Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Leon » 04 Май 2022, 11:05

Обаждат ми се да си ги взема поне 2 седмици след като получа мейл от алито, че са пристигнали в България. Засега нямам липси, но да видим.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от kiko » 04 Май 2022, 21:33

Последната нито смс нито обаждане.Направих се на разсеян и си я потърсих...и о,чудо! Отлежаваше си :mhihi: въпреки ,че ми пишеше тел номер на пратката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 05 Май 2022, 10:22

Само една малка корекция да внеса, ако някой тъне в неведение като мен да си следи... Тия шашави куриери, които обслужват пратки с 24-цифрен тракинг (например "158212345678901234567890") не са MB&D, ами M&BM :mhihi: За щастие си имат някаква страница, на която може човек да си провери докъде са го добутали с пратката му при условие, че тя е вече на територията на България:

:arrow: https://mbm-express.com/trace/index/%D0 ... D0%B0.html

Ако още не е в БГ, може да се провери 24-цифрения тракинг на страницата на Express One Унгария:

:arrow: https://tracking.expressone.hu/

Та май няма да се наложи да ходя до пощите, от днес 3 от 5 пратките ми уж били натоварени за доставка към мен :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Е.Димитров » 06 Май 2022, 10:01

Пощите ги отпушиха.
Вчера една жена ми се обади, да дойда да си взема пратката.
Отидох и ме посрещна един "слънчев лъч" на около 60.
Не изглеждаше претоварена, поздравих я в "Добър ден" и от татък директно "ИМЕНАТАА"
Страхотни са :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bat kir4o » 06 Май 2022, 11:18

И при мен си дойдоха нещата,право в къщи ги донесе,пишеше,че на втори трябва да дойде,дойдоха на 3ти все пак 2 почивен ден
карам спокойно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Leon » 06 Май 2022, 14:25

И на мен ми звъняха вчера за пратка, явно тръгнаха.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 09 Май 2022, 10:41

Nickelback написа: За щастие си имат някаква страница, на която може човек да си провери докъде са го добутали с пратката му при условие, че тя е вече на територията на България:

На която пише, че е на разнос, а още я търсят в склада :lol: 12 дни от Китай до София, 17 дни до куриера... който в събота ме е търсил, мен ме нямаше :banghead: Та сега до офиса. Там съответно "ама това, че са ви казали, че е в офиса... не значи, че е в офиса". Утре елате. Започна да става бързо ситуация "класически българин, викай управител" :mhihi: , отвориха още един чувал и опааа - там беше :bchug:

Европът и M&BM са дъното на куриерите в България. С по-зле не съм се сблъсквал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 09 Май 2022, 10:46

TNT написа:
Nickelback написа: За щастие си имат някаква страница, на която може човек да си провери докъде са го добутали с пратката му при условие, че тя е вече на територията на България:

На която пише, че е на разнос, а още я търсят в склада 12 дни от Китай до София, 17 дни до куриера... който в събота ме е търсил, мен ме нямаше :banghead: Та сега до офиса. Там съответно "ама това, че са ви казали, че е в офиса... не значи, че е в офиса". Утре елате. Започна да става бързо ситуация "класически българин, викай управител" :mhihi: , отвориха още един чувал и опааа - там беше :bchug:

Европът и M&BM са дъното на куриерите в България. С по-зле не съм се сблъсквал.
Алеле майко... :cry:
Мда, три от моите са на разнос вече 4-5 дни и никой не ме е търсил още :banghead:
А имам поръчани още 5-6 неща от Алито, които пак ще ги търкалят по M&BM, направо не знам как ще ги изтърпя, ако са все така. А са ценни и не съвсем евтини :( Не искам да се стига до връщане/загубване на пратка, само заради някакви местни идиоти. Олио да ги попари 'сичките :ranting:

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от empar » 09 Май 2022, 11:06

Nickelback написа: Олио да ги попари 'сичките :ranting:


Много скъпа клетва! :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 09 Май 2022, 12:30

Nickelback написа:Мда, три от моите са на разнос вече 4-5 дни и никой не ме е търсил още :banghead:

Значи са в склада или както му викат "в логистиката" :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 23 Юни 2022, 13:23

:OT:
Най-накрая да изразя задоволоството си от куриерите :ok: Добре, че се случи хака с БГ 'м'ощи, че да стане човешка услугата по транспортирането на пратките от Aliexpress със standard shipping. След трагедията с M&BM (някои пратки ги чаках по 1.5+ месеца от тях :banghead: ) вече Express One явно си отвориха франчайз офиси тук и там, и вече си взимам пратките директно от тях. От 10-12 пратки (повечето от тях combined delivery, всъщност) вече мога да споделя, че средното време за доставка варира между 2 и 3 седмици, като последната дори дойде точно за 13 дни :bchug: Евала на пичовете, въпреки двойната цена на стандартния шипинг - не е драма за "средно-скъпи" пратки :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Kroki » 23 Юни 2022, 17:13

Последните 2 пратки си ги получих в един хранителен магазин до нас в студентски. Зад касата 3 шкафа с пратки и ги раздават. Много по-лесно и бързо от чакането на бг пощи.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от kiko » 23 Юни 2022, 19:21

И аз последната си я получих в Express One.Ама беше бая обикаляне около един блок докато зацепя,че някво магазинче за гсм аксесоари е и офис на тея Express One :mhihi: а аз се оглеждам за някъв куриерски офис и тамън почвах да ги храня наум :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 24 Юни 2022, 8:26

Аз пък имах една пратка дето ми я даваше по тракинг, че на 15ти съм я получил. И ония ден вече се чудя кво става и им пиша на някви expressone до които в бг успях да проследя пратката разбира се без отговор. И вчера нещо надникнах в къщата на кучето и какво да видя, моя пакет. Куриера явно минал, като не ме намерил хвърлил пратката в двора и си заминал. И моя хубавец понеже е прибран си я взел при него :mhihi: Ама беше непокътната, доста грижливо си я беше прибрал. Сега се чудя дали да не им се обадя на тия да ги препсувам..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от In_Memoriam » 05 Окт 2022, 21:04

Да не пускам нова тема, да попитам някой тук сблъсквал ли се е с новата (от година-две) обирджийска схема на PayPal:
Имаш добавена българска сметка/карта (съответно деноминирана към Евро). Имаш и долари в PayPal акаунта си, които искаш да дръпнеш към българската сметка. PayPal автоматично превалутират към евро по техния курс (без право на избор или някаква опция да го промениш), който се различава от редовния с някакви къси 5-7% :mhihi:, вместо да си получиш сумата в долари и българската банка да ги превалутира по редовния курс, както беше преди време. Има ли някакво адекватно решение на този абсурд?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook