоите цели. Трябва си конвертор/око/LNB с 2 или повече изхода.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 28 Авг 2018, 17:09

c7aH4eB написа:От А1 въобще не знам дали предлагат опцията с кам модул или евентуално ще трябва да си я заплатиш (за разлика от Вивакомци), или просто не си заявил при подписването да е така и затова те мотат. Пробвал съм преди години със сплитери да си захраня втория приемник обаче заработи за кратко (не помня ден, два дали изкарах и беше преди много години), някакви смущения ли кво започна и спряха и двата даже. Те затова сателитните телевизии опциите им са до 4 телевизора, като конвертора е с 1, 2 или 4 изхода.


Имат CA модули, и дори при монтажа им казах да си донесат с тях, носеха в тях CA модул, но не го пробвах. Обясни ми, че не било много ок, щото не били подредени каналите, та ще загубя сума ти време и като се рестартне телевизора (тука вече ме излъга), щели да се разбъркат каналите отново и отново да ги намествам. както казах, в къщи имам 3 CA модула и каналите са си подредени, и никога не ми е разбърквало канал.
Според мен си ме врътна, защото вероятно настройката изисква повече време и познаване на телевизора и настройките. На устройството, дето го донесоха, само го включва, 3-4 пъти дава "ОК" и си бият камшика...

madafaka_donkele написа:
Е.Димитров написа:не става ли със сплитери?


Не и за твоите цели. Трябва си конвертор/око/LNB с 2 или повече изхода.


Вероятно говориш за устройството на чинията. Казаха ми, че там е с 4 изхода за 4 телевизора.

Обаче ми хрумна друга идея. Тея телевизори, дето ще ги взема за къщата, да ги взема със "смарт" функции, тоест с "Андройд" и да инсталирам Ъ1 Now, като таксата за телевизор с кабел и за приложението е една и съща на месец...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от madafaka_donkele » 28 Авг 2018, 19:22

Е.Димитров написа:Вероятно говориш за устройството на чинията. Казаха ми, че там е с 4 изхода за 4 телевизора.


Да, за него става въпрос. Щом имаш 4 изхода си идеален.
Имаш 1000 варианта да разпръснеш/mirror-неш един сигнал на Х на брой телевизора. Обаче, ако искаш да гледаш различен канал/съдържание на различните телевизори нямаш друга опция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от c7aH4eB » 28 Авг 2018, 23:38

Ако имаш интернет на вилата и ти е включен Mtel Now тъй де А1 Нау няма никакъв проблем да си вземеш андроид ТВ-та. :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Моджо » 13 Фев 2021, 18:52

Моите доставчици нещо се оакаха. Как си имаше вчера много канали вкл и HBO, днеска пльок - даже NatGeo и NGWild нема. Понеже е събота не съм ходил да се разправям. То може и те да не са виновни, щото по-скоро само я доставят, а тоя дет я предлага да не си е платил ама се тая, те са ми подръка ;)
ИПТВ е, идва по оптика до вкъщи и се разпределя на 4 телевизора.
И ся каква ми е алтернативата се пита щото така няма да е с 5 канала накръст.
А1 нямат покритие у наше село
Булсатком имахме но откак сме с иптв сме ги зарязали и не сме плащали.
Гледма има неквкави реклами за ИПТВ по гугъла кат почнеш от 10 лв на месец та до 100...
Идеи ?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от gromovich » 13 Фев 2021, 20:25

Аз пък вчера след едногодишна пауза си пуснах отново Булсаткома и вече съжалявам. Не съм на договор отдавна. Направи ми лошо впечатление, че понеже не съм им ползвал услугите повече от половин година ми праснаха такса включване от 7 лева. Не знам какво включване, при положение че не иска никаква намеса на техници и прочие. Въпреки че имам HD приемник се оказва, че болшинството от предлаганите в Премиум пакета канали са негледаеми. На сайта им, отдолу със ситния текст е посочено "Приемането на част от каналите от пакетите изисква HD оборудване. Приемането на част от каналите изисква IPTV оборудване" е да де ама се оказва, че за болшинството от каналите не достатъчен HD приемника ами си иска IPTV. Пълни мизерници и пак ще ги спра. Набутали са един куп глупави програми като ТЛС, където по цял ден дават някакви 300 кг made in USA слоници, някакви гръцки програми с религиозна насоченост и брадати попове и т.н. Пълен шит. А пък като гледам на спътника дето го изстреляха ресурсът му ще свърши преди да го въведат в експлоатация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Club BMW » 13 Фев 2021, 21:57

Моджо написа:Идеи ?


Приемника ми не е закупен от тях, но ползвам услугата им tivi.bg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Моджо » 14 Фев 2021, 12:47

NickToons има ли го, че не го виждам в списъка. Без него не става.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Коя сателитна телевизия да избера

Мнение от Е.Димитров » 15 Фев 2021, 22:04

Е.Димитров написа:
c7aH4eB написа:От А1 въобще не знам дали предлагат опцията с кам модул или евентуално ще трябва да си я заплатиш (за разлика от Вивакомци), или просто не си заявил при подписването да е така и затова те мотат. Пробвал съм преди години със сплитери да си захраня втория приемник обаче заработи за кратко (не помня ден, два дали изкарах и беше преди много години), някакви смущения ли кво започна и спряха и двата даже. Те затова сателитните телевизии опциите им са до 4 телевизора, като конвертора е с 1, 2 или 4 изхода.


Имат CA модули, и дори при монтажа им казах да си донесат с тях, носеха в тях CA модул, но не го пробвах. Обясни ми, че не било много ок, щото не били подредени каналите, та ще загубя сума ти време и като се рестартне телевизора (тука вече ме излъга), щели да се разбъркат каналите отново и отново да ги намествам. както казах, в къщи имам 3 CA модула и каналите са си подредени, и никога не ми е разбърквало канал.
Според мен си ме врътна, защото вероятно настройката изисква повече време и познаване на телевизора и настройките. На устройството, дето го донесоха, само го включва, 3-4 пъти дава "ОК" и си бият камшика...

madafaka_donkele написа:
Е.Димитров написа:не става ли със сплитери?


Не и за твоите цели. Трябва си конвертор/око/LNB с 2 или повече изхода.


Вероятно говориш за устройството на чинията. Казаха ми, че там е с 4 изхода за 4 телевизора.

Обаче ми хрумна друга идея. Тея телевизори, дето ще ги взема за къщата, да ги взема със "смарт" функции, тоест с "Андройд" и да инсталирам Ъ1 Now, като таксата за телевизор с кабел и за приложението е една и съща на месец...



Ъпдейт
то стана вече повече от 6 месеца, но се оказа, че в нашето "село" , булсат са прекарали оптика, и понеже ми писна от А1 сателитната им "услуга", която, освен с отвратително качество на всички канали, дори и след като излъчват нова и бтв в HD качество, образа е отврат. Да не говорим, че ако вземе че позавали малко, край с образа. Скапана работа, и понеже, както казах булсат се оказаха, че имат вече оптика, веднага смених конете. Интернета не е лош, телевизията също, имам 4 телевизора + интернет и плащам колкото на а1 за 3 телевизора + интернета , който беше от друг доставчик, след разбира се отстъпката, която получавам ако платя на куп 6 или 12 месеца.
Съпорта на булсат...ми учтиви са операторите, но когато стигнеш до тези, дето трябва да свършат някаква работа, не са от учтивите, вика "78 часа", дори малко ми се поскараха и малко назидателен тон, че съм местил оптичният конвертор и съм скъсал жилото. Което разбира се не беше така , просто толкова си разбират хората. Местих конвертора на друго място и го изключих, както изключих всички рутери, после пренаредих подреждането и...не бях включил медиа конвертора в рутера. Съпорта установи, че съм изключил конвертора и заключи, че съм пречупил влакното. Та, мнението ми е, че сателитна телевизия не става, става , ако ходиш на къмпинг...сега като се замисля, и за там не става. С булсат получих регистрация за платформата им и гледам същите канали на телефона/таблета/компютъра , каквито гледам и в къщи.
А1 и виваком са алчняги, може да им плащаш за телевизия, но отделно искат пари за платформата им.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook