За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: За самолетите

Мнение от Tsureto » 02 Юни 2023, 10:16

alekangg написа:летял ли си до сега?
Или само мислиш, че ще ти е зле.
Има доста такива като теб, общо взето няма как да ти се помогне, ако сам не си помогнеш и не се убедиш, че няма проблеми. Полета е дълъг за Европа, 3 часа.


Летял съм, само до Рим. Което е час и малко и нямах кой знае какви проблеми. Но този до Ливърпул е двойно повече и не знам как ще го приема... :dunno:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 02 Юни 2023, 10:19

Tsureto написа:
alekangg написа:летял ли си до сега?
Или само мислиш, че ще ти е зле.
Има доста такива като теб, общо взето няма как да ти се помогне, ако сам не си помогнеш и не се убедиш, че няма проблеми. Полета е дълъг за Европа, 3 часа.


Летял съм, само до Рим. Което е час и малко и нямах кой знае какви проблеми. Но този до Ливърпул е двойно повече и не знам как ще го приема... :dunno:


Щом все пак си летял и следващия път ще е като предния.
Щом си нямал проблеми последно, защо реши, че сега ще имаш? Май сам си се настройваш, че ще имаш проблеми.
Ами мисли си, че и следващият път няма да имаш, а не че ще имаш.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: За самолетите

Мнение от Е.Димитров » 02 Юни 2023, 10:20

Преди полета жулни малко коняк, 50 грама и ще се отпуснеш.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: За самолетите

Мнение от MrManson » 02 Юни 2023, 10:24

Аз също не се чувствам комфортно във въздуха. Смуча 1-2 валидола преди полет :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: За самолетите

Мнение от dhtj » 03 Юни 2023, 3:19

Tsureto написа:Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата.


Дали си в самолет, автобус, влак или кола, която я кара някой друг, все си затворен и нямаш контрол над нещата. Така че приеми самолета просто като един автобус. И не се притеснявай за нищо по време на полета. Защото, първо - самолетите са най-безопасния транспорт и второ - дори в редките случаи когато има инциденти, те стават или при излитане или при кацане. По време на самия полет статистически си в изключителна безопасност. :D

Tsureto написа:Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо.


Бях студент в европа и съм летял доста. Цялото тва чакане по летищата ме изморява и отегчава, също и полетите ми често бяха в шибани часове, та винаги ми се спеше. Само чакам самолета да излети, да усетя как набира като чипнато 330д, усмихвам се за секунда, после си пускам някаква чил музика на слушалките и заспивам докато не ме събуди ръкопляскането на маймуните при кацане. :lol:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2023, 3:51

Tsureto написа:Здравейте. Предстои ми полет до Ливърпул. Имам страх от летене. Не от скоростта, не от излитане и кацане, не от височина. Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата. Дет се вика и да искам да слезна, да не мога, не мога по-добре да го обясня....Ще летя след месец и от сега го мисля.
Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо. Също така за самия полет до Ливърпул да ми дадете инфо. Дълъг ли е? Абе......всеки един окуражаващ съвет би ми дошъл добре... :( :( :(


Липсата на контрол, хм. Все едно мацето (жена ти, гаджето или който и да е) те обърне по гръб, качи се върху теб и започне да прави, каквото си иска. Ти пак нямаш контрол :ok:

Погледни го от друга страна. Аз много обичам да гледам през прозореца. Наслаждавай се на гледките. Умирам, когато някой влезе отвътре, дръпне щората и се прави на заспал. Алкохолът не помага, ако те надушат, може и да не те качат. Между другото, и аз мразя самолетите. Ама за предпочитане е два часа горе, отколкото 24 часа с колата. През Океана от бг-то винаги съм си взимал клюкарски вестници. Уикенд и т.н. Вече им забравих имената. Докато ги прочетеш и си пристигнал. Не знам, с кого ще пътуваш. Може да ти се падне готин събеседник. Аз една година летях с франсетата до Париж и после София. След като раздадоха всичко, народа изпозаспа. Стюардесите бяха много готини мацки и няколко часа си лафихме с тях в края на самолета. Вземи си таблет с някой филм, вземи си книга за четене.

Познавам човек, който е обиколил Света и пак има див ужас от самолетите. Приятелите му го спукват от бъзик. Летят за Сеул от европейско летище. Безумно дълъг полет. Нито е ял, нито е пил. Пилота съобщава, че започват спускане. И нашия с бяло лице само промълвява;
"Сега ще е!" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Аз бях на 41 години, когато за първи път се качих на самолет :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 03 Юни 2023, 7:11

Има доста хора по света с тая опасна фобия - липса на контрол върху полета на самолета . Мисля че това е преследвана от закона фобия и изобщо не е същото да седне жена ти отгоре :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 03 Юни 2023, 9:14

dhtj написа:
Tsureto написа:Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата.


Дали си в самолет, автобус, влак или кола, която я кара някой друг, все си затворен и нямаш контрол над нещата. Така че приеми самолета просто като един автобус. И не се притеснявай за нищо по време на полета. Защото, първо - самолетите са най-безопасния транспорт и второ - дори в редките случаи когато има инциденти, те стават или при излитане или при кацане. По време на самия полет статистически си в изключителна безопасност. :D

Tsureto написа:Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо.


Бях студент в европа и съм летял доста. Цялото тва чакане по летищата ме изморява и отегчава, също и полетите ми често бяха в шибани часове, та винаги ми се спеше. Само чакам самолета да излети, да усетя как набира като чипнато 330д, усмихвам се за секунда, после си пускам някаква чил музика на слушалките и заспивам докато не ме събуди ръкопляскането на маймуните при кацане. :lol:


Може под контрол да има предвид, че като е кола, автобус, такси или нещо друго ,ако види голям зор може да каже да спрат и да слезе., а не че не кара той превозното средство, макар, че съм чувал и за луди, които ако на крали те, не се качвали на нищо.

Иначе съм срещал 1-2 пъти да слизат пътници преди затварянето на вратата на самолета. Явно са били с подобни проблеми, само дето след това се забавя излитането с поне 20мин, за да проверят всичкия ръчен багаж и да не оставил нещо слезлия.


За мен рецептата е да си спокоен, да си втълпиш, че няма какво да стане и да си го повтаряш.
Алкохоли и пр може само да влошат в такива случаи, може би някакво леко приспивателно е добър вариант.

Ако вземеш по-предно място или направо 1 ред ако си с лоу кост също ще е по-леко от гледна точка на клаустрофобията.
Ако не, на по-широко място също е вариант

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 03 Юни 2023, 14:43

Jordana написа:Има доста хора по света с тая опасна фобия - липса на контрол върху полета на самолета . Мисля че това е преследвана от закона фобия и изобщо не е същото да седне жена ти отгоре :mhihi:


Затова и пилотите се заключват отвътре :mhihi: От друга страна, не всеки може да вдигне два и повече пъти собственото си тегло.

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 03 Юни 2023, 21:38

Аз пък точно заради липсата на контрол обичам да летя. Понеже в ежедневието трябва да контролирам всичко, много се радвам на дейности, при които нищо не зависи от мен за няколко часа. Пък каквото стане - стане. Както са казали мъдреците, ако ти е писано да те обесят няма да се удавиш.

Аз иначе твърд алкохол не препоръчвам при полет, може да му стане лошо.
Принципно и на хапове не съм фен, но ако е много зле положението може доктор да ти изпише валиум. Аз като съм ходил на ЯМР изследвания ме питат дали искам, ако страдам от силна клаустрофобия. Но по-добре натурални медикаменти, чай от мащерка или лайка примерно много успокоява преди стресови дейности.



Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от carmanf1 » 04 Юни 2023, 14:38

Tsureto написа:Здравейте. Предстои ми полет до Ливърпул. Имам страх от летене. Не от скоростта, не от излитане и кацане, не от височина. Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата. Дет се вика и да искам да слезна, да не мога, не мога по-добре да го обясня....Ще летя след месец и от сега го мисля.
Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо. Също така за самия полет до Ливърпул да ми дадете инфо. Дълъг ли е? Абе......всеки един окуражаващ съвет би ми дошъл добре... :( :( :(


Остави си важна работа, която да я вършиш/мислиш по време на полета. Аз така правя.
Страх нямам грам, ама така отбягвам скуката. Особено на дълги полети 8-9-10 часа.
Бачкам час, гледам филм, после пак бачкам, после пак филм или книга.

Имам един колега американец, който е хипер активен. Него да го видиш на бюрото му в офиса абсурд.
Постоянно обикаля, говори с някой, прави нещо, излиза, ходи в завода, не се спира грам.

Един път летяхме заедно с него Чикаго - Франкфурт.

Пътуваме към летището и той ми вика, аз ся ще се натряскам още на летището, да знаеш :lol:
Иначе не мога да го издържа тоя полет. :lol:

Мислех, че се евава. Ама верно го направи и спа като заклан до Франкфурт :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от carmanf1 » 04 Юни 2023, 16:15

BMW_POWER написа: … Оказа се българка, но дошла много малка и почти не говори езика.
Та понякога има любопитни срещи. Внимавайте какво говорите, дето се вика. Тук на селското летище има един българин. Бачка при тези, дето чекират пътниците.


Преди няколко години, когато бях пантелей пътника, много народ ме познаваше на Терминал 2.
Викаха ми: пак ли ти, са пък на къде. И ми даваха много полезни съвети под секрет :mhihi:
Ама тогава ме кефеше да опознавам света. Ся абсурд да ме накараш.

И една случка с една леля Българка в palmer house. Не знаех, че е Българка.
Чекирам се на рецепцията, говорим си, разпитвам я разни работи и си давам паспорта.

Тя гледа паспорта и ме поглежда. Пак гледа и пак ме поглежда.
И ме пита на английски дали съм говорил български.

Отговорих на бъларски и питах пак на български защо пита. В тоя момент се светнах и погледнах табелката й на униформата - българско име. :D

И Пловдивчанка, ама от много години живеела там. От горе на всичкото била от нашия квартал.

После получих неочаквано много безплатни неща и отгоре на всичкото, мега як апартамент.
А ми бяха резервирали обикновена стая. Още се чудя що така :D

На следващата сутрин я търсих да й благодаря, ама тя била няколко дни off.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За самолетите

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2023, 17:22

Tsureto написа:Здравейте. Предстои ми полет до Ливърпул. Имам страх от летене. Не от скоростта, не от излитане и кацане, не от височина. Ами нещо като паника и фобия, да съм затворен и да нямам контрол над нещата. Дет се вика и да искам да слезна, да не мога, не мога по-добре да го обясня....Ще летя след месец и от сега го мисля.
Моля ви за съвети, как да преодолея това нещо. Също така за самия полет до Ливърпул да ми дадете инфо. Дълъг ли е? Абе......всеки един окуражаващ съвет би ми дошъл добре... :( :( :(
Няма лечение за това, освен евентуално да дръпнеш една трева или някакъв алкохол малко да отпуснеш преди полета :mhihi:

Моя първи полет беше с витлов самолет до Румъния, който беше кажи-речи ОК и не ме беше толкова страх. На връщане обаче бяхме с някакъв АН или нещо подобно, реактивен с една турбина под салона. Една част от обзавеждането вътре беше от руските камиони от казармата, което ме наведе на лоши спомени за надежността. И за капак адски лошо време над София с кръжене отгоре за кацане, турболенция и всички екстри.

Меко казано се насрах. И така се наплаших, че всяко следващо качване на самолет го мислех с месеци преди това. Точно същата фобия като твоята. После летяхме до Египет, Турция няколко пъти, Испания и всеки път летенето ми разваляше кефа от почивката.

Докато ми се налижи всяка седмица да ходя и да се връщам до Варна със самолет в продължение на година и нещо. След няколко месеца вече почнах да спя по време на полета. Все още не ми е най-любимото преживяване, но го понасям далеч по-леко.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 07 Юни 2023, 5:58


големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 13 Юни 2023, 14:48

Не знам дали следите историята с руския Ан-124 в Торонто. Собственост на частната авиокомпания "Волга - Днепър". Нает от правителството на Канада, за да превози товар от Китай до Канада. Каца на летището (27 февруари 2022) и го арестуват. Някъде май имах снимка на самолета в телефона. Предлагат са санкциите срещу Русия. Та сега щелинда го дадат на Украйна, като обезщетение за нанесените от Русия вреди. Апропо, хем го арестуват, хем искат повече от $1000/ден за съхранението му.

Кой каквото иска да пише, но това не е пиратство от най-чест вид :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook