Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bioz » 11 Ное 2020, 16:19

Nickelback написа:Сетих се да питам нещо, пак Aliexpress specific :ok:
Някой китайски търговци имат складове в Европа (например някои изпращат от Чехия и Полша, съм виждал), при което стоката ще избегне обмитяване понеже е ship-ната от EU.
Та въпросът ми е - има ли поле във филтъра на Aliexpress търсачката, с което да намеря такива търговци..? Ако има, нещо не го намирам :dunno:
Мисля, че няма филтър по това. Аз друго не разбирам. Има стоки дето ги има в складове в Европа, но не шипват до БГ. Какъв им е проблема?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Ное 2020, 16:20

Няма такъв филтър, но се надявам да вкарат. От юни догодина май ще отпадне правилото за 30лв и всичко (и 60 стотинки да е), ще си иска ДДС, митница и т.н. То това от години го искат, не случайно и от години се говори за складове дори в България. Напоследък все повече търговци имат опции от Чехия, Франция, Белгия. За няколко лева отгоре идва до седмица и няма риск от митница. В Пловдив примерно спрат ли го... отидоха още 1-2 месеца.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Ное 2020, 16:31

TNT написа:Няма такъв филтър, но се надявам да вкарат...

От приложението и аз не намирам, ама не съм пробвал от сайта (Ship from):

https://help.oberlo.com/en/articles/291 ... om-the-usa

Едит: Няма такава опция при мен :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 11 Ное 2020, 16:48

TNT написа:От юни догодина май ще отпадне правилото за 30лв и всичко (и 60 стотинки да е), ще си иска ДДС, митница и т.н.


Тва сериозно ли е, тея митничарите ще си прережат вените...ще се спукват от работа да вземат 30 стотинки ДДС :mhihi: Пазарувал съм няколко неща от европейски складове, основно тия дето са $100 и нагоре точно за да избегна митници, обаче никога не съм разбирал каква е врътката. Те нали все пак трябва да го платят тва ДДС някъде, и в БГ да им е склада как ще го внесат и продадат ако не плащат? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Ное 2020, 17:04

b_u_b_o написа:ще се спукват от работа да вземат 30 стотинки ДДС :mhihi:

Ама слагаш и таксички за освобождаване :mhihi: На мен ми треснаха 16,80лв за 22лв пратка, на която даже не дължах ДДС.

Правят някаква врътка с ДДС-тата. И аз не знам каква е схемата точно, ама щом я правят - има схема :lol:

П.П. https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... ommerce_en Ето малко инфо. Макар че се променя и отлага от бая време. Трябваше то 1 януари уж да влиза. До лятото със сигурност ще има още промени.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bioz » 11 Ное 2020, 17:10

b_u_b_o написа:
TNT написа:От юни догодина май ще отпадне правилото за 30лв и всичко (и 60 стотинки да е), ще си иска ДДС, митница и т.н.


Тва сериозно ли е, тея митничарите ще си прережат вените...ще се спукват от работа да вземат 30 стотинки ДДС :mhihi: Пазарувал съм няколко неща от европейски складове, основно тия дето са $100 и нагоре точно за да избегна митници, обаче никога не съм разбирал каква е врътката. Те нали все пак трябва да го платят тва ДДС някъде, и в БГ да им е склада как ще го внесат и продадат ако не плащат? :dunno:
Няма да отпадне това правило, а смятат да сложат флат такса от рода на 10лв на пратка което ще обезмисли поръките на евтини единични пратки за частни лица. Големите търговци няма да усетят разлика. Това се обсъжда в групите на онлайн търговия, но не е ясно кога и как ще стане.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Е.Димитров » 11 Ное 2020, 17:15

Както казва колегата, 20 стинки ддс, ама 15,40 за пощата, дето имала еори и освобождава пратката.
Нали държавната поща трябва да живне малко, пък и предполагам, ако се натрупат всички стоки, които са под 30 лева и влизат в страната от Китай, вероятно ще се заформи една крупна сума , и вероятно някой се е загледал за възможност държавната поща да се облажи и то доста.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от alekangg » 11 Ное 2020, 17:22

TNT написа:
b_u_b_o написа:ще се спукват от работа да вземат 30 стотинки ДДС :mhihi:

Ама слагаш и таксички за освобождаване :mhihi: На мен ми треснаха 16,80лв за 22лв пратка, на която даже не дължах ДДС.

Правят някаква врътка с ДДС-тата. И аз не знам каква е схемата точно, ама щом я правят - има схема :lol:

П.П. https://ec.europa.eu/taxation_customs/b ... ommerce_en Ето малко инфо. Макар че се променя и отлага от бая време. Трябваше то 1 януари уж да влиза. До лятото със сигурност ще има още промени.


Това е малко невъзможно или са те излъгали или имаш отделно транспорт.
Лимита е 15 долара с транспорта вътре.
Иначе се спира всичко без значение за колко е обявено, осен, ако не е писмо или нещо от сорта на калъф за телефон.
Аз за 2 месеца , 3 пъти се разправях, всеки път плащах по 15лв на пощите, включително два пъти, когато не дължах ДДС и мито, в тези два случая си платих САМО по 15лв..., а в в другия 15+ДДС.
Хората жънат пари,всеки може сам да ходи и да загуби половин ден да подава документи.
Ако не друго и трите пъти всичко стана бързо за по 3-4 дни, не съм ходил никъде, всичко изпратих по мейл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Ное 2020, 17:31

Нямам идея дали имах отделно транспорт - нямам спомен. Ама не дължах ДДС, събраха ми 16,80лв. 12лв + 4,80лв. В София е 2-4 дни, ама в Пловдив сега проверих - 20 август до 1 октомври обработка на документи :ok: С кеф да им дадеш парички. Иначи на това разчитат - по-евтино излиза да си платиш, отколкото да взимаш отпуски и да обикаляш цял ден напред-назад :dummy:

С това изискване най-много да убият Алиекспрес за ЕС. То и сега не за всичко си заслужава. А ако сложим ДДС + таксички... за още по-малко. Ще си плащаме повече и тва е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 11 Ное 2020, 17:33

Баси чувствам се късметлия...сега си погледнах профила и пратките ми са 370, сумата им няма да я казвам че ми стана лошо :mhihi: И за всичките тия пратки 3 пъти са ми ги спирали...тва е под 1%.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от alekangg » 11 Ное 2020, 18:04

TNT написа:Нямам идея дали имах отделно транспорт - нямам спомен. Ама не дължах ДДС, събраха ми 16,80лв. 12лв + 4,80лв. В София е 2-4 дни, ама в Пловдив сега проверих - 20 август до 1 октомври обработка на документи :ok: С кеф да им дадеш парички. Иначи на това разчитат - по-евтино излиза да си платиш, отколкото да взимаш отпуски и да обикаляш цял ден напред-назад :dummy:

С това изискване най-много да убият Алиекспрес за ЕС. То и сега не за всичко си заслужава. А ако сложим ДДС + таксички... за още по-малко. Ще си плащаме повече и тва е.

Да, толкова е.
Аз поне не разбрах кога слагат още 4,80лв, за едни страни слагат, за други не..И аз имах случай на плащане на 12лв и ми го донесоха до нас и на 16,80 и си го търсих в клона. И в двата случая нямах ДДС, защото пратките ми бяха от физическо лице, а тогава лимита е 45 доларес

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 25 Ное 2020, 14:20

Nickelback написа:
b_u_b_o написа:С какво мислиш да ги управляваш тия WS2815, аз имам едни 15м WS2813 дето ме чакат от почти година да ги сложа като скрито осветление на тавана в хола, ама още не съм се наканил. Мисля с d1mini да ги вържа и планувах сам да си напиша управлението с mqtt да си кумуникира, ама гледах последно време, че хората са го свършили вече и има разни проекти в гитхъб.

С любимото ми - ESP32 естествено :ok: Лентата директо ѝ влизат CMOS нива, вече проучих :ok


Аз вчера поръчах едно такова. Мислех да го правя точно с WLED защото има mqtt каквото ми е изискването и е доста мощно на пръв поглед, ама на ESP8266. Обаче като видях хората какво са сглобили и викам я да не се правя на мноо умен и да ползвам вече направеното :mhihi: Хареса ми и че може да захраня есп-то и лед-а отделно, т.е. ще бодна и едно sonoff-че(всичките ми сонофи са с флашната tasmota, не ме кефи китайския им firmware) на захранването на led-a за да не седи постоянно включено. Първоначално си мислех направо на esp32-ката да закача едно реленце което да го върши това, обачее тва значи да форквам WLED и да донаписвам няква логика за управлението му и реших да не си усложнявам живота така :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 25 Ное 2020, 18:55

b_u_b_o написа:
Nickelback написа:
b_u_b_o написа:С какво мислиш да ги управляваш тия WS2815, аз имам едни 15м WS2813 дето ме чакат от почти година да ги сложа като скрито осветление на тавана в хола, ама още не съм се наканил. Мисля с d1mini да ги вържа и планувах сам да си напиша управлението с mqtt да си кумуникира, ама гледах последно време, че хората са го свършили вече и има разни проекти в гитхъб.

С любимото ми - ESP32 естествено :ok: Лентата директо ѝ влизат CMOS нива, вече проучих :ok


Аз вчера поръчах едно такова. Мислех да го правя точно с WLED защото има mqtt каквото ми е изискването и е доста мощно на пръв поглед, ама на ESP8266. Обаче като видях хората какво са сглобили и викам я да не се правя на мноо умен и да ползвам вече направеното :mhihi: Хареса ми и че може да захраня есп-то и лед-а отделно, т.е. ще бодна и едно sonoff-че(всичките ми сонофи са с флашната tasmota, не ме кефи китайския им firmware) на захранването на led-a за да не седи постоянно включено. Първоначално си мислех направо на esp32-ката да закача едно реленце което да го върши това, обачее тва значи да форквам WLED и да донаписвам няква логика за управлението му и реших да не си усложнявам живота така :mhihi:


Реших да ти отговоря в темата в проектите, че тук много спам стана за колегите :yes:

viewtopic.php?p=4547276#p4547276
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 01 Дек 2020, 16:33

Как сте с доставките след черния петък? :mhihi:
На мен ми висят от миналата седмица дошли разни по DHL и UPS на БГ територия вече, а Speedy и InTime като подизпълнители, не ги бръснат грам да ги доставят от летището до нас :mhihi:
Интересното пък е, че Speedy като директен изпълнител си движи доста добре пратките на местно (БГ) ниво - вчера поръчах едни платки от Габрово - дойдоха днес сутринта :dunno:
А още по-интресното е, че имам пратки заявени за транспорт от Полша до София още по-миналата седмица по Speedy като директен изпълнител, но оттогава насам ни вест ни кост... Не мога да им хвана спатиите :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bioz » 01 Дек 2020, 17:04

Speedy нали го продадоха. Работата е в батака.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook