Revolut

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Revolut

Мнение от stas.dakov » 09 Окт 2018, 12:59

Здравейте колеги,
какво мислите за revolut като средство за плащане? Според вас има ли бъдеще в България? :)
Ето малко повече информация https://www.revolut.com/

Според мен това ще се наложи на пазара много скоро. Даже гледам че ще идват в България на 25-ти октомври. https://www.eventbrite.com/e/revrally-sofia-tickets-50432423737

Само единствения минус още е че не съпортват левчета ... но скоро се надявам и това да оправят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Revolut

Мнение от steeN » 09 Окт 2018, 13:03

Имам от около година, но преди това съм бил клиент и на други подобни банки извън Европа.
Като цяло има много удобства, това е бъдещето, но има ограничения. Има още хляб да изядат докато могат да стават да ти са основна банка.

Има още няколко такива, една немска и една френска компания. Не са без конкуренция определено.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Revolut

Мнение от stocky » 09 Окт 2018, 14:37

Ползвам ги от година да речем. Удобно и бързо е. Плозвал съм ги из цяла Европа + онлайн разплащане + трансфер на пари между други Revolut потребители. Ползвам и криптоборсата им. Не съм пробвал единствено тегленето от банкомат, но от близък мой приятел знам, че не е имал ядове нито в България, нито в Европа. Общо взето работи така както се рекламират и засега не съм имал оплаквания.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Revolut

Мнение от Doberman_vas » 09 Окт 2018, 14:38

екстра са
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Revolut

Мнение от stas.dakov » 09 Окт 2018, 14:40

stocky написа:Ползвам ги от година да речем. Удобно и бързо е. Плозвал съм ги из цяла Европа + онлайн разплащане + трансфер на пари между други Revolut потребители. Ползвам и криптоборсата им. Не съм пробвал единствено тегленето от банкомат, но от близък мой приятел знам, че не е имал ядове нито в България, нито в Европа. Общо взето работи така както се рекламират и засега не съм имал оплаквания.


Днес тествах теглене от банкомат на ДСК, няма проблеми, но ми беше странно че ми даваше да изтегля само 20, 50, 100, 200 суми на първа страница, не всичките.
Може би банкомата е имал проблем.

моргаджия
моргаджия
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 14.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко

Re: Revolut

Мнение от Krassi_kn » 09 Окт 2018, 15:23

Ползвам ги от около половин година и съм изключително доволен. Нашите банки направо прекалиха с техните такси за какво ли не, а предвид естеството ми на работа се налага да правя международни трансфери 3 до 5 пъти месечно. Само за пример: международен превод със спешен вальор към UK-таксата на ЦКБ-117 лв., Револют-0 лв. Отделно като те "цакнат" в курса на дадената валута и таксите ти стават към 150 лв :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Revolut

Мнение от madafaka_donkele » 09 Окт 2018, 18:35

Най-голямото им предимство е, че като теглиш, пращаш и т.н. обменния курс ти е по spot rate т.е. такъв, какъвто е и във форекса без допълнителни такси, комисионни, спред и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 26.03.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '12 Е70 40d

Re: Revolut

Мнение от Gatz » 09 Окт 2018, 18:38

Имат само един минус . Когато плащаш в БГ вечер и почивни дни курса е малко лош, но се приема спряма многото плюсове. :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 3.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 dA Touring
Мечтае да кара: BMW F11

Re: Revolut

Мнение от feron » 09 Окт 2018, 19:06

Ползвах ги в щатите също без проблеми.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Revolut

Мнение от stas.dakov » 21 Май 2019, 13:59

Вече може картата да се зарежда директно с левове. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Revolut

Мнение от nikola59 » 23 Май 2019, 9:44

stas.dakov написа:Вече може картата да се зарежда директно с левове. :bchug:

:yes: Да - преди два дена въведоха top-up - а за български левове от БГ карта (преди беше възможен само банков трансфер). Минималната сума е 25 лв. Увеличен е и месечният лимит за теглене без такса на 450лв. За някои може и да е и неудобство че вече БГ валутата в приложението е оновна.
В крайна сметка добра новина за нас и лоша за нашите банки :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Revolut

Мнение от stas.dakov » 30 Яну 2020, 14:03

ДСК вече взимат 1% при зареждане на карта..... :evil: :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Revolut

Мнение от bum_bum » 30 Яну 2020, 14:56

Еми да го духат. Последната ми сметка там си заминава, щом са такива тарикати. Гледам, че последното ми зареждане е било 700лв, ей сега ще им дам 7лв на тия циреи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Revolut

Мнение от stas.dakov » 30 Яну 2020, 15:52

Свързах се с тях и ми пратиха това ..... :
Здравейте,

След средата на месец януари е направена промяна в кода за категоризация на дейността на Revolut (т. нар. MCC код).
Клиенти, които са успели да се свържат с обслужващия център на Revolut, споделиха, че от там също са потвърдили промяната. MCC кодовете представляват стандартизиран 4 цифрен номер, който се определя от международна картова организация (например Visa или Mastercard), за да идентифицира и класифицира дейността на даден търговец и се предоставя от обслужващата го банка. Търговците са задължени да използват кодове съответстващи в максимална степен на дейността, която упражняват. С код за паричен трансфер се маркират трансакции в интернет сайтове за залагания, трансакции, свързани с хазартни игри, залагания, покупка на чипове, валута, акции и други парични и финансови инструмент, както и за захранване на микросметки. Трансакциите към Revolut извършени след 20 януари също са обозначени с код за паричен трансфер (преди тази дата операциите са с различни MCC кодове: както за паричен трансфер, така и за покупка на ПОС). За трансакциите с такъв вид код се прилага съответната такса съгласно тарифата на банката (за кредитни и дебитни карти в лева: таксата е 1 лв. + 1%). В случая няма въвеждане на нова такса от наша страна. Таксата фигурира в тарифата на банката повече от 10 години и от въвеждането се прилага в един и същи размер за операции с дебитна и кредитна карта. Банките, които не таксуват трансакциите с карта към Revolut, са тези които по принцип не прилагат такса за операции тип паричен трансфер.

Хубав ден,
Екипът на Банка ДСК


Май за сега само ДСК слагат тази такса, нямам колеги които да се оплакали още... Другия месец им казвам чао! :censored: :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Revolut

Мнение от nikola59 » 30 Яну 2020, 16:02

stas.dakov написа:ДСК вече взимат 1% при зареждане на карта..... :evil: :ranting:

То да е само тя..... :mrgreen: ДСК и не само тя смениха кодовете за да е такса превалутиране и да цакат с такси - да не минава като ПОС в чужбина. Следете таксите на всяка банка, че измекярите променят условията както им падне. :banghead:
Аз не ползвам зареждане, но някой може да пробва следното и много интересно както какво ще се осчетоводи - създава се връзка за плащане във валутата с която искаш да си заредиш revolut акаунта - примерно: БГ сметка/карта лева ---> плащаш към revolut с БГ картата в лева със създадената връзка за плащане в лева.
Ако някой пробва да сподели :type:

Upss измекярите вече са ти го обяснили че те цакат както им е удобно :bang: като им кажеш "чао" отиваш при други които ще направят същото - въпрос на време :ok:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook