Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 03 Сеп 2020, 8:38

Ъпдейт по въпроса с Aliexpress.
Две отделни поръчки (сингапурски тракинг) направени в един и същи ден (31.07) от различни търговци в Aliexpress пристигнаха с разлика един ден - едната на 01.09, другата вчера - 02.09.
Та общо взето тайминга е около месец :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 03 Сеп 2020, 8:50

Имам една поръчана през май месец :mhihi: За съжаление е на митница и чакам Български пощи да ми подадат документите от почти 2 седмици :lol: За тайминга има много значение и до кой град. Основно заради нашите любими пощи. До София бива, ама ако си от малко градче или село... смятай, че всяка трета пратка няма да ти идва или ще е след 3-4 месеца. Митничарите в София също по-бързо пускат или по-скоро в отдела на пощите по-бързичко ти оправят документите. На имейла в Пловдив чаках 1-2 дни за отговор с caps-lock "OK" и още 10 дни за отговор "ИМА ЗАБАВЯНЕ" :kuku: :mhihi:

Заради коронавируса вдигнаха още преди няколко месеца времето от 2 на 3 месеца. Вие не знам как процедирате, но при мен като изтече времето... чакам 2-3 дни, пускам диспут и не ми дреме. Ако дойде, го приемам за подарък. Веднъж една пратка незнайно защо 3 дни преди крайният срок беше в Ню Йорк :lol: На 4-5 месец дойде :mhihi:

Общо взето, ако има избор от европейски склад за малка сума отгоре... те оставят направо без избор.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от alx » 03 Сеп 2020, 19:18

аз поръчах един компенсатор за сайга 12/ вепр 12 от русия... изпратиха го на 21 април, седя 3 месеца в някакъв склад на шереметиево и го получих миналата седмица. смятайте.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от ARR_ » 04 Сеп 2020, 4:38

alx написа:аз поръчах един компенсатор за сайга 12/ вепр 12 от русия...

Сега си викни и един горивен филтър от wish.com :lol:

Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от alx » 04 Сеп 2020, 4:55

Не бе- аз сериозно... поръчах си ето това:

https://ivantactical.com/shop/weapon-ac ... zle-brake/

А за горивните филтри - те са забранени в моя щат. В другите щати също не са съвсем разрешени, но можеш да си поръчаш срещу $200 stamp от ATF и като ти доиде след 2-3 месеца си ти... :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от ARR_ » 04 Сеп 2020, 5:14

alx написа:Не бе- аз сериозно... поръчах си ето това:

https://ivantactical.com/shop/weapon-ac ... zle-brake/

А за горивните филтри - те са забранени в моя щат. В другите щати също не са съвсем разрешени, но можеш да си поръчаш срещу $200 stamp от ATF и като ти доиде след 2-3 месеца си ти... :ok:


Шегувам се разбира се, аз от Ебай съм си купувал части за глока, екстра си е дулната спирачка :yes:
Иначе и при нас простосмъртен неможе да се докопа до NFA item.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от c04 » 10 Ное 2020, 23:50

Колеги, да попитам как стоят нещата с митото и ддс за пратки извън ЕС?
Над колко има опасност тия от митницата да ме изберат? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 11 Ное 2020, 0:33

c04 написа:Колеги, да попитам как стоят нещата с митото и ддс за пратки извън ЕС?
Над колко има опасност тия от митницата да ме изберат? :mhihi:

Той "батака" не се е изменил от 2009г, даже се задълбочава...Над 30лв. винаги ще очакваш да платиш ДДС. Над 150 евра и мито+ДДС. Има някои стоки където мито не се дължи, но това са малки изключения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Ное 2020, 12:08

Ако е под 30лв обаче, не е означава, че няма да ти я спрат. Просто ще платиш само таксите за освобождаване, без ДДС и Мито. Ако е малък пакет и стойността на бележката е написана по-ниска, има много голям шанс да минеш метър. Предполагам зависи и какво поръчваш. Ако пише iPhone за 12$, ще е леко съмнително :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 11 Ное 2020, 13:01

До сега за около 8 години пазаруване в aliexpress и 5 цифрена сума изхарчена там са ми спирали 3 пратки на митница. И 3те не бяха нещо скъпо, с по 4-5 долара над границата. 2 пъти на столична митница(едното бяха радиостанции, другото обувки някви) и един път на базата им в Челопеч не помня какво беше. И 3те пъти минах без да плащам нищо, щото си подправях платежните документи :mhihi:

Днеска какво си напазарихте от 11.11 в алито?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Ное 2020, 14:21

Както се спомена назад, ако са дребни поръчки обикновено не пипат. Най-скъпата ми дето беше минала метър беше за 250лв едни електронни компоненти. Шепа от 5 компонента на кръст, ама хората са си помислили, че струват стотинки и не съм имал ядове по митници :ok:
Друго да кажа обаче - избягвайте shipping с DHL (да не говорим пък експресен някакъв) или друг авторитетен доставчик! Веднъж китаеца ми се забави с една пратка и щеше да изпусне срока. Затова без да ме пита дори решил да го прати за своя сметка по DHL Express на стойност съизмерима със стойността на пратката :banghead: Верно, за три дена дойде, ама... на митница :mhihi: Нищо, че пак беше дреболия някаква. Отсвирих ги и не ходих изобщо да я освобождавам. А дължите магазинаж, ако се забавите...
Изобщо, дори за скъпи неща, ако са непонятни за тях какво представляват, сравнително дребни са, и са пратени със standard shipping, не пипат като цяло :)

b_u_b_o написа:Днеска какво си напазарихте от 11.11 в алито?

Двайсетина метра шукар бибитка ленти с WS2815 "за пробата" :mhihi: :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 11 Ное 2020, 14:38

С какво мислиш да ги управляваш тия WS2815, аз имам едни 15м WS2813 дето ме чакат от почти година да ги сложа като скрито осветление на тавана в хола, ама още не съм се наканил. Мисля с d1mini да ги вържа и планувах сам да си напиша управлението с mqtt да си кумуникира, ама гледах последно време, че хората са го свършили вече и има разни проекти в гитхъб.

Ей го и моя пазар за сега
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 11 Ное 2020, 14:56

Nickelback написа:Изобщо, дори за скъпи неща, ако са непонятни за тях какво представляват, сравнително дребни са, и са пратени със standard shipping, не пипат като цяло :)

:yes: :yes: :yes:

Ако е телефон, дрон, авточасти - ще я спрат. На Тони Старк нещата никой не знае какво са и си минават :ok: Важно и да не е много бройки. 10 ключодържателя може и да ти ги спрат. Ако са 10 пратки по 1 обаче... си минават метър.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Ное 2020, 15:14

b_u_b_o написа:С какво мислиш да ги управляваш тия WS2815, аз имам едни 15м WS2813 дето ме чакат от почти година да ги сложа като скрито осветление на тавана в хола, ама още не съм се наканил. Мисля с d1mini да ги вържа и планувах сам да си напиша управлението с mqtt да си кумуникира, ама гледах последно време, че хората са го свършили вече и има разни проекти в гитхъб.

С любимото ми - ESP32 естествено :ok: Лентата директо ѝ влизат CMOS нива, вече проучих :ok: Време е вече J.A.R.V.I.S. да почне да върши някаква работа :) "Уши", "усти", "очи" и "мозък" работят, следва да почне да говори нещо, да се блещи и да намига, поне :mhihi: Само трябва да си направя къстъм платки, че сега всичко е на насипи от отделни модули :) Ще се похваля в темата с проектите, като напредна, надявам се до месец, само да не взема п'а да почна работа, че пак ще ми мръднат сроковете :ok:
Иначе проекти има, но няма това, което аз съм намислил и се чудя как за две години поне откакто ми е хрумнало никой не го е имплементирал :ok:

TNT написа:
Nickelback написа:Изобщо, дори за скъпи неща, ако са непонятни за тях какво представляват, сравнително дребни са, и са пратени със standard shipping, не пипат като цяло :)

Важно и да не е много бройки. 10 ключодържателя може и да ти ги спрат. Ако са 10 пратки по 1 обаче... си минават метър.

А да, недейте да се лакомите - до 10 е OK :yes: Поръчвал съм 10x ардуинота веднъж и веднъж 10x ESP32 модула и не ги спряха на митница, но повече не мисля да рискувам.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 11 Ное 2020, 16:11

Сетих се да питам нещо, пак Aliexpress specific :ok:
Някой китайски търговци имат складове в Европа (например някои изпращат от Чехия и Полша, съм виждал), при което стоката ще избегне обмитяване понеже е ship-ната от EU.
Та въпросът ми е - има ли поле във филтъра на Aliexpress търсачката, с което да намеря такива търговци..? Ако има, нещо не го намирам :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook