Пазаруване от Ebay?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 01 Дек 2020, 17:45

bioz написа:Speedy нали го продадоха. Работата е в батака.
Олио да ги попари 'сичките :banghead:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от alx » 02 Дек 2020, 0:22

bioz написа:Speedy нали го продадоха. Работата е в батака.


? геопост още не са я купили/ придобили мажоритарния пакет?
алекс
трабант 601с
разни други возила

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от c04 » 02 Дек 2020, 0:36

Май не са още, ама почнаха да променят условия :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от gromovich » 02 Дек 2020, 17:49

Колеги, споделете как стоят нещата за поръчки от американския амазон и ибей до адрес във Великобритания. Четох в един форум, че между САЩ и Великобритания има спогодба и за стоки до 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от b_u_b_o » 08 Дек 2020, 17:06

Абе тия от митниците да не четат темата, както се хвалех че за над 350 пратки само 3 са ми спирани ми задържаха една от тия дето чакам :mhihi: Само дето са 2 сензора на обща стойност 4$ и току що си поръчах други, митничарите да си ги бият у главите...нямам намерение да се разправям с тях... :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от whatdaf » 25 Дек 2020, 2:54

Почти съм сигурен, че и другите сензори ще ти ги задържат. Щом са 4$ не дължиш нищо. Освободи си ги и си ги вземи вместо да чакаш да пристигнат другите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от gromovich » 25 Дек 2020, 8:31

Kолеги, какво става със свободната търговия между Великобритания и ЕС след 01.01.2021 г. Нещо го пропуснах въпроса. Имам една поръчка, за която продавачът ме увери, че ще има наличност в края на януари 2021 г. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от AGT » 25 Дек 2020, 22:51

Нищо не се променя според споразумението .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 25 Дек 2020, 23:01

Така звучи, но нищо определено не прочетох.

Какво става с храни, детски стоки, медицински изделия и т.н., които подлежат на по-специфичен контрол?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от nikola59 » 27 Дек 2020, 11:26

bum_bum написа:Така звучи, но нищо определено не прочетох.

Какво става с храни, детски стоки, медицински изделия и т.н., които подлежат на по-специфичен контрол?

Става така, че вече е все едно дали купуваш от щатите или от която и да е страна извън ЕС :banghead: Между другото вчера някъде споменаха, че вече е публикуван пълният текст на споразумението, но по това което е в действителност, нещата вече приключиха с Англия... На хартия какво пише не знам, но действителността вече е налице. Всеки може вече да се увери като в английският ибей избере английски търговец изпращаш до България и произволна стока, какво ще му се появи :mhihi: Нагледно:
1.png


gromovich написа:Kолеги, какво става със свободната търговия между Великобритания и ЕС след 01.01.2021 г. Нещо го пропуснах въпроса. Имам една поръчка, за която продавачът ме увери, че ще има наличност в края на януари 2021 г. :dunno:

Нещата не са розови впредвид примера който дадох. Габко преди няколко дена сложиха надпис, че не приемат стоки, дори вече има върнати такива в този период, сега гледам са махнали надписа и се надявай до края на януари примерно да го получиш на адрес в Англия и от там да го докара последника, но питай самият посредник, че нещата въобще още не са ясни напълно. Хаоса ще е тотал поне първите месеци догодина предполагам....
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от bum_bum » 27 Дек 2020, 16:37

Аз имам разни скъпи неща поръчани от Англия преди месец.

Тия идиоти изобщо не са ги пуснали да пътуват и ако се окаже, че трябва да им плащам мита ще си им ги оставя да си имат.

Силно тъпоумна нация, силно се надявам да го изядат квадратния.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от kiko » 27 Дек 2020, 18:27

Англия повече внасят отколкото изнасят.силно се съмнявам да си го набият четвъртит.От фирмата с която си внасям от там поседния редовен курс им е на 29ти.Следващият е на 10.01 и те не са сигурни дали ще има мита.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 14 Яну 2021, 22:12

Някакви промени ще имало...
"Нещата ще се случат от 01 юли. И не са българска измишльотина, а са евродиректива. Евросъюза иска да си събира ДДС и мита от вноса извън съюза. Какво ставав дейсвителност от есента да речем, миналата година. Китайците направиха хъбове в редица евространи. Каргото отива в тези хъбове, там се обмитява и се плаща ДДС за целия товар, стоварен да речем в Белгия. После от този хъб нещата се разпращат до получателите. Интересноте, че вече пратки идват не само с Пощите, а и с куриерските фирми. Няма митници, няма такси, няма разтакаване. Поне с последните ми десетина пратки е така. Дойоха от Белгия, на пликовете и пакетите върху китайския стикер има лепнат втори, напечатан в съответния хъб. Голям цирк обаче се заформя от седмица насам- чакам едни дезинфектори за четки за зъби. Тръгнах да проследявам къде са, преди десетина дни пишеше че са в София. Викам си дойдоха. Да, ама преди няколко дни гледам- заминали за Ден Хааг в Холандия. И от там- "Изпратени извън страната" и дотам. Но мисля че ще дойдат. Или дезинфекторите, или парите, досега друг случай не е имало. Хубавото на тази схема е, че няма за една каишка за часовник примерно, струваща 2 лева да се ходи на митницата, да се губи ден-два, да се изхарчат едни пари, защото историята с 30-тте лева отпада. За всичко по принцип ще се плаща ДДС и евентуално мито. А по тая схема когато каргото пристгне да речем в Белгия всичко, за цялата пратка се плаща от хъба. Разбира се, тия мита и ДДС китайците ще ги вкарат в цената на стоката, но си спестяваме разкарването и чакането. Защото, повярвайте, за една шибана пратка като нищо може човек да загуби 2-3 дни и купчинка кинти!

Така, ето един линк https://pages.ebay.com/taxes/index.html към тема, която получих от eBay като регистриран потребител, в която всичко е обяснено. Естествено, за хъбвете не пише нищо, но то няма и как да го напишат. Иначе с разплащане, обмитяване и т.н. нещата са обяснени. И е ясно, пак казвам, че това не е измишльотина на Бойко. "

Никъле, касае те пряко. Всеки внос не от ЕС минава през митница ку ще 20 стотинки да е.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Nickelback » 14 Яну 2021, 23:25

Моджо написа:Никъле, касае те пряко. Всеки внос не от ЕС минава през митница ку ще 20 стотинки да е.


Е не знам. Аз две камери бях викнал от китайско уж. Дойдоха по-бързо от нормалното - за малко под месец. По тракинг ги гледам, че ми идват от Холандия точно, а си мислех, че ще някъде от Чайна. Някъкъв кейс за жената и той така. Та явно контейнеризират, плащат мита в Холандия и разпращат към нас. А за мен ДДС и мито изглежда, че е прозрачно включено в цената на стоката в Алито. Не съм забелязал да е нещо по-висока. Даже си е евтино. По митници не съм стъпвал, само в пощата.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пазаруване от Ebay?

Мнение от Моджо » 14 Яну 2021, 23:30

Е то не влязло в сила де. Просто ще си викаш от европейски склад като влезе. Но е добре да се знае от който там си поръчва работи от Читай. Или от САЩ ако е там въпроса. Или Ханглия. Там некво търговско споразумение постигна ли се с тоя брекзит или йок.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook