Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 05 Окт 2022, 22:25

In_Memoriam написа:Да не пускам нова тема, да попитам някой тук сблъсквал ли се е с новата (от година-две) обирджийска схема на PayPal:
Имаш добавена българска сметка/карта (съответно деноминирана към Евро). Имаш и долари в PayPal акаунта си, които искаш да дръпнеш към българската сметка. PayPal автоматично превалутират към евро по техния курс (без право на избор или някаква опция да го промениш), който се различава от редовния с някакви къси 5-7% :mhihi:, вместо да си получиш сумата в долари и българската банка да ги превалутира по редовния курс, както беше преди време. Има ли някакво адекватно решение на този абсурд?

:D Измекярите винаги са били такива. По подразбиране те приемат в евро нещата и затова се получава така. Имаше начин преди, а сигурно и сега е валиден - свързваш се с тях и им казваш че картата ти е доларова, сметката също и искаш основната валута да ти я направят доларова. По телефона най добре, че иначе с ботове ще кореспондираш. Може да пробваш от PayPal през Revolut да прекараш доларите към английският локален банков акаунт, но не съм го пробвал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 06 Окт 2022, 6:30

Абе не знам дали важи при такъв вътрешен трансфер, но по принцип има опция в ПейПал /завряна някъде/ какъв курс да ползва..техния или некъв банков беше.
Забравил съм къде беше, но беше много завряна по настройките.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от ildivvy » 06 Окт 2022, 9:18

В средата на Септември си купих част за мотора от немския 'ибей'. Доставката с DHL до България стана за 3-4 дена, а след това с БГ Пощи до адреса за една седмица... Като цяло не ми беше проблем, но как така за малкото разстояние в БГ загубиха повече време..? Очаквах по-скоро обратното!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от empar » 06 Окт 2022, 9:53

ildivvy написа:В средата на Септември си купих част за мотора от немския 'ибей'. Доставката с DHL до България стана за 3-4 дена, а след това с БГ Пощи до адреса за една седмица... Като цяло не ми беше проблем, но как така за малкото разстояние в БГ загубиха повече време..? Очаквах по-скоро обратното!


Назад из тая тема мисля бях разказвал за по-покъртителен случай. Седмица от Япония до България и после МЕСЕЦ до мен. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от In_Memoriam » 06 Окт 2022, 10:19

Моджо написа:Абе не знам дали важи при такъв вътрешен трансфер, но по принцип има опция в ПейПал /завряна някъде/ какъв курс да ползва..техния или некъв банков беше.
Забравил съм къде беше, но беше много завряна по настройките.


Има, но е валидна само при плащане, а не при теглене.

Ще ги чуя по телефона да видим какво ще измислят.

Edit: Преслушах ги и единственият вариант е да си добавиш Visa карта към PayPal акаунта, към която може да зададеш от опцията отдолу дифолтната валута да е в долари, обаче пък взимат такса от 1%, когато теглиш към карта, а не банкова сметка. И все пак 1% е поносимо пред 5-7% :mhihi:
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от zAcK » 10 Окт 2022, 15:09

Привет. Някой знае ли какви са тия измекяри expressone и как да ги открия. Звъня на някакви телефони, но никой не вдига :censored:

За първи път от Алиекспрес са ми пратили пратката с тях, тракинга показва, че не са ме намерили, а нито е идвал някой, нито имам СМС, нито някой ми е звънял :censored:

Да еба и измекярските фирмички, аз да еба. С БГ пощи, дето уж били зле, никога съм нямал проблеми. И това за 15 години. Какви са тия измекяри лайняни :censored:

P.S. Да не ви казвам как разбрах, че пратката ми е там. Пак по някакви форуми, прочетох за тия, проверих и се оказа при тях. Щото на тракинга не пише... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от DigitalExile » 10 Окт 2022, 15:12

Звънни на тия - https://www.mbm-express.com/
Ако не са ти звъняли не е изключено китаеца да не е сложил номер на пратката, случвало ми се е.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 10 Окт 2022, 15:13

DigitalExile написа:Звънни на тия - https://www.mbm-express.com/

Точно щях да пиша, ама им бях забравил името :yes: Една група измекяри са - турбо нещастници.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от zAcK » 10 Окт 2022, 15:15

DigitalExile написа:Звънни на тия - https://www.mbm-express.com/
Ако не са ти звъняли не е изключено китаеца да не е сложил номер на пратката, случвало ми се е.


Супер, мерси много :ok: Явно са едни и същи :mhihi: Интересното е, че са с различни web сайтове и т.н. :ok: :mhihi:
Някаква кака щяла да звънне на друга кака да я намерят и ще ми се обадят :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от TNT » 10 Окт 2022, 15:18

Не разчитай. Последно ми казаха в офиса, че не е там пратката, ама вече една кака ми беше казала по телефона, че е там ... малко "класически българин - викай управител" имаше :mhihi: И ми я намериха.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 10 Окт 2022, 15:41

zAcK написа:Привет. Някой знае ли какви са тия измекяри expressone и как да ги открия.

M&BM разнасяха пратките точно след краха на БГ пощи и бяха действително ааадски зле... Малко след това M&BM бяха заместени (за щастие) от ExpressOne франчайзи, като последните за мен са топ. Случвало се e пратка от Китай да ми дойде за 9-10 календарни дни, маааксимум 14 дни, на фона на месец-месец и половина с БГ Мощи. BTW - БГ Мощи май малко са се поразтоварили напоследък, защото и от тях получих една пратка за 2 седмици с бавния шипинг :ok:
Обикновено не се циганя и си ползвам Aliexpress Standard Shipping и може би затова идват нещата надеждно и бързо. Винаги получавам SMS от тях, или пък на всеки 2-3 пратки дошли при тях на един курс от хъба в Будапеща, ама аз си знам кое къде е точно 'щото си траквам нещата със 17TRACK. Понякога за получаване имам 5-6 пратки на седмица и почвам леко да се обърквам, та 17TRACK-а внася малко ред в хаоса :ok:
Та ако си със стандартен шипинг почти сигурно е, че трябва да си получил SMS, подобен на тоя. Ако не си (вероятно спреляците от M&BM ти обгрижват пратката :banghead: , подизпълнител са на ExpressOne), им намери някой телефон в Google или отиди в най-близкия до теб офис на ExpressOne и питай къде са ти нещата. Вече ги има тагнати по Google Maps някои офиси и можеш да разтърсиш кое къде. Обикновено пратката те чака в най-близкия офис до адреса на получателя :) На линка от SMS-а ще намериш списък с възможни офиси :bchug:

ПП: Докато съм си дописвал мнението, май си се оправил :bchug: Как да е, такъв ми е на мен експирънса, като цяло съм доста доволен :ok:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от zAcK » 10 Окт 2022, 22:23

Ще ми се обади, ама га сливата й стане на уй, освен ако не е била Емили :mhihi: :censored: :banghead: :banghead: :banghead:
Утре май ще ходя до някой техен офис. Нито СМС имам, нито някой ми е звънял. Страшни измекяри :no:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Online
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от c04 » 10 Окт 2022, 23:23

Тия адски шано :mhihi: Последно ходих в един офис, който беше и обществена пералня, и сервиз за нещо си :mhihi: :mhihi: :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от shlosera » 11 Окт 2022, 8:40

Колеги някой от вас пазарувал ли е директно от немски сайтове? Набелязал съм си 2-3 сайта с различни машини, доставката би трябвало да е с dhl около 28€ но ми стана интересно, че има някаква такса на пейпал (2.5%)дори ако избереш плащане с карта, а не пейпал някаква идея защо?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от DigitalExile » 11 Окт 2022, 9:02

Какво ще поръчваш? ако е нещо леко 28 евро е безумно да се дават при положение че ggbg взимат по 3 лева на кило.
През пейпала таксите винаги са брутални, но може и нещо допълнително да ти е начислено не е изключено.

zAcK написа:Ще ми се обади, ама га сливата й стане на уй, освен ако не е била Емили :mhihi: :censored: :banghead: :banghead: :banghead:
Утре май ще ходя до някой техен офис. Нито СМС имам, нито някой ми е звънял. Страшни измекяри :no:


Да щото тая е погледнала отгоре кашона не ти е видяла пратката и не и се занимава да я търси повече,а съм почти сигурен че китаеца не ти е сложил телефона щом нямаш SMS.
Аз на тия китайци винаги им давам 1 завезда в алито и пиша коментар,че не слагат номера на пратките.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook