СПА уикенд.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: СПА уикенд.

Мнение от randity » 21 Фев 2020, 17:09

Малко да вдигна темата, че си е полезна. :D
Днес се върнах от хотел Инфинити във Велинград. На пук на предишният път, сега останах изключително доволен. Като за начало, този път реших да послушам себе си и запазих две нощувки там. Леко резервиран от предишният път, тръгнах. С отиването, всичко беше коренно различно. Усмихнах персонал, който знае какво прави. Настанихме се в стаята, която беше супер. Голяма, просторна и изглед отново към борова гора. СПА центъра е в пъти над Свети Спас. Сума джунджурии, в които да си "затриеш" времето. Огромен басейн да си плуваш, две джакузита, още един басейн с разни там дюзи и чудесии, къде да те млатят навсякъде. Външни "топила" ли са, джакузите ли са, не знам. Нам' колко сауни, парни бани и какво ли още не (добре, че има инструкции за експлоатация, за идиоти кат' мене). Ресторанта беше супер, кухнята уникална. Всичко беше много вкусно.
А бе с две думи, препоръчвам с две ръце този хотел. :yes:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: СПА уикенд.

Мнение от Spit-Fire » 21 Фев 2020, 19:31

Явно вчера не си ял пилешките шишчета и филето с моцарела

Водата вчера беше доста хладна, но днес я затоплиха за масата хора които се изляха. Това ми е 5та или 6та визита тук и към момента е най-разочароващата... А има още време до неделя

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: СПА уикенд.

Мнение от randity » 21 Фев 2020, 20:16

Да, съгласен съм, че водата наистина не беше кой знае колко топла, но предположих, че такава температура поддържат винаги. Храната не беше хич лоша, шишче пробвах само едно с бирата

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПА уикенд.

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2021, 12:50

Въпреки големия зор дето видях докато намеря подходящо място - уикенда бях в Медите в Сандански - с дребни забележки беше доста добре.
Храна - вкусна. Закуската беше богата, порциите в ресторанта бяха големи и на разумни пари. Цените за алкохол обаче бяха безумни - бутилка вино, която в магазина е 16-18, май я платихме 60+ :kuku:
Гленфидих 18YO беше 20лв малкото и за капак скандално менте, след оплакване ми го смениха с Белуга, която също не беше окей и замина в мивката :banghead:
Стая - доста добре. Просторна, с панорамна гледка към басейните и Сандански, голяма баня, прилично удобен матрак на леглото. Имаше драма с климатика - като влязох беше 30 градуса, уж включих да охлажда и излязох...след 3 часа беше 36 :mhihi: Оказа се, че инструкциите са наобратно
Спа зоната беше добре, но малка. В събота буквално имаше опашки пред сауните, леглата пък бяха запазени по нашенски с нахвърляни кърпи, а хората са някъде си...
В неделя като се опразни комплекса вече стана райска почивката и релаксирах на макс, отличен 6 за масажите :yes:

Предвид зора с намирането на място съм доволен. 2 седмици рових и всички хубави места бяха разпродадени, а най-скъпите нямат свободни уикенди поне до средата на лятото :mhihi: Дотук с оплакването, че българина няма пари :help:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от alekangg » 09 Фев 2021, 13:20

С алкохола-виното се се осрали, уискито не го виждам скъпо-за 5 звезден хотел, но за сметка на това е било менте.
Вината за по 30-40лв, обикновено са пускат на 60+, а тия от 10 за по 30-на или винаги по-скъпите имат по-малка надценка като %.

И аз се чудя как народа ходи и масово се оплаква от лошо качество на едно или друго нещо, но не спира. Само цените растат

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПА уикенд.

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2021, 13:30

Аз нямам проблем с цената, а с качеството и най-вече защото е 5* мястото и се предполага, че тия неща ще са проверени и няма да има драми с тях.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: СПА уикенд.

Мнение от bioz » 09 Фев 2021, 14:03

Don_Diego написа: Предвид зора с намирането на място съм доволен. 2 седмици рових и всички хубави места бяха разпродадени, а най-скъпите нямат свободни уикенди поне до средата на лятото :mhihi: Дотук с оплакването, че българина няма пари :help:


Всеки път като ида на спа и като видя какъв гъчканак при положение, че цената си е минимална заплата на вечер и аз това си казвам. От както дойде пандемията не съм ходил, честно казано не ми и липсва.

Няма ли вече корона или сауната е новия лек, че такива опашки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПА уикенд.

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2021, 14:07

Аз бях шокиран защото изначало започнах да гледам от скъпите места...в Зорница до Мелник на 600+лв за нощувка места за събота и неделя сигурно има към края на септември :mhihi:
През седмицата е оферта - няма никой, но пъктрябва да се пускат отпуски. Аз имам в изобилие за тази година и работата ми позволява да цъкам от басейна ама приятелката не може така и е с малко отпуска, та трябва да се примиря с ходения през уикенда и по-специално събота-понеделник, та поне да хвана празен ден в спато
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: СПА уикенд.

Мнение от Spit-Fire » 09 Фев 2021, 16:43

Колеги, някой с мнение за Пирин Голф? Че сме запазили някаква Лейк Вила в края на месеца а от тук от там чувам не много хубави неща и се чудя дали не се набълбукахме яко с парите, че сме платили вече...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: СПА уикенд.

Мнение от randity » 09 Фев 2021, 17:07

А някой от ходилите да сподели мнение предвид тая ситуация, какви мерки се налагат. Смисъл, носене на маски, блок маси, всичко ли е по старому или?

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: СПА уикенд.

Мнение от b_u_b_o » 09 Фев 2021, 17:33

randity написа:А някой от ходилите да сподели мнение предвид тая ситуация, какви мерки се налагат. Смисъл, носене на маски, блок маси, всичко ли е по старому или?

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk


Там дето бях аз миналата седмица на пампорово, блок масата е оградена с плексиглас и отзад седи човек на който казваш какво да ти сипе. И в спа-то сауните работят, но не и парните бани :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: СПА уикенд.

Мнение от nxn » 09 Фев 2021, 17:39

Почти никъде никакви ограничения. Минимални неща като да си с маска докато вземаш от блок масата и горе долу това. Спа зоните последно всички бачкаха, другата седмица ще ходя на белчин спрингс да видим там как ще е.
За сега най-доброто беше до Хасково с приятели си взехме вила в Минерални Бани, 15 легла за спане 720 лева за 2 нощувки и има парна баня и сауна...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от alekangg » 09 Фев 2021, 18:03

Don_Diego написа:Аз нямам проблем с цената, а с качеството и най-вече защото е 5* мястото и се предполага, че тия неща ще са проверени и няма да има драми с тях.
У нас цената нищо не значи, предполагам си го разбрал.

Имах интересни случки в 5 звездния спа хотел -единствения в центъра на Кюстендил.
Работата е плачевна и като обслужван и като всичко, за закуска за еспресо искаха 2лв доплащане..
сервитьорката беше хваната от кварталната кръчма, една бутилка вино от 70лв го разля в 3 винени чаши и свърши, все едно налива на мъжа си домашнярката и я страх да спре преди да прелее да не я затврати..

То няма и как да е друго, над половината хотели са перачници или направени от някой, който няма идея от хотелиерство и ресторантьорство, само печалбата се търси без влагане или с минимума.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПА уикенд.

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2021, 18:07

randity написа:А някой от ходилите да сподели мнение предвид тая ситуация, какви мерки се налагат. Смисъл, носене на маски, блок маси, всичко ли е по старому или?

Изпратено от моят SAMSUNG S9 SM-G960F с помощта на Tapatalk


В Медите не искаха маски като се разхождаш, имаше uv лампи из фоайето и ресторанта.
На блок масата искаха маска и ръкавици, нищо повече. Персонала навсякъде беше с маски
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: СПА уикенд.

Мнение от maxoyn » 09 Фев 2021, 18:18

В Медите бях лятото 2019 - басейна беше мръсен, климатика не смогваше и нощем да направи под 30 градуса.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook