За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 09 Апр 2022, 17:17

Значи едното трабант с лепенка мерцедес пък другото е истински мерцедес ? :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 09 Апр 2022, 17:19

По-скоро има 2-3 марки производители и като цяло са идентични.
И остава да играят с обзавеждането.
Който не иска трабант си купува частен самолет и си лети.

Преди два дни летях с новия 737 max, които падаха леко преди години и ги бяха приземили всичките.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 10 Апр 2022, 17:07

alekangg написа:
Не знам как ги познаваш отвътре, ако не знаеш или не прочетеш.
Ако визираш 737-е на Раянер, да дървени са и се познават, ама с другите опит имаш ли? 787-9 на по-така компания е всичко друго, ама не и дървено.,.


И аз това се замислих, вероятно последно време най-вече покрай войната, а и не само, русофилите се опитват да изкарват всичко американско, особено колите им че са дървени. Като летя по вътрешни щатски линии и ако не отворя брошурата за безопасност да прочета все си мисля че е Боинг а много често предимно с Делта се оказва че е А320. Дори се ми е било чудно че ам. компании ползват Еърбъс ма явно всичко е бизнес, което е по изгодно. Дори не е необходимо да се качва на 787 достатъчно е да лети със 777 на катарските авиолинии особено ако прелети океана в бизнес класата и няма да знае въобще къде се намира. Аз лично от големите не съм летял само с най-новия Еърбъс който трябва да е конкуренция на 787 мисля че беше А350 та би ми било интересно да видя как е, вероятно не бих намерил разлика. Иначе за тесните седалки не знам как е в Еър Канада, но колеги и познати руснаци са ми казвали че най-зле е при Аерофлот, става въпрос за вътрешните им полети, без значение дали е Боинг, Еърбъс или друг. Руснаците си ги преработват така че да побират повече пътници и моите хора са ми казвали че летят предимно по дестинации като Тюмен, Сургут, Краснодар, Казакстан и другите техни си бивши републики, за Западна Европа така както са не ги допускат според стандартите им.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 10 Апр 2022, 17:21

Ах, как ме 'кефите' само-о-о-о :mhihi: :mhihi: ! Впечатленията ми са най-вече от полети до Германия. Правени са или с 'Луфтхаза' или 'БългарияЕър'... Другите са до Африка, през Турция, и са или с 'Тюркиш Еърлаинс' или 'КатарЕър'. Не помня кога/къде е бил Боинг... Помня, че веднъж беше АВРО (или нещо подобно) до Германия! Със сигурност, изпълнението и материалите на салона на Боинг беше най-зле. Това не означава, че вие не сте прави за причините... Пък и хора с милиони мили прелетени зад гърба си няма как да грешат!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За самолетите

Мнение от peshehodetz » 10 Апр 2022, 17:52

ildivvy написа:Ах, как ме 'кефите' само-о-о-о :mhihi: :mhihi: ! Впечатленията ми са най-вече от полети до Германия. Правени са или с 'Луфтхаза' или 'БългарияЕър'... Другите са до Африка, през Турция, и са или с 'Тюркиш Еърлаинс' или 'КатарЕър'. Не помня кога/къде е бил Боинг... Помня, че веднъж беше АВРО (или нещо подобно) до Германия! Със сигурност, изпълнението и материалите на салона на Боинг беше най-зле. Това не означава, че вие не сте прави за причините... Пък и хора с милиони мили прелетени зад гърба си няма как да грешат!


Това кога е станало, не че има кой знае какво значение де, нищо лично но все пак:

https://www.air.bg/en/about/fleet/

https://www.lufthansagroup.com/en/company/fleet/lufthansa-and-regional-partners.html
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 10 Апр 2022, 18:53

ildivvy написа:Ах, как ме 'кефите' само-о-о-о :mhihi: :mhihi: ! Впечатленията ми са най-вече от полети до Германия. Правени са или с 'Луфтхаза' или 'БългарияЕър'... Другите са до Африка, през Турция, и са или с 'Тюркиш Еърлайнс' или 'КатарЕър'. Не помня кога/къде е бил Боинг... Помня, че веднъж беше АВРО (или нещо подобно) до Германия! Със сигурност, изпълнението и материалите на салона на Боинг беше най-зле. Това не означава, че вие не сте прави за причините... Пък и хора с милиони мили прелетени зад гърба си няма как да грешат!


Така е, няма значение :yes: ! Всъщност, до Германия съм летял веднъж и с 'Райънеър'.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 10 Апр 2022, 19:15

Излиза, че съм познал. Досега ти с бойнг е единствено 737 на Раянер.

Наскоро на един полет с турболенция с раян една специалистка зад мен се изказа, че така било то с лоу костовете. Демек не е ли лоукост няма да друса..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: За самолетите

Мнение от spirco » 11 Апр 2022, 2:04

На работа правим софтуер с който работят всички - боинг, еърбъс, ембреър и канадците бомбардие. Както казаха колегите по - горе, самолетът вътре може да се оформи по желание на клиента. Имам достъп до електрическите схеми и дори и от към инсталация са различни за различните клиенти. Понеже се спомена се макса да кажа, че реално проблема се породи от желанието им да извадят бързо аналог на 320нео. Обаче не се получи понеже базата която искаха да променят не беше подходяща. Гледах доста клипове преди време понеже ми беше интересно.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 16 Апр 2022, 18:15

Какво ли пише в документите до застрахователите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://dizzyriders.bg/post/10219/renau ... wOFr3Algi0

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 25 Апр 2022, 21:35

Искаха да останат в историята



Сега ги очакват глоби и загуба на разрешителните.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 12 Май 2022, 1:17

Нещо любопитно от САЩ днес.


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: За самолетите

Мнение от KostovG » 12 Май 2022, 13:58

Я кажете, що е то горивни такси при самолетите(20-30EUR)? Струва ми се нещо шано схема на туроператорите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от alekangg » 12 Май 2022, 14:49

KostovG написа:Я кажете, що е то горивни такси при самолетите(20-30EUR)? Струва ми се нещо шано схема на туроператорите?

Горивните такси са част от цената на целия билет. По принцип може горивната такса да е 30% или 70% от цялата цена на билета и това реално пътника не го интересува, той гледа общата цена.
Агенциите си карат така от край време, за да имат как да измучат повече пари.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За самолетите

Мнение от zAcK » 12 Май 2022, 23:07

Минавам само да попитам, вярно ли сме толкова прости, че сме щели да купуваме още от тия Ф-16 :?: :shock: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Значи, първите много ни харесаха, та сега ще купуваме още :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 01 Юни 2022, 1:30

Днес имах доста вълнуваща среща. Признавам си, самолетите от ВСВ са ми слабост и винаги ми е тръпка да ги видя. Та днес имах щастието да се "докосна" и до това летало с доста славна история. Хората от музея бяха достатъчно любезни да ме пуснат зад загражденията. Просто един от тях не беше сигурен, каква е тази машина (висях на оградата и исках да я снимам) и аз като си отворих устата, на него му падна ченето :mhihi: И това беше потвърдено от негов началник, който "знае всичко за самолетите".

viber_image_2022-05-31_14-36-21-486.jpg


И понеже ме прекараха през хангара, успях да видя и това :ok:

viber_image_2022-05-31_14-36-27-572.jpg


Знам, че Хелс Гелето чете и ще го оставя да познае самолетите ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: c04

Последни теми
Facebook