За самолетите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 09 Май 2023, 14:59

Когато човек лети на запад винаги е по трудно и бавно , като оставиш запада зад гърба си и летиш на изток е по лесно . Още Густав Кориолис го открил това през 19век :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 15:08

alx написа:
BMW_POWER написа:Що се заяждаш :mhihi: Нещо за влиянието на слънчевия вятър няма ли да кажеш? Или за значението да се лети по или срещу Слънцето :smoke:


Не се заяждам - заяждането е със зла умисъл, а на мене просто ми е смешно…. :lol:


Добре де, бъзикаш се :mhihi: Колегата не е гледал филма "Planes". Отговорът го има там.

Леле, и Джорданката е у бисерите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: За самолетите

Мнение от alx » 09 Май 2023, 16:09

Jordana написа:Когато човек лети на запад винаги е по трудно и бавно , като оставиш запада зад гърба си и летиш на изток е по лесно . Още Густав Кориолис го открил това през 19век :mhihi:


Ае още един бисер :mhihi:

Сигурен ли си че е защото земята действа на самолета със силата на Кориолис както ти си мислиш а не защото тази сила действа на ветровете и затова вятъра е предимно запад- изток?…. Затова между другото водата в канала на мивката се завърта на една страна в северното полукълбо и на другата в южното ама друга тема …
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 17:32

Джорданка, прочети малко за Бертран Пикар, Брайън Джоунс, Стиф Фосет и Фьодор Конюхов.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 09 Май 2023, 17:58

Аз не съм писал нищо за въртене на самолети , казах само че има такива сили . Те действат на въздуха пък той на самолета . Аз затова и зададох въпроса малко по назад за два самолета които летят по екватора . Да проверя Алха дали е подходящ за "стани богат" ТВ форматите . :mhihi: Нито отговорихте нито казахте нещо конкретно за кореолисовите сили които задвижват въздушните маси в определена посока и така забавят полетите в западна посока . Сега ми обяснявате че не съм бил знаел ???!! :kuku:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 09 Май 2023, 18:16

Спокойно, едва ли някой се съмнява, че знаеш. Само се закачат тези двамата.

А аз да попитам, тук военните самолети като са табу, може ли нещо за разузнавателните? Мислех за черния кос да поговорим. Или имаше някоя друга тема за тия въпроси, BMW_POWER?
enigma
ያለ እኩል

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 19:19

Давай :ok: Щом няма да пускаме бомби, а само за техника, защо не. Още повече от парашутисти винаги има какво да се научи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: За самолетите

Мнение от ildivvy » 09 Май 2023, 19:26

Миналия ден (на Гергьовден) с баща ми си говорим за вертолетите (майка ги видяла да минават над града)... Трябвало да прави стойки за картечниците на Кугър-ите, които обаче да са за 'нашите' оръжия (явно не са еднакви)... Нашите нямали пари да си купят 'оригинални' стойки! Дали му някакви снимки и това е :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ама какъв е материала, дебелини, това, онова... Няма! Действай! Сега ходи да гледа какво става на място в Крумово...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 19:47

Jordana написа:Асоциативен въпрос . Ако самолет лети от точака А до Б по екватора против въртенето на земята с постоянна скорост и друг самолет лети от точка Б до А по посока на въртенето на земята със същата като на първия постоянна скорост ...кой ще пристигне първи ? :lol:


Асоциативен отговор на общ въпрос без никакви конкретни данни. Имаш въздушна скорост и скорост спрямо Земята. За коя говориш? Защото въпросът си при определени условия ще доведе до срив на потока и оттам среща със Земята и предците...

И то при условие, че изобщо успееш да излетиш :idea:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За самолетите

Мнение от Jordana » 09 Май 2023, 20:30

Какво искаш да кажеш с този асоциативен въпрос констатация ? :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 20:56

Искам да ти кажа, че единият самолет от твоя пример никога няма да успее да измине разстоянието между двете точки. Ще те оставя да си изговориш кой и защо. Въпросът ти има три различни и верни отговора. Те са в зависимост от липсващата в примера ти информация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 09 Май 2023, 22:03

Ключовата дума е "екватор". :mrgreen: Щом видим "екватор" в условието на задачата, значи всичко се "еквализира". :ok:
enigma
ያለ እኩል

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За самолетите

Мнение от BMW_POWER » 09 Май 2023, 22:17

Важното е спор да става. На екватора вятър не духа :mhihi: То и при мен не духа. Зимата навява откъм източната страна на къщата, лятото обратно. Радиацията от Чернобил дойде (говорим за пренос на въздушни маси) от Североизток ...

Кажи по твоята тема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: За самолетите

Мнение от 3186 » 09 Май 2023, 22:25

alx написа:Затова между другото водата в канала на мивката се завърта на една страна в северното полукълбо и на другата в южното ама друга тема …

Това ми напомни на един епизод на X Files, Мълдър летеше със самолет и отиде до кенефа, като пусна водата в мивката забеляза, че се въртеше наобратно и се усъмни. После нещо разбира се си ева майката… Обожавах да го гледам, колкото и страхове да ми създаваше… еех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За самолетите

Мнение от enigma » 09 Май 2023, 22:45

BMW_POWER написа:Важното е спор да става. На екватора вятър не духа :mhihi: То и при мен не духа. Зимата навява откъм източната страна на къщата, лятото обратно. Радиацията от Чернобил дойде (говорим за пренос на въздушни маси) от Североизток ...

Кажи по твоята тема.


Да, аз затова казах, че не съм сигурен за тихоокеанските полети, понеже съм летял предимно от Сан Фран. - Сидни, не много често... но като гледам в посока СФО пак е по-кратко. Май в крайна сметка се оказа, че от въртенето на земята става течение, та всички са прави. :ok:

По другата тема, ще кажа тия дни, търпение, трябва малко да се подготвя. Имам и малко картинки да извадя от един музей.
enigma
ያለ እኩል

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook