Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 29 Ное 2022, 11:54

Nickelback написа:Тази пратка с какъв шипинг е била пусната към теб?


Не знам. :mhihi: Тоя тракинг номер дето са ми дали не отговаря на нито един от тракинг номерата в алито на нещата които чакам. Като го взема ще видя кое е и ще ти кажа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 01 Дек 2022, 11:35

Я да питам в темата как е положението с пратки над 150 евро внесени от страни извън ЕС :yes:

1. Ако искам да поръчам едно нещо от Хонг Конг, и уредя да го пратят по DHL или FedEx, разправията с митниците ще си я оправят ли DHL/FedEx, или аз трябва да се занимавам..? :dunno:
2. Същия въпрос, само че ако поръчам от UK..?

Питам, защото март 2020-та, DHL ме караха аз да ходя да вадя нотариално заверено пълномощно, EORI номер и тем подобни глупости, което просто нямаше как да стане, и им обясних, че ако не предлагат услуга те да ми освободят пратка без аз да се занимавам, просто не са сериозни :dunno:
БГ пощи ги знам, че могат да ми освободят пратка :yes:

Та се чудя дали има развитие от 2020-та насам :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 12:40

Зависи дали търговеца се е вкл. в новата система на ЕС. Най-лесно се вижда при плащането... ако не ти взимат ДДС при чек аута, ще минаваш по традиционния начин през митница, с EORI и т.н.
Не е толкова страшно освобождаването, но без EORI няма да стане... изкарва се за 5 мин в митницата, трябва ти лична карта само и е "завинаги".

От UK ползвай някой от посредниците, там минава без митница по този начин. Иначе директно ще е същото като ХК.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 01 Дек 2022, 17:23

Благодаря за ценното инфо :bchug: Ще помъдрувам още малко, пък в един момент може да поръчам :yes:

ПП: Може би пък е крайно време да си извадя EORI и едно пълномощно :dunno: Преди беше точно в корона еуфорията и като видах някакви чакащи хора на митницата на летището, бързо, бързо го оставих за "друг път" ваденето :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от raddy » 01 Дек 2022, 21:20

EORI ти го пращат по мейл, не става веднага, обикновенно на следващия ден. На митницата до Централна Автогара работят наистина бързо, дори да има опашка.
FedEx работят доста успешно, като представители, на мен пролетта не ми взеха и такса за услугата дори. Пълномощно не вадиш, пращат ти го готово, подписваш, сканираш, и те поемат. Малко са хаотични в комуникациите, но вършат страхотна работа!
Някъде имаше писано, че номера с до 150$ не работи вече, обмитява се всичко над 5$, и не си мисли че като продавача пише 5, няма от митници да го отворят и да сверят цената с актуалните от нета в момента. Така че ако продавача не ти е взел ДДС си смятай +20% и митото можеш да си провериш в нета(процентната ставка, тъй като за различни артикули е различна)
Това е информация от първо лице от пролетта.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от steeN » 01 Дек 2022, 21:24

Може и да са се сменили нещата, моя номер го извадих в Бургас преди сигурно повече от 10 години вече. Явно администрацията регесира :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от n.metodiev » 02 Дек 2022, 8:08

b_u_b_o написа:Айде нов играч се появи в доставките от алито.

Изображение
Вчера на мен Еконт ми доставиха пратка от алито.

Изпратено от моят JAD-LX9 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2022, 10:33

Има някой в темата, който е поръчвал пратка от Алиекспрес над 150 евро със Aliexpress Standard Shipping, дошла е при него съответно с Express One (M&BM или там както са), и я е освободил успешно от митниците чрез тях? Предлагат ли изобщо Express One подобна услуга "освобождаване от митница", подобно на БГ-Пощи, или да не очаквам? :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 23 Дек 2022, 10:55

Nickelback написа:Има някой в темата, който е поръчвал пратка от Алиекспрес над 150 евро със Aliexpress Standard Shipping, дошла е при него съответно с Express One (M&BM или там както са), и я е освободил успешно от митниците чрез тях? Предлагат ли изобщо Express One подобна услуга "освобождаване от митница", подобно на БГ-Пощи, или да не очаквам? :roll:

Не е задължително, че доставка Aliexpress Standard Shipping ще попадне тук на тези които пишеш. Преди седмица с Aliexpress Standard Shipping тук ми я доставиха с Еконт. През Унгария мина и после на Еконт.
Питането ти е за сума която предполага облагане с мито и нека друг каже или питаш самата куриерска фирма когато видиш къде ще попадне тук като дойде за доставка. По просто е това което искаш да купиш да го намериш с доставка от европейски склад, ако го има за да нямаш проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2022, 11:29

nikola59 написа:
Nickelback написа:...

Не е задължително, че доставка Aliexpress Standard Shipping ще попадне тук на тези които пишеш. Преди седмица с Aliexpress Standard Shipping тук ми я доставиха с Еконт. През Унгария мина и после на Еконт.

Ясно. Понеже досега всичко поръчано със Стандартния ми е идвало по ExpressOne, и се бях подвел, че е правило да е така, едва ли не :ok: Благодаря :bchug:

nikola59 написа:Питането ти е за сума която предполага облагане с мито и нека друг каже или питаш самата куриерска фирма когато видиш къде ще попадне тук като дойде за доставка. По просто е това което искаш да купиш да го намериш с доставка от европейски склад, ако го има за да нямаш проблеми.

Рядко имам късмета да си харесам нещо и да го има из Европа, за съжаление :roll: Мда... то се е видяло, че ще вадя сега между празниците EORI и пълномощно за DHL, та да не се занимавам в бъдеще :yes:

ПП: Някой има ли идея за лаптоп, колко процента е митото обикновено?
ДДС-то ясно, че ще си го платя 20%...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 23 Дек 2022, 13:19

Беше 0. Ако не са променили нещо ще платиш само ДДС.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от shlosera » 16 Яну 2023, 12:11

Някой ползвал ли е фирми за доставка от Италия? Намирам разни сайтове, но ме интересува проверен доставчик, че става въпрос за по-скъпа (поне за мен) машина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 24 Мар 2023, 9:39

Пак не става въпрос за Ebay, ама да не отварям нова тема :ok:

Има ли някой в темата, който е пазарувал от Alibaba.com? :paranoid:
Интересува ме дали има нещо общо/подобно ли e като да пазаруваш от Aliexpress, има ли някакви особености от логистичен характер, плащане, потребителят защитен ли е по някакъв начин и т.н. Просто общи впечатления търся :bchug:
Питам понеже чат-пат ми изскачат разни неща, които ги няма дори в Aliexpress и би ми било полезно някой път да прибегна до Alibaba :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от steeN » 24 Мар 2023, 14:29

Там е само за фирми до колкото знам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Е.Димитров » 29 Мар 2023, 15:56

Интересно.
от месеци не си бях поръчвал от Алиекспрес и реших с тази поръчка да променя и адреса и да не е адреса на работата ми, ами там където живея (на 15 км от Пловдив).
Преди поръчките идваха до близката поща и в някой случаи пощальона ги доставяше но беше изключение.
Сега направих поръчка на новият адрес и пощенската станция не е далече от нас.
Направих поръчката на 13 март и днес получих sms от Еконт за пратка.
Помислих, че е някаква пратка, дето жената е поръчала, че няма сума за плащане и преди малко, когато дойде, се оказа , че са нещата от Алиекпрес.
Доволен съм много.
Пратката идва от Китай, не от ЕС

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook